Jump to content

taxa de poluare


KRAKEN
 Share

Postare recomandată

Asa sa fie cu sperietura, cum zici tu.......... Dar tare ma tem ca pt aia care nu si-au inregistrat brostile pe numele lor singura sansa ramane sa le faca originale si sa le declare isterice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • KRAKEN

    45

  • lexxus

    33

  • Nifartachi

    20

  • Kafer_CJ

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu sunt sigur ca se va putea trece la finante pe numele tau dupa 1 ianuarie, chiar dupa ce intra taxa ca poate nu intra chiar pe 1 ianurie. De curiozitate am sa incerc dupa ce intra taxa sa ma duc la finante si sa inscriu asa o masina sa vedem ce se intampla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! am un passat din 2002 inmatriculat 2005 in Romania daca l-as vinde trebuie sa platesc taxa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-da' cica ar vrea astia sa faca cum ar fi in ostria-- gumele sa nu aiba o vechime mai mare de DOI ANI..( chiar daca n'ai mers DELOC si n'au pic de uzura). -asta am auzit-o de la cineva. :dry:

..in afara de taxa asta.. stie cineva, prin ioropa, mai are cineva taxa ca noi?? de poluare... :icon_geek:

In Austria nu este voie sa se vanda cauciucuri mai vechi de 2 ani in magazin. Pe masina nu conteaza. Este o lege buna, ca sa nu-ti vanda vechituri coapte in soare magazinele.

In Danemarca stiu sigur ca este o taxa de inmatriculare de 60% din pretul de catalog al masinii indiferent ca este noua sau veche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu! O plateste cumparatorul dar o sa-ti ma ia niste bani ca sa-i vinzi masina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bre, cu programarea la identificare, la mine, a fost asa: am sunat LUNI la ei si ma intrebau cand vreau- de marti... io am zis ca vreau martea viitoare, dupa craciun...sa vedem... mai am ,,mici detalii'' de rezolvat... :icon_cheesygrin:

Parvu: singura chestie LEGALA, cu notariat si sa poti circula e sa ramana pe numele vechiului propitar... daca ai trecut-o la fics, cand se da prin statie la verificat, apare pe numele TAU, dar ne-inmatriculata.. :sly:

--intreba cineva mai sus, cui ii vin amenzile.. cum cui- propitarului!!! si el le plateste si ii dai banu'...sau el indica, obligat de lege, CUI a dat masina si-i da adresa.. si aia trimit acolo...

nu chiar, si oricum vehiculele istorice nu platesc taxa oricand o inmatriculezi.

asa ca sunt 2 portitze:

- inscrierea doar la fisc si procura la notar

sau

- vehicul istoric

..la veicul isteric, bagi tu busul ??? ca s'au fabricat pana in '79.. poate din 2019... :king:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviu, dupa socotiile mele 1979 +30 ani ii exact 2009 :P

parvu, T2B am :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine ca esti tu destept............nu stiu de ce dar retinusem ca ti-ai luat t2a.........bine ca ti-ai luat racitura aerata!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca io, cu motoru' ne-inmaticulat, am scapat..

Conform RNTR2, motocicletele sunt incadrate la categoria L3e.

liviu, dupa socotiile mele 1979 +30 ani ii exact 2009 :P

imi place sa sperii lumea, putini sunt atenti :icon_cheesygrin: ...e ca la scamatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate-te scoate-te. spune drept ca nu ti-a placut matematica in scoala primara :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate-te scoate-te. spune drept ca nu ti-a placut matematica in scoala primara :D

:icon_cheesygrin: aia era artimetica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaderea era in clasa a2a cel tarziu si aia era matematica. din clasa a5a matematica s-a splituit in aritmetica, algebra geometrie si trigonometrie. nimic nu stii.... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...la bucale era altfel... :lol: .. si alta era perioada de timp...

-lasa asta... :lol:

...cica s'a fabricat buzu' si in brazil, asta nu mareste anul de ,,ultima fabricatie''???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a scapa de taxa trebuie sa ajungi si la politie pentru inmatriculare pe numele meu inainte de 1 ianuarie?

Pentru ca am fost programati la rar in brasov pe 29 decembrie:|

Se poate face programare de acum la politie pentru 30 decembrie?

merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-ai cum sa te programezi la politie.Te duci in timpul programului lor,care pe 30 sigur e scurt,dar sa fii sigur ca ai toate chitantele platite-la CEC,finante,asigurare,taxa talon inmtriculare

Modificat de althomas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, merci mult. O sa ma interesez exact ce imi trebuie sa le am pregatite si o sa fiu primul la usa :D

daca stii exact ce imi trebuie complet te rog sa imi trimiti un mesaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, am scapat. Toata distractia a durat vreo 8 ore.

Se lucreaza si saptamana viitoare.

Grabiti-va!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..distractia la T1???? :icon_confused:

-am facut efectuarea de itepe :king: .. de curiozitate am vrut sa vad daca le merge site-ul.. acum nule merge...la ce cozi sunt azi... :icon_bounce:

..cred ca cine vrea sa inmatriculeze ceva, pana de revelion, trebuie sa stea la coada de dimineata..la pipera, adica.. :dry: numa sa lucreze TOATE alea 14-15 ghisee...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la Taun. :wub:

E ok ca-i cu bon, si nu mai stai la coada, ingramadit.

La Pipera am avut bon nr. 236; pe cand l-am luat era pe la 50 si ceva... in vreo 3 ore a ajuns si la mine...

Parca doar la 5 ghisee se lucra...

Auzi, sa lucreze la toate... nu prindem noi vremurile alea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu astept nr de omologare rar de la bucuresti pe Marti.. masina mea a fost la rar la cluj Luni ptr completare carte, itp, si certificat de omologare... sper saptamana viitoare sa fie inmatriculata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!