Jump to content

Seat Leon 5F (2013)


Cristian
 Share

Postare recomandată

Nici nu stii ce inseamna sa ai punte semi-rigida spate.

In familie mai detin si un polo 9n3.Ala cum are puntea?

S-a inteles.Tu nu-ti vei lua un leon sub 140cp. ;)

Putem incheia polemica,gargara asta acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 686
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    183

  • Rave

    53

  • The_Ego

    48

  • florinrmn

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rigida, bineinteles. Eu sincer nu mai am argumente in discutia asta, discutam despre orice altceva, dar puntea rigida e un subiect inchis pentru mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce ar fi gargara, asta e nivelul de discutie?

Evident ca am avut/condus si masini cu punte spate, vorbesc in cunostinta de cauza.

Strict OT, Leon-ul nou este frumos, OK, dar m-am invatat cu masina mai spatioasa, deci sa vedem noul Altea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce polemica,gargara?!Pt ca nu se ajunge la un numitor comun.

Pai si altea nu va avea similar,fiind tot pe aceeasi platforma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noul Altea nu va mai exista. La clasa compacta vor exista Leon in usi, Leon in 3 usi, Leon ST (break) si noul Toledo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am citit nicaieri ca Altea nu va mai exista.

Atat timp cat exista Plus/Touran nu vad de ce n-ar face si Altea.

Si Plus-ul va apare spre sfarsitul lui 2013 (altii spun 2014).

La Altea este posibil sa fie putin diferita problema in privinta suspensiei spate, goala are 1.500Kg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ramane de vazut.

Totusi titlul se refera la leon 2013 ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate review-urile de Mk7 sunt cu masini cu independenta spate si impresiile sunt extraordinare.

Cei de la Automarket spun ca de la 122CP va fi indep. spate, o sa citim precizarile oficiale cand se va pune in vanzare, dupa alte surse se tine cont si de tara de vanzare cand se va echipa cu fixa sau indep..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt drumuri proaste ca ale noastre, cea rigida e mai rezistenta. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sunt doar la FR, odata cu activarea modului sport. Celelalte nivele de echipare nu au selector pentru asa ceva.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

a aparut catalogul:

http://www.seat.es/content/medialib/seat/es/downloads/catalogos/catalogo-nuevo-leon/_jcr_content/renditions/rendition.file/eslergmy13w22.pdf

un style cu jante Dynamic de 17", alba cu motor 1.4tsi 140cp... :rolleyes:

peste vreo 2-3 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar am vazut deja poze cu noul Leon combi si inca si de la spate, acum nu am nimic mai bun la indemana dar de ex. aici: http://www.carmagazi...rst-Leon-wagon/ sau http://www.seatfansclub.com/2012_07_01_archive.html

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza din primul link e de fapt un CGI, iar a doua, daca e vorba de cea care o vad eu, e varianta hatchback in 5 usi, cea care o stim deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce au pus sistemul multimedia intre gurile de ventilatie si nu sub ele, cum e la golf 7.

Prin pozitionarea acestuia sub gurile de ventilatie, s-ar fi eliminat spatiul acela mort (loc de depozitare) de la baza plansei de bord, in fata schimbatorului de viteze..

Capacul ala acolo de impresia (cel putin mie) ce e "ceva" neterminat, ca lipseste ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place mai mult unde e pus acum. Daca era sa fie in locul climei aceasta ajungea mult prea jos si le loveai de schimbator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sistemul multimedia e pus ok, nu mai e nevoie sa cobori privirea pentru a te uita la navigatie sau schimba postul la radio sau melodia la CD. In schimb, si eu spun ca spatiul ala e inutil, similar si in cazul Audi A3:

http://www.netcarshow.com/audi/2013-a3/1600x1200/wallpaper_56.htm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indicatiile de la navi, precum si informatiile despre sistemul audio sunt afisate pe maxidot. Chiar la generatia actuala, unde sistemul navi chiar e pus foarte jos, poti urmari toate informatiile de care ai nevoie fara sa iei ochii de la drum, folosind afisajele de pe maxidot si comenzile de pe volan.

Dar ma rog, pana la urma e doar o chestiune de gusturi personale..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La tine functioneaza afisarea informatiilor de la navigatie pe computerul de bord? CItisem pe forum ca nu functioneaza la Leon, chiar si cu maxidot.

Si mie imi place mai mult consola centrala la Golf, cu gurile de ventiatie sus si navigatia sub ele, insa cei de la Seat au decis altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie-mi place asa cum e pusa, e mai interesanta si mai usor de urmarit (daca nu cumva o sa reflecte soarele in el).

Spatiul ala de jos poate e util pentru un navi after-market, o statie CB etc...

Sent from the 

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristian, da, functioneaza. Atat cu RNS 510 (inclusiv Seat Media System, de generaţie mai veche) cât şi RNS 310. Nu am poze în telefon, dar o să adaug câteva mai târziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, un motiv in plus pentru care sa schimb RCD510 cu un RNS310 sau RNS510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Cristian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!