Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

Nu. Am doar "Park distance control 7X6 Parallel parking assistant". In rest nimic de vreo asistenta la parcare...

Link către comentariu

Pai tocmai ca stiu asta, danny2012. Eu subliniam ca in afara de aceea, nu am nimic altceva legat de parcare/mod parcare/asistenta parcare si ma miram ca nu mentioneaza nimic de senzori sau camera...

Link către comentariu

Din acele fisiere PDF nu vezi decat niste coduri de echipare. Pentru componente trebuie folosit VIN-ul in ETKA.

Link către comentariu

Aha. Am inteles. Oricum, asta era mai mult asa, o curiozitate, ca nu ma afecteaza cu nimic ce scrie si ce nu. Daca imi face cu ochiul ceva si scrie ca nu e pe masina, rezolvam noi cumva! :))

Link către comentariu

:icon_bounce: :icon_bounce: :icon_bounce: lumea moare ... optiune de n-are..... punem tot ce se poate, ca nu ne fac ele pe noi .....

Link către comentariu

un sistem conceput sa te avertizeze sa te odihnesti.....

la CC-ul facelift http://paultan.org/2...26k-otr/acc19a/

despre ce e vb si cum actioneaza http://www.volkswage...r-alert-system/

Dap, este asazisul "detector de oboseala". Nu imi imaginez cum "detecteaza" dar o face cu rateuri. Spre exemplu mie mi-a zis ca-i timpul sa ma odihnesc dupa doar 20min de condus dupa ce am folosit frana putin mai tare :exclaim: In schimb dupa 10 ore de condus fara pauza nu mi-a sugerat asa ceva. :lol:

Link către comentariu

Eu stiam ca e un sistem care monitorizeaza miscarea pupilelor si in functie de asta stabileste timpul de reactie al soferului... Asta inainte sa stiu ca la VW se numeste Rest Assist.

Frumoasa masina.Sa o stapanesti sanatos si interiorul da bine pe ea!

Multumesc frumos pentru aprecieri!

Link către comentariu

Hehehe...nici chiar asa..nu-i VW vreo naveta spatiala. Cred ca monitorizeaza miscarea volanului, actionarea pedalelor si de aici ar deduce ca esti obosit. De cand am masina, mi-a oferit de 2 ori cafea , dar nu cand ar fi fost cazul!

Link către comentariu

si eu citisem pe undeva ca acest sistem monitorizeaza miscarea pupilelor etc, dar cam greu de crezut totusi..

Link către comentariu

Cine stie, poate ca faza aia cu urmarirea pupilelor este o varianta mai evoluata a sistemului care este deja pe masiniile de serie si poate urmeaza sa o implementeze si in productia de serie pe urmatoarele generatii. Pe B7 am vazut ca langa oglinda este ceva ce seamana cu o mini-camera care probabil indeplineste acest rol...

Link către comentariu

Am B7 si l-am studiat cu foarte mare atentie. Nici vorba de vreo camera pentru analiza pupilelor si masina are detector de oboseala.Just marketing,,, :dry:

Link către comentariu

Am inteles. Inseamna ca oi fi vazut eu ceva p-acolo si l-oi fi asociat cu sistemul acesta. Merci pentru lamuriri!

Link către comentariu

Din acele fisiere PDF nu vezi decat niste coduri de echipare. Pentru componente trebuie folosit VIN-ul in ETKA.

Sau pe www.partslink24.com

Eu am cont acolo si imi e mult mai usor decat sa ma chinui cu ETKA pe PC.

Link către comentariu

O sa ma uit si pe respectivul site sa mai aflu chestii noi :D.

Link către comentariu

Treaba e clara. Kirkus-GTI-frane Cupra => sa le stapanesti sanatos! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Ba, da' repede ai facut legatura! :)) Sau ai avut "inside tip"? More pictures soon, ca sa le descarc...

Link către comentariu

Nu, dar stiu ca s-a apucat de dezmembrari :)). Si coltul ala arata a frana de r32...

Link către comentariu

Buna investitie, vei simti din plin diferenta! Ma bucur sa vad ca mai cumpara lumea si frane. :D

Poate ar fi oportun sa vopsesti etrierii negri sau argintii. Mi se pare ca rosu ar fi prea tipator pentru un CC.

Link către comentariu

Multi se gandesc doar la putere, dar nu se gandesc sa se mai si opreasca... Si chiar daca o sa fie un pic de overkill pe masina mea, o franare mai buna nu strica niciodata! Paradoxal, pe a mea, ds2500 nu scartie mai deloc, si la Kirkus, din spusele lui, faceau nasol. Ciudat.

Sa stii ca la fel ma gandeam si eu, legat de culoare. Initial voiam sa merg pe negru, dar acum ca ii vad pe toti rosii asa, m-am indragostit :)). Arata ok asa, dandu-i o mica nota de sportivitate... New pics:

post-106153-0-29167000-1352310422_thumb.

post-106153-0-78851200-1352310429_thumb.

post-106153-0-20851400-1352310435_thumb.

post-106153-0-10782800-1352310477_thumb.

Link către comentariu

Arata bine moshule ! Bravos !

Se pare ca a ajuns Mos Craciun mai repede la tine :)) :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!