Jump to content

Brady Trade Bucuresti


godoroja
 Share

Postare recomandată

fxm stiu8 de probleme de vopsitorie de la cealalta masian care va reveni in service pt refacerea elementelor cu probleme, dar la aceasta masina toate el sunt noi si se fac demontate de pe masina, sa speram ca nu vor mai fi probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la o prima vedere vopsitoria pare buna, sunt curios la soare cum se vede , oricum ca timp de lucru din momentul in care au venit toate piesele a fost f ok, azi , daca nu aveam mici probleme la faruri(aduse de mine) cred ca reuseam sa iau masina, din punctul meu s-au facut progrese dar speram, acestea sa fie din ce in ce mai dese, sa nu uitam ca unele probleme au fost rezolvate prin interventia unor oameni din cadrul servicului, membrii si ei aici pe forum fara de care tind sa cred ca masina era gata la f mult timp fata de cum s-a reusit in momentul de fata, deci multumesc inca odata acestor oameni care si-au lasat treba deoparte pt a ma ajuta

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cipos, iti multumim pt aprecieri. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DORU_14: Aprecierile primite de la cipos nu pica prea bine pentru un service serios ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aprecierile sunt pt cei care au ajutat ca masina sa fie gata in timp util si bine dpdv calitativ. Service-ul are f multi oameni, dar seriosi sunt numai o parte. Asadar, acestora li se cuvin aprecierile. Sa auzim de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Cipos!ma bucur ca ti-a placut modul de lucru.Sper ca atunci cand vii si cu VW sa se rezolve problemele mai vechi!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in seara aceasta am luat si masina, inafara de lacul un pic atins pe bara(am inteles ca se va reface la polish) si farurile care nu erau reglate a iesit bine, acuma astept sa vad cum va iesi si celalalta masina

@silviu era bine daca ar fi fost acest ,mod de lucru din momentul aducerii masinii in service dar cum unul din fostii angajati a fost f incompetent atunci se mai justifica intazierea :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

p.s. la faruri nu era reglat fascicolul pe asfalt :evil:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Spre ghinionul meu,mi-a lovit un ametit masina din spate :D deci m-am indreptat catre Brady sa o repar.Citisem inainte pe forum ce spusese dl Doru ca cei care si-au luat masina de la Brady ar avea intaietate la service si mi-am zis ca poate scap mai repede...

Dl Cristian Radu,f amabil si cooperant ca de obicei m-a pus in legatura cu dsoara. de la constatari care a fost f ok,l-a chemat pt consultari si pe un domn de la tinichigerie ca sa ne ajute cu o constatare cat mai corecta si completa;m-am intalnit si cu dl Doru,la fel de amabil cum l-am cunoscut la ridicarea masinii, si am incercat sa o programam pt reparatii.Toate bune si frumoase pana acum,dar cand am auzit de la dl Lucian,unul din receptionerii de la tinichigerie-vopsitorie,cand mi-o poate programa mi-a "stat un pic inima" : 29 nov!!! :D Mi s-a explicat ca pot incerca si la alt service unde ar putea fi mai liber si ca este decizia mea unde o voi repara,dar am zis ca daca tot sunt acolo cu ea si daca tot am comandat-o la Brady,sa pastrez "traditia" (daca pot spune asa) si sa continuam cooperarea : revizii,reparatii,etc.

Si totusi,am zis sa incerc si in alta parte la alt service,DAR cand sa plec din parcare zic sa mai incerc odata poate oi fi mai norocos si l-am intrebat pe Dl Florin Chivoiu,receptie tinichigerie-vopsitorie,daca mai devreme de 29 nov nu s-ar putea gasi o "portita" si pt mine.Raspunsul a fost : "Mai devreme de 12 nov nu se poate!".Super,deja castigasem 17 zile,dar cu alta persoana!!!Am continuat,in acest caz,colaborarea cu dl Florin si eu sper si am increderea ca va fi totul ok pana la capat.

Singura mea nelamurire ar fi: daca dl Lucian nu m-a putut ajuta mai devreme de 29 nov cu o programare,de ce nu l-a intrebat dansul pe colegul sau daca nu are un termen mai bun pt mine,clientul Brady???

Va voi tine la curent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura mea nelamurire ar fi: daca dl Lucian nu m-a putut ajuta mai devreme de 29 nov cu o programare,de ce nu l-a intrebat dansul pe colegul sau daca nu are un termen mai bun pt mine,clientul Brady???

Nu te-ai intrebat cumva daca lucian ala nu astepta o mica "atentie" din partea ta? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ehh...somebody...tu tot ne aduci aminte ca in Romania sunt altfel lucrurile... :banghead:

In cazul asta, realitatea este ca dealerii si service-urile din Ro sunt depasite din punct de vedere a capacitatii de servisare de numarul de masini vandute.

Si poate ca si organizarea nu e chiar nemteasca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@somebody: Am cumparat masina de la Brady,am venit sa o repar la Brady si as avea de gand si reviziile sa le fac tot la ei.Evident,daca voi fi multumit de servicii! Sunt oameni care merita toata admiratia mea pana acum si pe care i-am enumerat mai sus si nu au lasat deloc impresia ca ar fi cazul de aceste "mici atentii".Atunci cand vad ca cineva se preocupa de problema mea cu seriozitate si chiar imi lasa impresia si poate chiar mi-o doveste ca este interesat de ce ii solicit,ma "simt" si la randul meu ii rasplatesc.Asa cum dl Doru m-a recomandat acelui domn Lucian ca sunt un prieten al dansului si ca sunt un membru de pe forum,la fel de bine putea si dl Lucian sa o faca mai departe la colegul sau pt un termen mai bun,dar......amabilitatea s-a poticnit undeva....Nu vrea sa mai comentez asta pt ca nu mai are rost ,ca intotdeauna,adevarul este undeva la mijloc si poate fiecare are in felul sau dreptatea lui.Pt mine in momentul de fata cel mai important este sa imi rezolv reparatia cat mai repede posibil si daca se poate cat mai bine ar fi ideal! Eu inca mai sper la bine... :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAR cand sa plec din parcare zic sa mai incerc odata poate oi fi mai norocos si l-am intrebat pe Dl Florin Chivoiu,receptie tinichigerie-vopsitorie,daca mai devreme de 29 nov nu s-ar putea gasi o "portita" si pt mine.Raspunsul a fost : "Mai devreme de 12 nov nu se poate!".Super,deja castigasem 17 zile,dar cu alta persoana!!!Am continuat,in acest caz,colaborarea cu dl Florin si eu sper si am increderea ca va fi totul ok pana la capat.

Singura mea nelamurire ar fi: daca dl Lucian nu m-a putut ajuta mai devreme de 29 nov cu o programare,de ce nu l-a intrebat dansul pe colegul sau daca nu are un termen mai bun pt mine,clientul Brady???

Imi pare rau ca nu-ti pot raspunde la intrebare (am boldit-o), ar trebui s-o faca colegul meu in persoana si sper ca atunci cand vei reveni la reconstatare la Brady sa lamuriti problema. Ma bucur ca Florin te-a putut ajuta si aici pot sa-ti spun ca exista 4 cons tinichigerie si ca fiecare programeaza separat masini la reparat, deci faptul ca unul are programari mai multe este perfect posibil. Va rog sa nu-l banuiti pe Lucian de rea-vointa, pt ca il cunosc si stiu ca nu este ceea ce banuiti.

Tero, multumesc pt aprecieri. Inca o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am nici o problema si sper sa nu apara intre timp.Mai ales la reconstatare!!!Si eu ma bucur ca am luat legatura cu Florin si zic ca va fi totu ok.Stiu ca fiecare are dreptatea lui,dar.......intotdeauna e loc de mai bine. :blink:

Merci si eu si tinem legatura! :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salll.am patit-o si eu...unul cu TIR s-a suit pe mine..dar problema e k nu stiu la ce service sa ma duc sa repar masina, cred k Brady...am sa-l sunt pe dl. Doru...si am sa va povestesc ce am facut...o fac pe CASCO..Omniasig...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa va zic o povestioara.

Ieri(vineri 19.10.2007) am fost la Brady. Programarea o facusem cu o saptamana inainte pentru ora 10.00 si consta in curatare clapeta acceleratie si curatare injectoare(demontare si ultra-sunete). Buuun!

Ajung la 9.50, ma duc la un birou-receptie service, imi ia comanda, semnez si ma pun pe asteptat. Aici fac o mica paranteza si recunosc ca nu am citit pe acel deviz de service sau cum s-o numi, ca predarea se va face la ora 13.30. Tin, de asemenea, sa precizez ca in momentul comenzii, langa mine a stat Doru care mi-a spus ca va dura cam 2 ore toata treaba.

Las eu cheile de la masina si ma pun pe asteptat sa apara careva sa-mi ia masina in primire ca sa 'vorbesc' cu el pentru a avea grija mai multa. Intelegeti voi.

Astept...

Iar astept...

Masina mea, neclintita din locul in care o parcasem...

Mai astept "din nou"...

Si se face 11.00!

Ma duc frumos la cel care-mi luase comanda si ii spun ca vreau s-o anulez pentru ca nu mai pot astepta. (La ora 13.00 trebuia sa ajung neaparat la Timpuri Noi.)

Din discutiile dansului cu alti 'responasabili' de pe-acolo imi dau seama ca ar mai fi trebuit sa astept vreo 30 de minute, plus ca nu puteau sa-mi rezolve decat problema cu clapeta, deoarece(info aflat de la Doru) cei care aveau cheia de la aparatul cu ultra-sunete intrau in tura de la ora 14.00.

In fine, anulez comanda, iar cel care-mi facuse receptia imi da sa semnez pe-o foaie unde scria: "Clientul nu mai doreste sa astepte". Mi se parea normal k eu sa completez acea fraza si sa scriu de ce nu mai doresc sa astept. Dar nu, ca nu se poate! Citez: "N-ati vazut cand ati semnat ca ora primirii este 13.30?" Eu rapund: "Doru m-a asigurat ca nu dureaza mai mult de 2 ore, hai 2 ore jumate" Citez: "Nu, v-a informat gresit! Dureaza mai mult. Ca pana demonteaza injectoarele, pana...blah blah..." Si-atunci n-am mai vrut sa ma iau la scandal, am semnat si-am plecat.

Dar ma-ntreb, daca dura "mult mai mult"(sa zic 3 ore) si masina mea intra in service la 11.30, la cat era gata? Asta in cazul cel mai fericit.

O MARE bila neagra pentru cei care se ocupa de programari si receptii!

In ceea ce-l priveste pe DORU_14 va spun doar atat si sper sa inteleaga toata lumea: Imi doresc sa am mai multi prieteni ca el! Sincer va marturisesc! Este genul de om care nu se lasa pana nu face tot posibilul sa te-ajute si pentru asta are un respect deosebit din partea mea! Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc si eu pt aprecieri. Sper din toata inima ca joia urmatoare sa pleci de la service cu toate lucrurile bine facute si cu problemele semnalate rezolvate. :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sper! :D

Dupa bila neagra acordata celor de la programari si receptie service, trebuie sa vina o bila alba oamenilor care duc greul pe-acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facut revizie (tip 30.000 km) cu schimbarea placutelor de frana (erau cam uzate - merg mult in oras) si a lichidului de frana (avea 3 ani ca nu a fost schimbat anul trecut). Mecanicul a fost super ok, a verificat tot ce l-am rugat, toate bune si frumoase. Din punctul de vedere al profesionalismului nimic de zis. Singura problema : pretul. Si nu la piese/ulei (comparabil cu augsburg) ci la manopera, de fapt la timpul trecut in factura. Omul a lucrat la masina mea 2.5h si am fost taxat cu vreo 4.5h. Si n-am inteles de ce, cica asa e "normata" revizia asta. Nu mai pun la socoteala faptul ca normatul asta e cam ciudat, ca la motorul meu pentru 30.000 se fac vreo 2-3 verificari in plus, de ordin ochiometric. Si de ce tre' sa fie manopera aproape dublu fata de revizia anuala/15.000 n-am inteles.

Pret total 950RON + 100 RON azi ca m-am dus sa-mi etanseze calumea masca de la filtrul de aer (scotea un suierat nasol) si eletricianul mi-a curatat si aeroterma ca facea ca toti dracii (cica era plina de mizerii).

Un peste alta : lucrat rapid, frumos, profesionist (bile albe cat cuprinde) dar cu normarea aia..... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blink: :blink:

Intr-o buna zi, la poarta raiului, un tip foarte ofticat...

Sfintu Petru il ia de-o parte:

- Ce-i fiule, care e problema ?

- Pai, nu se poate dom'le, uita-te la mine, am 35 de ani, sanatos, puternic, nu fumez, nu beau, nu sunt casatorit... seara ma culc linistit si dimineata ma trezesc mort, in ceruri ? Trebuie sa fie o greseala !

- Mmmm, nu s-a mai intimplat pina acum, da, in fine, sa vedem ... cum zici ca te cheama fiule ?

- Manivela, Grigore Manivela...

- Si ce meserie zici ca ai avut pe cea lume ?

- Mecanic auto.

- Aha, gata, uite, am gasit fisa ta... pai s-a lamurit fiule, uite, aici scrie ca ai murit de batrinete !

- De batrinete ?!?? cum de batrinete ?

- Pai da, ca am insumat orele de manopera din facturile tale, si a iesit ca ai peste 100 de ani !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa scriu doar ce stiu: normarile respecta niste standarde impuse de fabrica. Nu-mi cereti detalii ca nu le cunosc inca...

Modificat de DORU_14
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da mai Doru, am inteles asta de la baiatul de la receptie. In general postul meu intentiona sa fie unul bun, chiar foarte bun (apropo de profesionalism). Dar nu e normal totusi sa ma taxeze atat pentru ca asa e norma. De-aia vin la Brady, ca sunt mecanici buni care se misca repede, ceea ce ar trebui sa duca la costuri mai reduse. Asta era oful meu. Dar trece, ce mama lui :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumit si eu de cei din service Brady. Diferenta nu este enorma intre cum era masina si cum e acum datorita benzinei pe care o folosesc(omv sau rompetrol) si reviziilor facute la cate 10.000km. Dar totusi e o diferenta pe care am sesizat-o cum am iesit pe poarta service-ului.

Inca o data, multumesc Doru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normarile respecta niste standarde impuse de fabrica.

"Normarile" sunt impuse de niste normative dupa care lucreaza toata lumea, sau cel putin asa ar trebui. Singura diferenta o face tariful pentru ora de manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!