Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Stai linistit mark majoritatea dintre noi daca nu toti dorim ieftin si km putini si bineanteles masina impecabila, daca se poate noua . O masina reala cu 130k e cu 2000e peste celelalte cu 120k . Si chiar asa de ce sa dai 2000 peste ptr o masina cu km si mai multi ?

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine nu km ma deranjeaza , daca masina are service facut in reprezentanta cu max 3-6 luni inainte o iau, si instoric bun, adica sa nu fi fost lovita , de vopsit o bara, aripa nu e pb ..

 

clar toti am vrea sa aiba schimbat volant, ambreiaj, mecatronic, compresor de clima, si filtru de particule daca se poate.., distributie acum 10.000km si sa coste max 12.000 euro..

Modificat de mark21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie de vazut kilometrii si de uzura fizica a masinii }(in felul asta iti dai seama cat a fost de folosita.

...dar in germania nu te-ai uitat sa mergi sa-ti iei sau sa trimiti pe cineva?...va ca te uiti si dupa masini de 13500 deci ceva banuti ai. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E pentru fratele meu, eu am un B6, cam 13 mii ar fi bugetul, am luat legătura cu cel care o vinde și a zis că ultimul preț e 12800.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...inca un sfat: NU VA GRABITI !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mă grăbesc, am mai fost pe la Botoșani, Bacău, dar nimic interesant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

www.autovit.ro/C36943315.html

se poate vedea pe calc. km reali?ne vedem maine si vreau sa o testez la wv

L -am chemat in Bucuresti ,m-am saturat sa colind tara si numai de samsari smekeri sa dau.El spune ca masina are 180k reali ,vreau sa vad si sa verific si daca ma minte sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate testa dar eu zic ca Iti faci singur de lucru.

Asta daca in anunt scrie ca are 126,500 km adica minte o data..cinestie ce mai are masina aia. Dar oricum poti sa o testezi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pot vedea km reali ? te rog sa ma crezi ca toti mint ,nu am intalnit unul sa fie sincer sau cel putin astia vand wv [emoji4]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) se pot vedea. Mai ales ca are Dsg se mai poate face un test.

Verifica si intervalul de revizie la DSG dupa seria de sasiu Daca are in jur de 190mii trebuie sa aiba 3 revizii la DSG.

Sa ai baftă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere.

Vorbeste cu cine iti testeaza masina, cand verifica Km sa se uite si la DSG pe unitatea de control a cutiei de viteze, in blocurile de masura.

Se poate modifica si valoarea aia dar multi modifica doar bordul.

Dar pe langa km verifica si starea masinii , sa nu fi fost lovita rau.. e mai important decat cati km are.

Modificat de V A L I
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat / In calc de dsg se poate doar reseta nr de km . Adica se poate da la 0. Asadar poti vedea cati km a mai mers masina de cand a fost manarita .

Am vazut ca azi a pus din nou la vanzare masina . Important sa fie service la 180 cu schimb ulei la cutie altfel pe langa distributie mai pui 200 euro si pentru operatiunea asta . Si mai poti vedea nr de km undeva dar numai daca are o anumita optiune de fabrica . Acolo nu poate si nu stie inca nimeni sa umble .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

278 000 km ,am verificat seria masinii,simt dezamagit se pare ca cu bugetul meu ,ma incadrez nu mai la tepari[emoji20]

Vorba tipului de Midocar la masina asta si contactul se poate strica la cit e de folosit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am apucat sa cer seria si a ramas sa ne vedem maine dar cred ca nu este cazul

sa ne mai vedem[emoji3]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa fac pe desteptul si sa iti zic ca "ti-am zis eu" dar 10.000E nu e buget de Passat 2012 mai ales dotat ca ala.

Sfatul meu e sa cauti unul luat din Romania sau sa maresti bugetul.

278.000 km presupun ca la ultimarevizie...te mai si minte ca are 180.000 km desi pe bord are 126.

Modificat de V A L I
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine, nu stiu unde e surpriza. un passat ca cel din anunt, de nou in germania s-a vandut cu un pret intre 30k si 35k de euro.

cum poti sa crezi ca e cineva atat de tampit sa dea banii aia pe o masina noua, dupa care sa ti-o dea tie pe 10k dupa 3 ani. Or fi nemtii mai bogati si isi permit arogante din astea, dar nu au ajuns bogati facand deal-uri din astea... 

era clar ca trebuia sa aiba ori km de tren, ori sa fi trecut printr-un accident.

 

10k nu e buget de Passat.

si acum imi vor sare in cap multi cum ca poti gasi lejer passat-uri la 10k :D masini bune, tancuri nu glume.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@livescu

Discutia cu neamtu care a dat 30-35 mii euro si acu o da cu 8-9 mii (10mii in rom) ca nu e prost a mai fost di e oarecum offtopic.

Eu am luat masina cu 10000 din romania de la samsar cu 165000 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tu-mi zici ca ti-ai cumparat passat de 3 ani cu 165k km cu 10k de euro de la samsar.. deci vreo 9k de euro real... atunci... no comment.

cat despre offtopic... atata vreme cat vorbim de achizitie nu vad unde e offtopicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se cumpara domnilor,am vazut o gramada de masinii cu defecte majore si care a doua erau vandute , nu va mirati .Urmaresc anunturile si vad cum dispar o gramada de anunturi cu efectiv niste rable.Eu am vrut audi a4 2006 variant dar din caza spatiului din passat mi am schimbat obtiuniile.Imi place passat variant maxim.Referitor la buget ,este adevarat este prea mic ,am constat si eu dupa multe cautari ratate.Cred ca trebui sa mai strag ceva banuiti si sa sper ca voi gasi o masina buna. [emoji16]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tu-mi zici ca ti-ai cumparat passat de 3 ani cu 165k km cu 10k de euro de la samsar.. deci vreo 9k de euro real... atunci... no comment.

cat despre offtopic... atata vreme cat vorbim de achizitie nu vad unde e offtopicul.

...ziceam de cum gandeste neamtul cand vine vorba de masini...

Nu are legatura logica lui cu achizitia de masini din rom import germania

Legat de subiect: mai gasim si masini bune dar nu trebuie graba.... trebuie un pic de noroc, atentie si de cine care chiar se pricepe la masini ( dar nu ca la fotbal - unde se pricepe toata lumea)

Spor la cumparaturi doritorilo.

Ca sfat as zice oricui sa isi lase o rezerva de bani pt eventualele probleme aparute ulterior - de exemplu eu trebuie sa fac distributia dar stiam de cand am cumparat auto ca se apropie timpul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sunt nou pe aici, si sper in viitorul apropiat posesor de pasat b7 variant.

Am ctit pe forum o multime e de opinii si ma sperie ideea ca mai imi trebuie si noroc cand o sa iau masina.Peste tot pe unde te uiti nuai samsari care te aburesc cu vorba ca e OK,nu are accident,zgarieturi,km. reali...nimic...ce mai nou nout.

Ce imi da de gandit este cum dracu o masina cu aceleasi dotari in Germania,de unde e adusa , la noi e mai ieftina cu 1000/1500 euro !!!!!!!!!.

Ma uit si prin Germania de o masina,si eventual de la o societate de leasing care face buyback a masini.

Acum...ca e cam greu sa ma despart de o masina care am luat-o noua in 2009, si sa ma duc spre un sh..de 2/3 ani...e greu.As fi vrut iarasi nou...da e peste buget.

Ce spuneti, ma scarpin fara sa ma doara ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul e mai mic in RO pt ca samsarii deduc TVA -ul pe firme fantoma, ei isi pun comisionul la valoarea fara TVA din GE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!