Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

Din experienta mea personala, si sublinez personala, pentru ca nu vreau sa las impresia ca le stiu pe toate :), nu prea am vazut masini diesel cu dpf-on de la 200k in sus, iar pe cele care le-am vazut, nu prea erau "fericite", acum ma raportez la conditiile de drum din Romania, la drumurile scurte si dese si la faptul ca (cel putin in cazul regenerarii fortate) ajunge motorina in ulei, din cate stiu, ti se sugereaza inlocuirea uleiului dupa o regenerare fortata, iar masinile 2010 (nu stiu de ce) nu prea au martor  de regenerare dpf, trebuie sa fi atent la consum,sunet ca altfel ii intrerupi regenerarea.

Link către comentariu

Eu am cu a mea 282.000 km și nu da semne de oboseala. Poate doar volant ar trebui schimbată, da’ momentan e totul foarte bine. :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut,

Azi jucaria a primit un mic upgrade:

28126527_2028553257161927_1905833040_o.thumb.jpg.bddff1f0656ab809ac3d883096e02808.jpg

Este vorba de volanul de g7r ce a inlocuit vechiul volan r-line.  Daca va intrebati de martori ^_^: bec ars pe dreapta, lichid de parbriz, si check engine(senzor de evacuare ce trebuie eliminat din cauza dpf-off-ului, dar nu am avut timp sa ma intorc la TDI Performance). Initial l-am montat pe cel  cu accente piano  black, dar am realizat ca nu se potriveste foarte bine(cel putin nu inca).

imgonline-com-ua-CompressToSize-Q21sATMmmghgKs.thumb.jpg.a541fdfc2529661f27ba68d64c1b901d.jpg

Modificat de Eduard_CC
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!