Jump to content

Brady Trade Bucuresti


godoroja
 Share

Postare recomandată

Nu este vorba de suma in sine, e vorba de principiu achit integral ceva anticipat si dupa livrarea produsului, nu in termenul prevazut (de 5 zile) de vanzator ci la o luna si ceva, mai imi ceri si ce .... daune ca nu a livrat produsul la timp, diferente de curs ce... de ce sa fim prostiti pe fata de niste firme care traiesc de pe urma noastra ... !!! Daca avea afisat sau eram anuntat ca imi vor cere diferenta de curs valutar pe perioada de livrare si ca acesta va cat se poate de mare sau pana la un curs favorabil lor, da era cu totul alceva !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Brady e un service de doi lei. Evitati sa mergeti la acestia pentru ca sunt complet neprofesionisti si practica o politica anticlient. Am avut cea mai nefericita experienta cu ei. Totul a inceput cand am luat masina de la ei. Dealerul era un tip batut in cap, desi imi spusese ca masina soseste dupa 3 luni, am fost anuntat in ultima clipa ca masina va mai intarzia cu 1 luna. Era sa pierd creditul de la banca din cauza lor. Ca urmare a prelungirii duratei de livrare a trebuit sa umblu pe la banca dupa tot felul de derogari pentru a-mi pastra creditul de masina. Desi in contract termenul de livrare era de 3 luni, fiti siguri ca nu-l vor respecta, plus ca au avut grija sa se acopere, in anexa de la contract e trecut cu litere mici ca isi rezeva dreptul de a prelungi termenul de livrare cu cat vor muschii lor.

A doua experienta a fost cand m-am dus la service-ul lor cu bara din spate usor stearsa si care necesita revopsire. Cand am fost sa o ridic, am constat ca bara din spate, exact in locul cu problema, avea o mare pata care se vedea lejer cu ochiul liber. Cand le-am spus, au zis ca nu e nici o problema, ca o baga din nou la un mic polish si se rezolva. Dupa ce au terminat micul polish la botul calului, am observat ca pe capota si pe plafon aveam 2 infundaturi pe care nu le avusesem inainte. Cand le-am zis de ele, au motivat ca asa am venit eu cu ele cand am bagat masina in service. Desi pe constatarea la receptia masinii nu a fost trecuta nici o infundatura, nu au vrut sa recunoasca sub nici o forma ca ei le-au facut sau cel putin sa recunoasca posibilitatea ca s-ar fi putut intampla la ei. Le-am facut reclamatie si m-am dus cu avocatul la ei, dar tot nu am rezolvat nimic. Niste escroci.

In concluzie, daca vreti sa aveti senzatii tari cu Brady, va invit sa-i vizitati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E simplu a arunca o galeata de noroi si foarte greu a judeca de unde vine. De ce nu dezvaluiti tot adevarul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Am fost la Brady pentru ca imi haraia roata dreapta fata. Intrase o piatra la placutele de frana. Masina este in garantie, dar a trebuit sa platesc 72 de lei :icon_cool: . Mi s-a spus ca nu intra pe garantie acest lucru...ca nu este defect de fabricatie. I-am raspuns ca nu este defect de fabricatie este de defect de proiectare. Nu este normal ca la o masina de 17 000 de euro sa intre pietricele la frane. La cealalta masina, o Dacie din 2000 nu mi-a intrat niciodata (si nici nu am auzit vreodata ca vreun posesor de Dacie sa aiba pietre la placutele de frana). Cu Dacia am aproape 100 000 de km iar cu Octavia am doar 1800. Oricum nu am avut ce face, am platit si am rezolvat. A durat maxim 10 minute sa dea roata jos, etrierul, sa inlature piatra si sa puna tot inapoi. Pentru 10 minute a trebuit sa platesc 72 de lei. Sunt curios ce ar zice cei de la Skoda, nu neaparat in privinta pretului (oricum este mult prea mare) ci in privinta faptului ca nu a fost remediata pe garantie. Dar traim in Romania, unde chiar daca nu iti baga ei mina in buzunar au metode sa te faca sa ii dai de bunavoie. Cred ca o sa trimit o scrisoare si la Skoda si la Porche Romania sa ii intreb de curiozitate.........Toate cele bune si cat mai putine vizite la service...

Defectul e prezent si la Fabia ( de 2x am dat roata jos si am remediat simplu...) Sunt multe "astfel de defecte" de proiectare "for vest" ca de exemplu lipsa scut motor...lucru care dovedeste ca sa ma exprim elegant, "nepasarea" pentru personalizarea fabricatiei cu caracteristici specifice anumitor zone geografice unde exista si drumuri proaste si praf mult si cratere si gropane si umiditate excesiva...etc, lucru care nu era intilnit la uzinele lor din anii interbelici...!!!

Dar asa se intimpla cind exista multi "musterii" care vor sa cumpere iar productia lor e mult depasita de cerere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o defectiune la kilometraj (cred ca este defect senzorul de distanta). Nu indiva viteza si nici distanta parcursa. Am fost la Computest 2000 si nu mi-a indicat nici o eroare. Singurul lucru dubios era ceva de genul "key signal intermitent".

Am nevoie de ajutor sa identific piesa deefcta. Unde sa merg?

Sergiu din Bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acu ceva timp am inteles ca Brady nu mai are contract cu BCR Asigurari, adica nu-mi mai pot repara masina la ei ca BCR-u n-o sa-mi plateasca.

Stie cineva mai multe detalii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o repari pe banii tai si apoi iti recuperezi banii de la bcr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred, ca mi-au spus clar de la BCR ca e posibil sa nu plateasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Sunat joi la Brady pt programat revizie 15000 km , programat pt miercuri adica azi la ora 4 , mers acolo , luat masina la revizie la ora 4 adus la ora 6 precum preconizasera , 520 de lei aproximativ incluzand si un bec stop dreapta spate , foarte amabili si prompti. Transmit pe aceasta cale multumiri domnului care s-a ocupat de mine caruia imi scapa numele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Probabil au foarte multe programari si abia atunci pot termina masina. Incearca si la alte serviceuri, sunt unele la care te poti duce si masina e gata in cateva zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

As vrea sa stiu daca si-a vopsit cineva masina la Brady service. Mai ales in noua hala, au acum o noua locatie pentru degajarea aglomeratiei la vopsitorie, undeva pe Bd-ul Timisoara. A fost cineva la ei de curand?

Ma intereseaza daca vopseaua este la fel ca cea de fabrica, la fel de rezistenta sau sunt diferente notabile de calitate? Am gri metalizat. Cea originala este extrem de buna, am fost lovit cu usa in parcare de s-a infundat tabla, individul si-a lasat pe masina mea vopseaua lui care s-a racait cu unghia iar sub asta, vopseaua mea a ramas intacta. Am fost sters pe bara din fata, la fel, s-a razauit perfect vopseaua lui, dupa carea cea originala a ramas perfecta (nu se mai cunoaste nici la lupa).

Acum insa se pune problema sa-mi revopsesc toata capota fata cu tot cu cele doua aripi adiacente si nu stiu daca nu cumva trebuie sa zic adio la calitatea din fabrica.

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calitatea e aceeasi

...daca-si fac oamenii treaba bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar... insa in reprezentanta care are dotari si coduri vopsea, materiale etc. NU ar avea voie sa iasa rau. Oricum, inainte de a prelua masina, faci inspectia vizuala si o pipai ;) Daca nu e conform... ceri reinitializarea lucrarii.

Daca se vopseste doar in parti, e bine sa o faca pierduta... (lucrarea, stilul de vopsire). Altfel, se va vedea diferenta de nuanta, nu tare, dar se vede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana trecuta am lasat masina la vopsit partea dreapta laterala si capota. Astept acceptul de plata si sa fug sa o iau tare curios sunt sa vad cum a iesit.

La brady am lasat-o. revin cu impresii.

Modificat de St3ff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios de pret... ca sa o vopsesc pe o singura parte (doar exterior, nu si praguri interior) la un atelier super ok din CJ, care face si pe CASCO, mi-au cerut 1000lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vopsit acum un an la Brady fata la Fabie in alb (bara, masca si ceva tablarie) si in vara asta bara din spate la Octavia in bej. In afara de o mica cojeala a lacului de pe rama mastii la Fabia, refacuta de ei, totul arata bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta vara am fost nevoit sa vopsesc usa stanga fata si am ales sa o repar la Brady. De vopsea am fost multumuit, am fost chiar la noul sediu din B-dul Timisoara. In schimb mi-au rupt chederul de geam pe care tot ei l-au inlocuit dupa 2 saptamani de la constatare. Vopseaua nu are cum sa fie ca cea originala, eu care stiu ca s-a revopsit vad diferenta, altul cred ca nu sesizeaza, decat daca este profesionist.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sefu, gandeste-te ca restul vopselei de pe masina "e folosita". E normal sa vezi o diferenta. Da-i un polish si n-o sa mai vezi. Vopseaua de pe masina e batuta de vand si de vesnicul praf de pe drumurile noastre, ploi....etc... deci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

St3ff, ai dus-o la show-room sau pe Valea Oltului?

Am gri metalizat, culoarea prafului. Nu imi fac griji de cum arata imediat dupa vopsit, ci de cum tine/rezista mai departe la uzura.

Nu stiu ce sa fac, toata lumea pe care am intrebat-o, mi-a zis clar ca nu are cum sa fie ca vopseaua din fabrica, e alt procedeu tehnologic. Pe de alta parte capota si aripile fata ale masinii sunt harcea-parcea S-au batut niste animale pe ea si au umplut-o de zgarieturi. Dupa urme banuiesc ca a fost o pisica incoltita pe capota mea si o haita de caini s-au dat la ea, tot incercand sa se urce. Tabla arata de zici ca am trecut de cateva zeci de ori cu masina printr-un gard viu. Un om cu cheia trebuia sa piarda cel putin jumatate de ora sa o aduca intr-un hal asemanator. Se zice ca nu merita sa-ti vopsesti masina pentru o zgarietura, asa cum nu-ti zugravesti casa pentru un tantar omorat pe tavan. Ce faci insa cand sunt cateva sute?

Stau totusi si ma gandesc ca decat sa arate a masina de 15 ani, mai bine o vopsesc, chit ca la vanzare e posibil sa se creada ca am lovit-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La showroom

Sa incep si eu o poveste care abia a inceput.

Am lasat masina in service pentru vopsit partea dreapta , inlocuit far , indreptat si vopsit capota , indreptat si vopsit bara fata.

Dupa termenul stabilit sunt sunat sa vin sa ridic masina. Masina plouata cu praf pe ea incerc sa imi fac o imagine. Cand colo observ ca masca argintie fata care era crapata putin nu a fost schimbata (posibil sa nu fi vazut nu exclud). Foarte de treaba in juma de ora mi-au schimbat grila si am plecat.(asta se intampla ieri)

Azi dau fuga la spalatorie si la finish incep sa observ doar in jurul geamului fix spate o nontangenta cu restu usii, si cand ma uit si la geamul mic imi da impresia ca a fost schimbat (inca nu pot sustine afirmatia deoarece era pe inserat si plin de nervi am lasat-o pe zilele umatoare si sa cer sfaturile altor persoane.)

Asa ca voi revenii in service pentru a se continua o treaba inceputa dar nefinisata.

PS: pentru cunoscatori la vopsitul usii este posibil sa fii dat geamul jos , deoarece altfel nu imi exlic cum am reusit sa culeg niste silicon de langa cheder. Daca nu aceasta e metoda ce au cautat sa-l dea jos decat sa-l schimbe cu unu varza? Si geamul numai este clar este zgariat. Ramane sa verific maine pe lumina.

Modificat de St3ff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La orice lucrare in service ai garantie 3 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce oare nu are loc aceasta discutie la dealeri si serviceuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!