Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

lambda_dryver

He he ce misto pusa in practica ideea :D. Lasa-mi si mie un PM cam la cat te-a dus totul ca stii doar ca asta urmeaza :))... Merci si sa le stapanesti sanatos!

Link către comentariu

400 lei - grilele cu cablajul complet.

Link către comentariu
lambda_dryver

Pana la urma a ajuns cablajul pana la switch-ul de lumini sau te-ai legat in alta parte?

Link către comentariu

nu ajunge cablajul si oricum, nu ai mai departe conectorul original, pe instalatie.

Cablul se prelungeste, matiseaza, conecteaza...

Link către comentariu
lambda_dryver

Dar stii daca conectorul original e tip clips sau e integrat in switch-ul de lumini si trebuie schimbat switch-ul?

Cat de curand asta urmeaza sa-mi fac si d-asta intreb... :D.

Link către comentariu

Nu, nu e integrat in switch-ul de lumini, nu e tip clips... ci e un conector cu 12 pini, din care sunt populati doar doi... si se conecteaza in centrala electrica - ai de gand, sa schimbi centrala, pentru asta ? :icon_cheesygrin:

eu zic sa facem rost de grile si cablaj - daca le gasim fara, cumparam doar housing-ul (carcasele la mufe), pini avem, cablajul il confectionam... deci, nu sunt grijile tale astea.

Link către comentariu
lambda_dryver

Ok. Atunci ma bazez pe tine :D. Oricum la faza cu montajul tu te pricepi, deci merg pe mana ta. Grilele sa le avem intai :))...

Link către comentariu
lambda_dryver

Si o poza de pe A2, in timp ce se faceau teste la soft. Multumiri lui Kostas! :D

post-106153-0-87642100-1343300743_thumb.

Link către comentariu

un pic de photoshop, ca sa dispara gardul din spate.... si devine wallpaper....

Link către comentariu
lambda_dryver

Din pacate, nu le am eu cu Photoshop-ul ca as fi facut si asta :D ...

Link către comentariu
  • 1 month later...

Foarte frumoasa masina! Daca nu gaseam GTD , CC-ul era urmatoarea varianta pentru mine! Pachetul R si dotarile optionale sunt de vis! Un big LIKE din partea mea! :)

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri! Momentan, inca mai gasesc cate ceva de facut la ea, dar cred ca nu voi termina niciodata, in acest sens :D.

Saptamana trecuta i-am facut cadou niste footwell lights fata-spate, cu lumina alba. Pozele vin la noapte ca pe intuneric se vede senzational. Am gasit si setarea pentru a le face sa ramana aprinse si in timpul mersului, ca lumini de ambianta :icon_thumleft:.

Link către comentariu

Aseara am facut poze la footwell lights, cu masina oprita, la intensitate de 100%. In timpul mersului, intensitatea scade la ~30%...

post-106153-0-42277600-1347111133_thumb.

post-106153-0-90179600-1347111144_thumb.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Zilele trecute, ne-am schimbat nitel si la fata. Parca aratam mai bine acum, atat ziua cat si noaptea :D. Eu inca ma uit la ele si-mi plac la nebunie, de fiecare data cand ma urc in masina...

Este vorba de lampi drl-uri si semnal cu led, integrate in lampile de semnal oem, facute cu maiestrie de catre colegul iuly1209. Cu putina rabdare, am reusit sa gasim si o solutie de a le face sa functioneze asemenea celor de pe Audi / VW, si anume, ziua -100% si noaptea - 50%.

post-106153-0-70710700-1348840411_thumb.

post-106153-0-35638600-1348840416_thumb.

post-106153-0-92100900-1348840420_thumb.

Link către comentariu

Aveam in far, dar imi plac mult mai mult astea. Parca completea masina cu un aer mai high-tech asa :D. Si noaptea se vad genial in combinatie cu pozitiile si xenon-ul care sunt albe. Si semnalul arata deosebit pe led, fata de becul normal. Acum totul se rezuma la gusturi, dar eu am preferat-o p-asta pentru ca arata oem.

Link către comentariu

Foarte misto :D. Renunta la DRL-urile din far ca sa arate si mai bine, sa nu aiba concurenta :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cochetez cu ideea de a le pune si p-alea pe led :D. De renuntat nu renunt ca am auzit o gramada de probleme cu politia la noi... In plus, astea cu led sunt legate la alea din far ca sa nu renunt la senzorul de lumina. Toata aprinderea instalatiei de lumini se afce automat, exact ca-n fabrica :D.

Link către comentariu

Bravos !

Deci nu te ai lasat pagubas pana la urma :))

Arata foarte tare - acum va trebuii sa completezi si pe cele din far cu LED

Toate bune M.

Link către comentariu

Nuuuu :D. Doar stii cat ma mancau palmele! Treptat se micsoreaza lista mea To-Do...

Inca sunt indecis daca sa pun drl-urile din far pe led sau nu. Nu ma incanta ideea de a avea o rezistenta d-aia de 55W (care se incinge nu gluma), undeva pe masina, pe la motor. Am inteles ca asta ar cam fi singura solutie, becurile de drl fiind cu can-bus.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mhm, mhm, mhm :D. Au venit, s-au montat, arata bestial. Ma refer la grilele luminate, care schimba total aspectul bordului, atat noaptea, cat si ziua.

Poze poze poze... Pareri?

post-106153-0-14131900-1349719401_thumb.

post-106153-0-10322900-1349719412_thumb.

post-106153-0-04738400-1349719423_thumb.

Link către comentariu

Banui ca au costat ceva dar meita! Completeaza toata partea superioara a plansei de bord! Bv!

Link către comentariu

Da, chiar o completeaza. DUpa ce le-am montat, am ajuns la concluzia ca plansa parea cam "goala" :D. De costat, au costat mai putin ca unele simple, fara led, la Porche, deci oricum le-am luat la un pret, zic eu, ok!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!