Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

ah...da... Pentru ca Immo3 si pentru ca VDO... :) Super. Nu faci sa se aprinda si bordul la deschiderea usii? (ca la Audi?) :D Exista varianta cu modul sau daca stiu ceasurile - modificare din Eeprom. 

 

Link către comentariu

Din cate stiu eu am activat tot ce se putea pe ceasurile astea :)) nu as fi zis nu pt chestia asta, dar nu vreau module...

Link către comentariu

Din moment ce ceasurile stiu ca ai deschis usa soferului, mai mult ca sigur se poate edita dump-ul sa aprinda ceasurile la deschiderea usii. 

Link către comentariu

@bamwelsDin cate stiu s-a rescris eeprom-u, dar trebuie sa ai ceasurile IMMO3 si VDO + cifrele 01 sau 09 ( ti-am incercuit in poza la ceasurile mele )20170821_172038.thumb.jpg.181076ac8085f45ce376d8f8f2915c46.jpg

@kicker daaa...abea asteptam sa il activez, eram ca un copil :icon_bounce:

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu ca sunt eu ala carcotasu...da nu merge sa faca toate indicatoarele secventa asta?

Adica staging am vazut prima data la Insignia...acu 3 ani...si acolo se duc toate indicatoarele pana la capat...inclusiv temperatura apei si combustibilul...

Nu mai trebuie ceva bifat?:P

Link către comentariu

Habar nu am...eu am vazut doar cu astea doua...posibil sa mearga doar asa, daca s-ar fi putut la toate sigur le activau.

Link către comentariu

Iar am spart pusculita :)) asadar am terminat evacuare pe 60 mm + ceas boost 3 bar + amortizoare fata Koni

Dupa un drum la munte pot spune ca evacuarea este exact ce mi-am dorit, isi face prezenta pe accelerari si la drum lung nu ma oboseste deloc, la viteze peste 120 km/h se aude putin mai tare dar nu deranjeaza :) totul se datoreaza finalei Milltek, daca aveam teava goala era cu totul altceva. Am sa fac un filmulet si il postez.

Saptamana trecuta am facut in jur de 1500 km, la Buc ( 2 persoane ) pt evacuare si la munte ( 4 persoane ) media la consum a fost in jur de 6.1/6.2 % jos palaria pt golfulet, nimic de reprosat :wub:

20170826_000141.thumb.jpg.f4f53c0a7b5cbfd29b4f415bccc5db6d.jpg20170826_000339.thumb.jpg.4ea2a0193cac56ee3b0c82987470b7f7.jpg20170826_000358.thumb.jpg.b4d86a786cd886f4a6255247304fdd4e.jpg20170826_080550.thumb.jpg.1d5a9e0af32a6b39bc360b0750bd7c91.jpg

20170825_121845.jpg

20170826_175805.jpg

20170826_180120.jpg

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Abia astept sa te vad unde pui ceasul...

Eu m-am lasat pagubas deocamdata...unde vroiam eu (in sertarul de depozitare) nu incape si pentru stalpul A am luat un suport universal da e foarte mult de adaptat...si am abandonat deocamdata proiectul din lipsa de timp...

Cum te legi la admisie?ai ceva deja sudat?

Link către comentariu

De unde e luat ceasu? Si ce combinatie de culori are? Se poate schimba lumina de la el ?

Spor.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Offf...in continuare parca nu imi vine sa stric grila :(

Link către comentariu

Nici eu nu o stricam daca aveam de bora.

Daca merge pune una de golf acolo si o pastrezi pe a ta sau daca nu fa asa post-79288-14218393935513.thumb.jpg.357ecd35172ac0212617819c1c8ecab3.jpg dar iti optureaza aerul pt geam si pt tine sau suportu asta 685.thumb.jpg.6718a5d518832c51e8a1a5ea345ecfc4.jpg

Link către comentariu

ca idee - pozitionare cu minim de interventii si cel mai ieftin reversibil - ai doua variante: in scrumiera (mai greu de vazut) sau in carcasa postata mai sus pe cochilia volanului.

Link către comentariu

Se exclud ambele variante, in scrumiera tin adorizantu CWS care este nelipsit de cand am masina si nici nu am vizibilitate buna la el, iar la volan nu mai se vede display-ul la ceasuri daca ar fi pe mijloc si oricum nu imi place acolo...ramane in grila din mijloc, nu ma deranjeaza deloc acolo si e chiar ok :)

Link către comentariu

cel de la newsouth performance e o varianta. acopera putin din turometru. sau mai este varianta cu panou pentru cei care au radio 1din.

POD-008-1.jpg

598.jpg

Link către comentariu
în urmă cu 16 ore, Laurentiu_LWR a scris:

Offf...in continuare parca nu imi vine sa stric grila :(

Nuuuu, nu stricati grilele de bora. Si asa se gasesc destul de greu si scumpe. Daca vrea careva, dau eu o grila de golf (la schimb cu una de bora + diferenta) sa fie stricata pentru ceasul de boost. :D

Link către comentariu

pai nu trebuie sa strice grila. am gasit o poza mai buna pentru ce am postat mai sus. nu cred ca deranjeaza asa tare si e si usor de urmarit ceasul

boost8.JPG

Link către comentariu

Sincer, nu-mi place cum sta ceasul ala peste turometru... Asa ca mai degraba ceva munca de adaptat pe stalp sau in gura de aerisire.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR
7 hours ago, jamal_bao said:

 

boost8.JPG

❤...de unde..cum...cat?

Nu stiu ce nu va place...obtureaza putin zona rosie dar...wtf...cine ajunge acolo:))

@mad_kat am vazut ca si pe topicul mei ai avut aceeasi sugestie...in scrumiera...

Nu stiu unde ai vazut..dar crede-ma...ca nu e asa usor de bagat acolo...tre sa bricolezi de ti se ia...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!