Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

lambda_dryver

@Jorjel Din dotarile de pe MY2010, imi lipsesc doar Webasto si Kessy, dar s-ar putea sa se resolve in viitor :)).

Nu-l vrei pe cel vechi al meu? :D

@ToniM Multumesc!

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
  • 2 months later...
lambda_dryver

Mic update .

1) Manson schimbator Carbon-Metallic Golf 7R

2) Upgrade intercooler la cel de Golf 6R de 40 mm grosime + flow aer imbunatatit.

3) Finalizat retrofit la bancheta spate incalzita, totul OEM, inclusive cablajul tras conform schemei electrice a fabricii. Multumesc @F l o r i n!

4) Schimbat distributie + curea accesorii cu kit Contitech si pompa apa Hepu.

5) Revizie generala filter Mann + ulei (temporar) Castol Edge Longlife 5w30 Titanium FST. Upgrade la filtrul de polen la noul model cu Carbon active, filtru anti-fungicide, anti-praf fin, anti-umezeala si anti-poluare. Multumesc @Florin@Caractere!

FullSizeRender (4).jpg

FullSizeRender (3).jpg

FullSizeRender.jpg

FullSizeRender (5).jpg

Link către comentariu
F l o r i n

eu multumesc !

sa te bucuri de ele.... un schimbator din acesta merge si al mine, doar sa gasesc pe maro....

Link către comentariu
lambda_dryver

Cam greu cu maroul, dar, in ultima instanța, se poate retapita! ?

Link către comentariu
F l o r i n

p.s - ai gasit sculele alea ?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
lambda_dryver

Iar la doctor - Ne pregătim pentru vwforum12+1! :D 

Mic teaser :wub:

image.jpeg

image.jpeg

Link către comentariu
lambda_dryver

Shhhhht!  :biggrin:

Pentru mine inca e surpriza pana ajung la atelier, la Florin :D...

Link către comentariu

Sa ne spui cum e pe strada, ca de aratat arata foarte bine :icon_thumright:

Ps: overkill dar...de ce? :)) 

Link către comentariu
lambda_dryver

Pentru ca "lighter", "harder", "stronger" si, mai ales... "sexy as hell" :)). Si eu sunt curios cum se comporta. Trebuie sa le fac un bend-in ca la carte cateva sute de km si abia apoi vedem cum stam pe partea de franare. La prima vedere, in schimb, sunt curios cat de sesizabila va fi diferenta de greutate, pe hartie fiind undeva la 17 kg / roata.

Link către comentariu

!7kg pe roata ( banuiesc ca doar pe puntea fata) e enorm. Deci..wow. Dar acum vine intrebarea...care e pretul platit pentru "cura" asta de slabit?

Ai grija cu franele astea prin Bucuresti ca...s-ar putea sa te opresti prea repede pentru alti colegi de trafic ocupati cu..waze/whatsapp/facebook/samd....

Link către comentariu
lambda_dryver

Da, doar pe fata... Momentan :P. Ca sa fiu sincer, asta a si fost motivul principal. Restul sunt... Bonus! :biggrin:. Costul... Măricel, dar mult sub un kit AM cu performante echivalente. Oricum, am si vrut totul nou si de aici si prețul... 

M-am adaptat "colegilor" din trafic încă de la ultimul upgrade de frâne. Masina neagră = pânza roșie a toreadorului in traficul din Bucuresti :))

Link către comentariu
Christian.B77
22 hours ago, lambda_dryver said:

Iar la doctor - Ne pregătim pentru vwforum12+1! :D 

Mic teaser :wub:

image.jpeg

image.jpeg

Bandourile laterale, care au fost cromate - le ai vopsit sau foliat? 

Intreb pt ca as vrea sa le vopsesc pe ale mele, dar nu stiu daca se pot demonta fara sa se rupa..

Link către comentariu
lambda_dryver

Salut! Le-am colantat Piano Black. Sunt prea dificil de dat jos pentru a le vopsi...

Poze complete cu BBK-ul: kit TT-RS, etriere 4 pistoane, discuri Brembo, plăcute ATE CeramiX, furtune frâna HEL Transparent Red si lichid frâna Motul RBF660 Factory Line. 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Link către comentariu
Florin@Caractere

Nenea proprietaru, 

Intreb si eu asa, ca nu prea ma pricep :)

R-ul vine de la RACHETA :biggrin:

Link către comentariu
  • 1 month later...
lambda_dryver

Am scos-o si la o iarba verde in Rezervatia Naturala "Comana" Giurgiu. Mai antrenam si picioarele cu o tura de MTB! Consum: 5 litri de apa, 1130 calorii, 21 km de traseu de padure si 11 km de traseu de asflat. Total: 6 ore de fun si epuizare. Macar la intoarcere am mai trezit nitel dieselul la viata cu doar 7.6 l consum :D.

FullSizeRender.jpg

FullSizeRender1.jpg

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

De unde ai luat scaunele si trimiurile cu led?

Si vezi in topicu meu, ca sigur sti unde gasesc :))

Link către comentariu
lambda_dryver

Ti-am raspuns acolo :D.

Interiorul l-am luat pachet complet de pe ebay.de, vanzatorul fiind din Polonia :D.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!