Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

Asa incerc si eu.... de fiecare data.... asa ca, te mira pentru grile - o sa ma uit pe seara si postez cat costa, la reprezentanta.

Link către comentariu
  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    243

  • Muale

    21

  • cridaia

    19

  • C o s m i n

    13

Toate cele 3 grile - iluminate, de Passat B7 ? .... nu te-ai uitat bine.....

Link către comentariu

Doar cea centrala...atat imi arata mie pretul la serviciu

Link către comentariu

M am gandit si eu la grile dar se da jos bordul ca sa le montez?daca da atunci o las balta !

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu

Doar cea centrala...atat imi arata mie pretul la serviciu

cauta... cele mici sunt 21 euro bucata in Etka, mai adaugam spor de Romania (vreo 25 %)

Plus ca am luat si cablajul complet, de la ele.

Nu trebuie demontat bordul, se scot prin fata.

Grilele sunt superbe... altceva....

Link către comentariu

135 lei pretul aici...nu e f mare...dar daca stai sa le aduni parca iti vine sa faci altceva cu banii :))

Mult succes cu masina..este foarte frumoasa...problema o sa fie cand o sa vezi ca la asta nu ai ce sa ii mai pui ca vad ca are de toate de pe acum :icon_thumleft:

Link către comentariu

oho.... o gramada de upgrade-uri am in minte, sa-i fac. Si cand termin.... o vand... :lol:

Link către comentariu

pam - pam.... azi am pus grilele de B7....

grileB74.jpg

grileB71.jpg

grileB73.jpg

grileB72.jpg

Link către comentariu

Florin este totul plug&play sau trebuie trase fire ceva pentru iluminare!!!

Eu am gasit gurile cromate pe ebay cu 125euro!!!

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu

Masina per ansamblu isi merita banii. O alegere facuta cu cap cum era si de asteptat! In opinia mea doar DSG ii lipseste

Link către comentariu

Florin este totul plug&play sau trebuie trase fire ceva pentru iluminare!!!

Eu am gasit gurile cromate pe ebay cu 125euro!!!

Multumesc pentru aprecieri.

Nu ai nimic tras.... eu am cumparat grilele si cablajul lor. Doar a trebuit sa-l bag in bord, sa prelungesc firele de alimentare si sa le conectez.

Link către comentariu

A ok atunci,foarte frumos ii sta la a ta,parca o completeaza mai mult!sunt curios urmatoarea schimbare!ceea ce ma mai gandeam eu,dar nu stiu daca merita la urma,sunt fetele de usi de B7 cu trim-urile din aluminiu!acelea schimba foarte mult din peisaj!oare se nimeresc?

P.S:alimentarea de unde o faci la grile,adica este deja facuta din fabrica si nu ajunge cablul pentru a le conecta,deaia a trebuit sa prelungesti sau trebuie sa o faci tu?sper sa nu sune stupid ceea ce am intrebat :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Arata foarte bine, bravo :) Sper sa mi le rezolv si eu cat de repede.

Link către comentariu

Ce bine arata cu grilele alea! Nici nu se cunoaste ca ai umblat pe-acolo, asa cum era de asteptat tinand cont de mesteru' care a lucrat la ele.

Se pare ca toate Passat-urile B6 de pe forum trag cu ochiul pe-aici pentru idei de upgrade-uri. :))

Apropo, nu stiu daca te-am mai intrebat, dar stiu ca ziceai ca esti si tu amator de asa ceva. Deci, cand duci iepele la monta? :D

Modificat de alexanderdj
Link către comentariu

A ok atunci,foarte frumos ii sta la a ta,parca o completeaza mai mult!sunt curios urmatoarea schimbare!ceea ce ma mai gandeam eu,dar nu stiu daca merita la urma,sunt fetele de usi de B7 cu trim-urile din aluminiu!acelea schimba foarte mult din peisaj!oare se nimeresc?

P.S:alimentarea de unde o faci la grile,adica este deja facuta din fabrica si nu ajunge cablul pentru a le conecta,deaia a trebuit sa prelungesti sau trebuie sa o faci tu?sper sa nu sune stupid ceea ce am intrebat :icon_cheesygrin:

Eu zic ca se potrivesc.... si pe mine ma bate gandul, doar ca trebuie sa gasesc imbracate in piele....

Unde te conectezi ? - la orice buton iluminat...

Link către comentariu

Foarte frumos Florin. Minunate noile grile. :)

Te mai lasa "sefu" sa bagi atatia bani in masina? :lol:

Link către comentariu

Multumesc !

Am mare noroc, ca nu are treaba.... ma lasa-n damblaua mea.

Link către comentariu

Ok mersi pentru raspuns Florin la grile,cat despre fetele de usi ,eu de exemplu tre sa o schimb pe cea din stanga ,am topit putin cu cafea fierbinte,de B7 pe ebay .de toate patru complete la 300 euroi!mi-e frica ca nu se nimeresc la urma!

Link către comentariu

Oho, ce up-grade-uri, ce frumos, am tastatura plina de bale, recunosc...

Imi vine sa-ti aduc masina si sa ti-o las 1 saptamana si sa-i faci toate up-grade-urile posibile si doar sa-mi trimiti factura la final :) Si vorbesc foarte serios :)

M-am imbolnavit cu grilele de aeratoare luminate si ideea de fete de usi noi e misto rau, dar noua ne trebuie alea de Highline - cu piele neagra

Tot la ore incepand cu 23:30 m-am nimerit in Bucuresti in drum catre sau de la mare si de asta nu te-am sunat...

Neaparat sa-ti montezi un buton chorme, mi-am pus azi si schimba total aspectul.

Apropo, nuca de B8 de unde pot procura ? E DYI si pentru un amator ca mine ?

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea ! E exact ce iti trebuia :icon_thumleft:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!