Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

am si pentru fata brembo cu 6 pistonase:) plug and play, dar nu stiu daca are rost fara upgrade pe spate , ca imi face pana si mie putin noise dive cu suspensia ddc pe sport

Link către comentariu

Prea mult "bite", dar cel mai important, prea mare costul, atât kitul in sine, cât mai mult cel de întreținere... Mașina e un Daily si, oricât as vrea eu sa ma apropii, nu o sa fie niciodată de Track :D.

Tot spre cel de RS3 sau de TT-RS cu distanțieri înclin. Mi se pare ca are cel mai bun raport (bite - cost - greutate) dintre toate alternativele pe care le am...

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

F frumoasa masina , am Citit toate paginile si numai lucruri frumoase ai facut la masina, jantele plus arcurile fac totul.felicitarile mele!! Intro buna zi asa doresc sa fie si a mea ( cel putin la jumatatea ta sa ajung ) :)) felicitari inca odata :D

Link către comentariu

Superba masina ! 

Poate mai postezi niste poze noi pe 2016 ca tot a venit vremea frumoasa !

Spor in continuare cu masina !! 

Link către comentariu

Multumesc frumos!

Momentan, masinuta se odihneste in garaj (curata, protejata, aplicata protectie pe caroserie/chedere/anvelope, redresor pus pe baterie etc. :D). Ii pregatesc o supriza pentru inceputul de an 2016, dar inca sunt in negocieri si nu vreau sa ma pronunt fara sa am o certitudine... Am cateva planuri mari anul asta pentru ea, dar vom vedea cu evolueaza (mai mult) bugetul :)) !

@cristiganea24 -> Ca tinuta de drum si aspect, jantele pe 19" si arcurile astea sunt de nota 10++! Partea proasta e ca, la cum mi se dezapezeste mie strada (natural :)) ), nu prea am sanse sa scap cu ea nevatamata dupa o iesire pe sleauri inghetate... De aceea, sta la hibernat :D!

Link către comentariu
  • 1 month later...
lambda_dryver

A inceput 2016 si pentru CC. Cu ajutorul lui @F l o r i n (P.S: Multumesc mult pentru rabdare si ajutor!! ) am dus pana la capat (aproape :)) ) retrofit-ul pe care mi-l doream de ceva timp incoace, anume, interior complet CC 2014 ~Exclusive~ cu:

- scaune ventilate, incalzite, reglabile full-electric, memorii si masaj la sofer

- bancheta spate incalzita

- tapiterie bi-colora Desert Beige/Black in 4 locuri

- consola central + bord model Facelift

- trimuri Dark Aluminium cu iluminare ambientala

- manere deschidere portiere iluminate

- iluminare ambientala tunel median ( !proiect propriu! )

- Warning Lights usi spate

Mai raman cateva detalii de pus la punct intr-o vizita ulterioara dar, per total, sunt extreme de incantat. Urmeaza sa ii fac si un detailing complet interior ca la carte pentru a fi exact ce trebuie, asa ca nu va luati de praful care s-a depus in urma montajului! :D .

IMG_0687.JPG

IMG_0688.JPG

IMG_0689.JPG

IMG_0690.JPG

IMG_0691.JPG

IMG_0692.JPG

IMG_0693.JPG

IMG_0694.JPG

IMG_0695.JPG

Link către comentariu

Ceva de vis ! :D

Felicitari, super modificarile, interiorul e crima, ca idee, cam cat te-a dus cu totul ? 

Unde ai gasit interiorul ?

Link către comentariu

Wow! :) A iesit superb!!!!!!

Sunt si eu curios cat a costat toata schimbarea asta.. :D 

Link către comentariu
lambda_dryver

Pai tot 4 aveam si inainte :D. Interiorul m-a dus la ~1300 euro, fara trimuri, transport sau anexe (climatronic, schimbator etc...).

Link către comentariu

Foarte frumos, ceva deosebit! Trimurile iluminate de la usi le am si eu in vedere + manerele.

Link către comentariu

acuma pune-i fundul de fl :D în rest nu mai văd ce ai putea să-i faci...

Link către comentariu

Arata genial! Ai de gand sa ii faci si ass-lift? 

Modificat de mihai.onu94
Link către comentariu

Da arata super interiorul , mie imi place iluminarea la tunelul median. 
Cu ce ai facut iluminarea ? cu banda led sau cu un plastic ce conduce lumina si la capat cate un led?

 

Link către comentariu
cristiganea24

F frumoase modificarile. Cu interiorul cel vechi ce ai facut? 

Link către comentariu

Felicitari,este de vis!! montarea ceasului analogic cat te-a ajuns cu tot cu trimuri?? :)

Link către comentariu
13 hours ago, atti206 said:

Da arata super interiorul , mie imi place iluminarea la tunelul median. 
Cu ce ai facut iluminarea ? cu banda led sau cu un plastic ce conduce lumina si la capat cate un led?

 

cu fibra optica - a fost durere cu fixarea ei, exact pe langa trimul tunelului median, sa urmeze buza acestuia.

Link către comentariu
lambda_dryver
20 hours ago, Clawoodyou said:

Foarte frumos, ceva deosebit! Trimurile iluminate de la usi le am si eu in vedere + manerele.

Chiar iti recomand! Sunt de maxim effect! :thumbsup:

19 hours ago, guppster said:

acuma pune-i fundul de fl :D în rest nu mai văd ce ai putea să-i faci...

 

17 hours ago, mihai.onu94 said:

Arata genial! Ai de gand sa ii faci si ass-lift? 

Nu cred ca voi face asta... Cel putin nu in viitorul apropiat. Nu contest, arata genial spatele de Facelift, dar imi sta pe creier discrepanta liniilor fata-spate. Deh, piticii :)) ...

13 hours ago, atti206 said:

Da arata super interiorul , mie imi place iluminarea la tunelul median. 
Cu ce ai facut iluminarea ? cu banda led sau cu un plastic ce conduce lumina si la capat cate un led?

 

Aveam dintr-o tentative de proiect mai vechi, niste bucati de fibra optica cu led in capat, la 1 metro fiecare, asa ca am decis sa le gasesc si lor un rol :D. Noaptea este genial lumina, fara sa para kitch. @F l o r i n Durere, durere, dar arata intr-un fel :D... Erai cam sceptic, la inceput! :))

12 hours ago, cristiganea24 said:

F frumoase modificarile. Cu interiorul cel vechi ce ai facut? 

Multumesc! Interiorul vechi o sa intre la vanzare dupa ce ii fac un detailing si o hidratare pentru ca noul proprietar sa se poata bucura cum trebuie de el.

9 hours ago, DENISS25 said:

Felicitari,este de vis!! montarea ceasului analogic cat te-a ajuns cu tot cu trimuri?? :)

Multumesc frumos! Intregul set de trimuri (usi+consola+ceas) au ajuns la 1400 lei cu tot cu transport. Sincer, pretul montajului nu-l mai tin minte exact fiind inclus in montajul intregului interior...

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Frumoasa masina, iar modificarile interioare deosebite. S-o conduci cu placere!

Link către comentariu

Superba modificarea, de maxim efect dar si costisitoare.

Felicitari si lui Florin, l-ai transpirat putin :D

Link către comentariu

Cum e masajul in scaune? Si eu sunt curios de asta... Ca ma gândeam si eu la asta cu masajul si la climatronicul si la ceasul din bord de Facelift. In rest, si eu am interiorul acesta si chiar își merita banii. 

Foarte frumoasa mașinuța, felicitări!

Link către comentariu
lambda_dryver
15 hours ago, Clau_TDI said:

Frumoasa masina, iar modificarile interioare deosebite. S-o conduci cu placere!

Multumesc frumos! Asemenea si tie :D.

13 hours ago, cogdao said:

Superba modificarea, de maxim efect dar si costisitoare.

Felicitari si lui Florin, l-ai transpirat putin :D

Ne-am chinuit vreo 2 zile, ce-i drept :)). Sper, totusi, ca dupa ce imi vand vechiul interior, sa-mi recuperez macar o parte din investitie!

15 hours ago, Ionut Tom said:

Foarte bine arata interiorul, felicitari!

Cum se simte masajul in scaune?

 

11 hours ago, roberteeel said:

Cum e masajul in scaune? Si eu sunt curios de asta... Ca ma gândeam si eu la asta cu masajul si la climatronicul si la ceasul din bord de Facelift. In rest, si eu am interiorul acesta si chiar își merita banii. 

Foarte frumoasa mașinuța, felicitări!

Multumesc! Masajul este mai mult o "inviorare" a soferului pentru drumurile lungi. Adica, lombarul se umfla-dezumfla si se deplaseaza sus-jos, in mod continuu pentru a evita amorteala. Suntem, totusi, in CC nu in S-Classe (din pacate) :)). Oricum, personal, sunt mare fan al reglajului electric pentur zona lombara si chiar ma ajuta cu spatele cand stau in traficul de la ora 18 :))...

 

 

 

 

Link către comentariu

Yummyyy ... si eu as vrea un interior din asta full piele si sa scap de alcantara. La cat ai modificat la ea un webasto ii mai trebuie si e spre full nu? :D ... Hai ca se poate ... fa-ti curaj! :D

Ce-ai facut cu plasticele de pe bord? Le-ai schimbat si pe alea sau au ramas cele negre?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!