Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

lambda_dryver

Tocmai ce am gasit la un baiat din America setul de lumini "Footlight" fata/spate cu cablaj, warning lights fata/spate cu cablaj si cablajul pentru rutarea microfonului la RNS. Asa ca iar avem treaba.

Atentie ca degeaba iei Warning Lights pe spate. Motivul e mai sus. In rest, verifica daca iesi ok la pret, ca si eu gasisem, dar dupa niste calucule ajungeam la acelasi pret, daca nu mai mare decat daca le luam de aici...

Link către comentariu
CristianMarin

Eu am montate in usile din spate ochi de pisica, deci pot sa-i schimb cu "lumini". Pretul: ~ $400 tot ce-am zis mai sus.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
lambda_dryver

Tocmai ca si eu am ochi de pisica in usile spate, numai ca spre deosebire de fata unde in spatele lor e gaura, in spate e plin, deci trebuie decupat. In plus de asta, calculatorul usilor spate la CC e diferit de cel de la B6 si nu are pinii necesari pentru Warning Lights...

PS: Poate microfonul sa coste mai mult ca altfel mi se pare mare pentru luminiile alea... Sincer.

Link către comentariu
micuzzu_marius

pe jetta 2011 mi am montat varning lights(fata-spate) pe passat b7 am vazut ca are pe fata cel putin, curios ca CC ul sa nu aiba pinii dedicati mai ales ca e din gama premium, nu cred sa se fi renuntat pentru usile spate la door warning lights, dar Florin in mod sigur a vazut cum e treaba acolo si el stie exact

Link către comentariu

B6 si B7 - au lumini la usile spate - doar am si eu, la al meu.

CC - ul, 2010, 2011 - nu are asa ceva - am verificat schemele masinilor - si are alt calculator de usa pe spate, nu e cel de B6 .. Jetta, etc... - drept urmare, nu aprinde lampile,

Pinii pentru legarea ca la B6 sunt liberi - dar ce folos....

Mai cautam,...

Link către comentariu
lambda_dryver

Florin a stat cu fata de usa in mana si a tot incercat pinii aia ca sa vada daca reuseste cumva sa le aprinda, dar ciu-ciu... Din pacate, sunt multe lucruri pe care le poti reprosa la adresa VW si a taierilor lor de buget la masini care sunt, cel putin dupa pret si opinia mea, din clasa premium :|. Pacat, dar macar asa ne mai punem noi mintile la contributie :)).

Link către comentariu

De facut, se poate face, dar nu in varianta de fabrica......

Link către comentariu
CristianMarin

Poate va/ne ajuta:

A set of 4 door warning lights for mk5/mk6 Golf/Jetta, Passat B6/CC, Tiguan and similar, including plug and play wiring harness (no splicing, no soldering). Rear lights wiring harness depends on the rear door controller (18 pins vs. 20 pins plug). VCDS is required to enable door warning lights. Wiring info. Front: Brown to pin 19 of 32 pin plug at door controller module and Red to pin 18 of 32 pin plug. Rear: Brown to pin 4 of 18 pin plug at door controller and Red to pin 14 of 18 pin plug or Brown to pin 18 of 20 pin plug at door controller and Red to pin 6 of 20 pin plug.

Link către comentariu

Valabil la unele Golf5, Jetta.... dar CC-ul 2010, are alt controler.... si cu alti pini, decat o sa iti vina tie in kit. Eu am incercat cu schema de la B6 2010 si nu a vrut....

Mai incercam si alte combinatii, nu-i bai.

Link către comentariu
lambda_dryver

Daca se gaseste o solutie fara taiat fire si alte balarii, evident ca o sa vreau si eu! Oricum de data asta nu am mai pierde timp sa ne dam seama cum se pune fata de usa la loc :))...

Link către comentariu

La toate le place... mai greu e prima oara...

Fu gluma..... :lol:.. cica.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
CristianMarin

Eu cred ca v-ati chinuit si ati fortat. Principiul urmator este simplu si functioneaza intotdeauna: Nu forta, ia un ciocan mai mare!

Link către comentariu

nu, se ridicase un pic o bucata de cheder.... si arunca fata de usa cu vreo 2 mm in sus... dar l-am aliniat.

da, tare deviza asta.... :lol:

Link către comentariu
lambda_dryver

In rest, totul a mers struna de genu: fata usa dreapta din prima, fata usa sofer din a 15-a oara :)) si fata usa spate - pas ca am ajuns la concluzia ca am dat-o jos degeaba... Oricum ciocanu-i sfant, mai ales la muncile astea de finete :D !

Link către comentariu

Parca a numarat Anastase..... :lol:

Ciocan, cleste de sarma si sarma de otel si banda adeziva.... sfinte.... :lol:

Link către comentariu
lambda_dryver

De ieri, masina a primit ceva "vlaga" in plus, si anume un Revo Stage 1, care o aduc la onorabila valoare de 210 cp si 435 Nm (sau 450 Nm dupa spusele lui Kostas :D). Masina ruleaza cu preset-ul Perfomance 2 si trage intr-un mare fel. Raspunul pedalei de acceleratie este mult mai prompt, pare mai vioaie inca din ture joase si senzatie de "bagat in scaun" isi face mult mai des simtita prezenta decat inainte :D.

Per total, foarte multumit de soft si multe multe multumiri lui Kostas!

Cu ocazia asta, am reusit, cu imense chinuri, sa montez si led-uri la puddlelights in oglinda! La ce complicat e, sper sa nu fie nevoie prea curand sa le schimb! :))

Link către comentariu
CristianMarin

Bravo, bun asa. Vezi ca tre' sa si hranesti caii aia in plus :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
lambda_dryver

Cica la mers economic, ar trebui sa fie mai putin gurmanzi, dar inca nu m-am oprit din jucat de aseara incoace :))... Oricum, chiar s-asa, nu pare sa consume mai mult decat inainte... O sa masor la urmatorul plin :D.

Link către comentariu

Felicitari pentru caii in + sub capota :) drive safe

Link către comentariu
lambda_dryver

Multumesc :D. Pana acum sunt incantat de cum se comporta, sa vedem ce difera la poin, dar asta conteaza mai putin :))...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!