Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

Admisia nu te ajuta, poate o evacuare cat de cat, dar cred ca ai DPF, deci nici aia pentru ca nu cred ca il vei scoate.

Intai pune un soft bun si abia dupa ce vezi cat de mare e diferenta te mai gandesti si la altele. E o limuzina, nu e facuta sa fuga.

Link către comentariu

E o limuzina, nu e facuta sa fuga.

Aici din pacate nu sunt de acord cu tine :D Imi vin in cap niste modele: S65 AMG, S8, S7, BMW 760Li.

Link către comentariu

Timpii se socotesc pe circuit, nu pe Autobahn. :D

Link către comentariu
hallucinogen

Stie cineva daca se poate activa din VAG-COM optiunea de inchidere automata a geamurilor/trapei prin senzorul de ploaie in caz ca masina a ramas cu ele deschise si incepe ploaia? Am auzit ca s-ar putea si mi se pare super utila treaba…

Contacteaza-l pe domnul Al Bundy - poate sa activeze optiunea prin VCDS + inca una tare la stergatoare raindrop cred ca ii zice

Link către comentariu

Timpii se socotesc pe circuit, nu pe Autobahn. :D

Poate nu toti sunt pasionati de circuit, poate unii vor sa simta fiori si in linie dreapta :D

Link către comentariu

Timpii se socotesc pe circuit, nu pe Autobahn. :D

Poate nu toti sunt pasionati de circuit, poate unii vor sa simta fiori si in linie dreapta :D

corect :)
Link către comentariu
lambda_dryver

Admisia nu te ajuta, poate o evacuare cat de cat, dar cred ca ai DPF, deci nici aia pentru ca nu cred ca il vei scoate.

Intai pune un soft bun si abia dupa ce vezi cat de mare e diferenta te mai gandesti si la altele. E o limuzina, nu e facuta sa fuga.

Ma interesasem de Stage2 de la Revo, la $1000 vine cu totul: downpipe cu eliminare DPF, soft si admisia K&N cu filtru conic = 221cp si 480 Nm, dar sincer pentru 11cp si 45 Nm in plus nu stiu daca merita $600 fata de Stage1 care e doar soft. La asta, pentru efect maxim, trebuie schimbata si evacuarea cu un turboback+catback, care iar costa si beneficiile sunt mici...

E o limuzina, nu e facuta sa fuga.

Aici din pacate nu sunt de acord cu tine :D Imi vin in cap niste modele: S65 AMG, S8, S7, BMW 760Li.

De primele 3 nu ma pot pronunta, dar, din experienta personala, pot spune ca 760Li-ul nu prea e limuzina de alergare. Motor mare, cai multi, dar grea rau de tot si se pune greu in miscare. Parere pur personala.

Timpii se socotesc pe circuit, nu pe Autobahn. :D

Poate nu toti sunt pasionati de circuit, poate unii vor sa simta fiori si in linie dreapta :D

Nu sunt pasionat de circuit, decat cu motorul, dar aia e altceva :D. Intr-adevar, liniile drepte sunt o placere, dar si mai mult sunt acceleratiile la iesirea din curba pe serpentine (cand e liber evident...) :icon_thumleft: !

Link către comentariu

De primele 3 nu ma pot pronunta, dar, din experienta personala, pot spune ca 760Li-ul nu prea e limuzina de alergare. Motor mare, cai multi, dar grea rau de tot si se pune greu in miscare. Parere pur personala.

Pai nici un om intreg care da 150-200k eur pe o limuzina nu "o alearga" in stil de masina sport.

Intrebare de 10puncte: RS6 C7 se pune greu in miscare?

Link către comentariu
lambda_dryver

Tocmai d-asta ziceam. Aia e limuzina de lux si nu e facuta sa "te dai la ea" sau sa bati recorduri de timpi la quarter mile

Link către comentariu
CristianMarin

Ia uite-te in carte, nu scrie 1,1 metri la park assist? Daca stie multiple e 1.5. V 2 a fost introdusa din noiembrie 2010.

Se poate vedea din codul unitatii PDC:

V1: 1T0 919 475 L

V1.5: 1T0 919 475 H

V2: 1T0 919 475 G

Si la versiunea V2 are +0.8 metri la parcarea laterala.

Cati senzori ai pe bara spate? 4 sau 6?

Acum vad, dar cred ca e o gresala in ce am scris... Codul cu G nu pre a fi versiunea 2, pentru ca am gasit produse in 2009. Mai verific o data sursa...

Codul unitatii pentru versiunea 2 este 3AA 919 475 G

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
lambda_dryver

Poate primul cod cu G in coada pe care l-ai postat o fi de la o versiune intermediara intre V1.5 si V2.0. Zic si eu :D...

Link către comentariu
CristianMarin

Nu, pur si simplu nu l-am copiat ci am schimbat litera. A fost gresit.

Link către comentariu
CristianMarin
Inca nu stiu, dar mi-am comandat o interfata si VCDS si putem verifica. Cu putin noroc ajunge sambata.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

A ajuns si interfata.... Azi n-am timp dar maine poate arunc un ochi....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
lambda_dryver

Super :D. Am inteles. Daca gasesti ceva interesant prin optiuni, da-mi si mie de stire. Vezi ca am vazut ca tipul ala pe ebay are camera de Lane Assist. Poate merge activata functia de Light Assist din ea, sau, in caz ca nu merge, poate te tenteaza mai tare decat Light Assist-ul :D.

Link către comentariu
CristianMarin

Nu merge line assist pentru ca am parbriz incalzit.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
CristianMarin

Stie cineva daca se poate activa din VAG-COM optiunea de inchidere automata a geamurilor/trapei prin senzorul de ploaie in caz ca masina a ramas cu ele deschise si incepe ploaia? Am auzit ca s-ar putea si mi se pare super utila treaba…

Uite aici: http://www.vwwatercooled.org.au/forums/f112/official-vww-vcds-tweak-library-50749.html#post572594

Link către comentariu
lambda_dryver

Merci. Ai reusit ceva cu VAG-ul?

Link către comentariu
CristianMarin

Pai, da il am. Trebuie sa-mi pun windoz pe un laptop ca din masina virtuala nu merge. A mers doar o data. Dupa masa rezolv si asta.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
CristianMarin

Stie cineva daca se poate activa din VAG-COM optiunea de inchidere automata a geamurilor/trapei prin senzorul de ploaie in caz ca masina a ramas cu ele deschise si incepe ploaia? Am auzit ca s-ar putea si mi se pare super utila treaba…

Uite aici: http://www.vwwaterco...html#post572594

Am verificat cu VCSD-ul si nu am gasit optiunile asa cum sunt prezentate in link. Mai sap....

Link către comentariu
CristianMarin

Am gasit optiunea pana la urma, din pacate n-am avut timp sa si testez....

Link către comentariu
lambda_dryver

E bine ca macar acum stii de unde se activeaza :D. Eu am dat-o in alte boli deja: ma gandesc serios daca merita un kit de frane fata de pe Audi S3 ca sa imbunatateasca raspunsul franei... Cam multi bani totusi...

Link către comentariu

Daca esti interesat de sistemul de franare de S3/R, eu il dau jos pe al meu in maxim 2 saptamani si ne intelegem la un pret decent.

Link către comentariu
lambda_dryver

Intrebarile mele ar fi urmatoarele: care este R-ul minim pentru jante la un sistem cu discuri de 345 + etrieri de S3? Recomandati sa cumpar alt sistem si pentru spate, doar sa schimb discurile spate cu altele de 310 sau sa le las pe acestea stock? Recomandati discuri striate, perforate sau pline?

Etrieri de R32 (vopsiti in negru), placute + tablite protectie: http://www.mk5golfgt...ic,48824.0.html

250£

discurile poti sa le iei noi, costam cam 400ron amandoua daca imi aduc bine aminte

Merci pentru link TEFF! Ce n-am inteles d-acolo este daca la pachet vine si cu port-etrier. Daca da, se potriveste acela de S3 la mine, trebuie adaptat sau se foloseste cel care-l am eu acum?

Daca esti interesat de sistemul de franare de S3/R, eu il dau jos pe al meu in maxim 2 saptamani si ne intelegem la un pret decent.

As fi interesat la un pret bun, desigur. Pana acum am primit numai oferte de 600-700 euro, ceea ce ma depaseste financiar... Este vorba doar de fata sau si spate?

Va multumesc amandurora pentru ajutor!

Stima.

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!