Jump to content

Golf 4 Variant "OCEAN"


bbogdanmircea

Postare recomandată

e treaba buna sa ai jante de tabla pt iarna.

mie mi-a luat 80 lei schimbatul anvelopelor si echilibrat.

deci 160 lei pe an,la schimbul vara-iarna.

in 2-3 ani se amortizeaza jantele

Link către comentariu
bbogdanmircea

A tale sunt 5 x 112 din ce vad deci nu se potrivesc.

Pana acuma am gasit la 1 milion fara montaj de tabla sau in Iasi la 130 ron bucata cu tot cu montaj inclus eventual poate mai negociez ceva.

Din pacate nu merita sa dau atatia bani, se amortizeaza de-bia in vreo 3 ani si nu merita investitia.

Plus ca la ce drumuri sunt in Iasi nu cred ca tin de pe o iarna pe alta jantele cu cauciucuri pe ele fara sa fie echilibrate.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
bbogdanmircea

Cu ocazia vizitei acasa am mai achizitionat de la Cumparatura din piata de masini un set de aparatori de noroi universale poloneze pentru spate.

Din pacate vremea nasoala de acasa nu mi-a permis sa le montez.

Cand timpul o sa permita o sa rezolv si treaba asta si o sa revin cu niste poze eventual.

In rest toate bune si frumoase, multa mizerie in masina dar promit sa bag serios aspiratorul in ea la urmatoare vizita acasa.

Toate bune!

Link către comentariu
bbogdanmircea

Dupa lupte seculare care au durat vreo 35 de zile de la trimitere am fost astazi si am luat de la posta kitul de reparare buton de la cotiera.

L-am comanda de pe ebay din HK si m-a ajuns vreo 4 dolari din care 1 dolar produsul si restul transportul.

L-am si montat si se potriveste perfect acuma pot si eu sa inchid capacul.

Desi a ajuns greu cred ca o sa mai comand plastice de astea de ebay, diferenta de pret este semnificativa fata de magazine.

Link către comentariu

pff de ce nu ai zis,vroiam si eu unul. comandai 2!

si la mine s-a rupt ceva l;a buton si capacul nu mai sta prins,...

Link către comentariu
bbogdanmircea

Deja l-am montat dar kitul continea butonul si 4 arculete.

Eu am folosit doar 2 pp ca celelalte 2 is de rezerva.

Link

N-am dat de veste ptr ca nu eram sigur daca ajunge, ca sa nu m zic ca in tara a ajuns pe 14 martie si de-abia azi 22 a ajuns notificarea la mine.

Am m platit si 4 ron penalizare. Dar tot am iesit bine la 3 dolari.

Mi-a venit ideea de a face o poza la kit prea tarziu, dar e ca in poza butonul si 4 arculete ambalate in 2 pungi.

M mult a costat ambalajul si transportul decat produsul :P

Link către comentariu

La reprezentanta cred ca ieseai tot acolo intr-un timp mult mai scurt si fara bataie de cap. Stiu pentru ce l-am cumparat si eu acum aprox. 1 an si a fost putin peste 10 lei daca tin bine minte

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
bbogdanmircea

Eu stiu ca l-am intrebat pe volksman si mi-a zis mai mult de atata.

Oricum nu a fost graba oricum am mers o buna bucata fara acel butonas, bine ca a venit asta e.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
bbogdanmircea

Gata dupa lupte seculare avem aparatori de noroi si pe spate.

Am fost weekendu asta acasa si dupa vro 3 ore de chinuiala am reusit sa le montez.

Sunt destul de multumit ce sa zic, aseara am si prins o ploicica bunisoara intre Pascani si Iasi si parca se cunoaste la mizeria de pe luneta ca am aparatorile alea...

O sa revin si cu niste poze asta dupa ce o sa fie spalata masina.

In rest toate bune si frumoase, am observat ca la mers asa mai in viteza consuma mai putin decat la un mers mai babeste ... ii place turatiile la motoras hi hi :Driver:

Link către comentariu

*ii plac!

aparatori originale sau ne- ? cat de elastic e materialul?

asteptam poze

Link către comentariu
bbogdanmircea

da da ii place :icon_thumright:

Neoriginale poloneze material f f elastic cele de pe fata au deja o iarna la activ :icon_thumright:

Poze cand prind si eu o zi mai cu soare oleaca si aj m devreme acasa

Link către comentariu
bbogdanmircea

share.ovi.com/media/bbogdanmircea.mygolf/bbogdanmircea.10234

fata aparatori

share.ovi.com/media/bbogdanmircea.mygolf/bbogdanmircea.10236

spate

share.ovi.com/media/bbogdanmircea.mygolf/bbogdanmircea.10235

aparatori spate interior

Copiati linkul in fereastra direct din pacate am incercat sa postez de pe telefon dar nu imi arata ca ar pune linkul ok asa ca il pun direct deocamdata. Am facut doar 3 poze cu telefonul

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu

dubioasa prinderea,ai mai dat tu ceva gauri?

nu se aseaza f bine,eu unul nu mi-as pune asa ceva

Link către comentariu
bbogdanmircea

Apai perfect n-are cum sa arate domnu ca nu e orijinale :blah:

La cele din fata am mai bagat o gaura in plus

La cele din spate am mai bagat 3 gauri in plus

Intr-adevar nu se aseaza perfect dar imi stau m bine 250 ron in buzunar adica diferenta iar intre a-mi proteja pragurile si a tine la aspect eu prefer sa-mi protejez pragurile.

Aparatori Spate

Aparatori Spate Inside

Aparatori Fata

Daca nu puneti aparatori macar scoateti oleaca contraaripile de pe fata si cercetati pe acolo sa vedeti ce cantitate de pamant aveti acolo in praguri poate asta va convinge :blah_:

Bafta!

Link către comentariu

Asa e,se strange mizerie. Mai multa sau mai putina in fc de spatiul intre tabla si contra-aripa.

La unii am vazut kilograme. La mine era f putin nisip. O sa verific si eu ce s-a strans peste iarna.

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
bbogdanmircea

usita motorina cu probleme rezolvare

Asta as vrea sa rezolv astazi.

Daca sunt singur si nu este copiloata sa apese pe buton si eu sa trag de usita atunci imi trebuie vreo 4 incercari ca sa o deschide deoarece nu sare si trebuie sa plec rapid sa trag de ea pentru ca altfel se inchide la loc. As vrea sa rezolv treaba asta.

Link către comentariu
  • 1 month later...
bbogdanmircea

Facut revizia de 226854 km la Tehnodinamic Cumparatura.

Schimbat toate filtrele inclusiv motorina si ulei.

Total 428 RON din care 83 ron manopera.

Link către comentariu

Baga niste poze cu masina proaspat vopsita :icon_thumright: , si spune-ne cat te-a ajuns...

Link către comentariu
bbogdanmircea

Ti-am raspuns pe celalalt topic...

Nu e vorba de masina mea, ci a tatalui meu si s-a facut pe CASCO.

O sa revin totusi cu niste impresii duminica sau luni cand revin de acasa.

Foarte frumoasa masina ta...de ce te intereseaza vopsitul?

Link către comentariu

Merci pentru aprecieri ! Din pacate, dupa cum scriam si pe topicul cu masina lui @muale, partea din fata a capotei si bara fata nu arata prea bine... am urme de pietricele pana si in geamurile laterale si luneta :blink: Panza de paianjen e foarte putin vizibila si prin putine locuri, probabil ca de data asta ma avantajeaza culoarea :) Din cauza asta intrebam de revopsire... dar am inteles acum ca nu era vorba despre masina ta.

Link către comentariu
bbogdanmircea

Si a mea saracuta, de cand e in Romania din 2007 a avut de indurat ceva pietricele plus raschetarile din parcari plus carpele de la spalatorii.

Asadar panza de paianjen peste tot, vopsea sarita la marginea usilor, tot asa pietricele pe capota, plus ca la mine mi-a sarit si vopseaua pana la tabla pe arcul de la aripa spate.

Aia e prima prioritate la mine, trebuie sa decartez ceva ca sa-mi chituiasca si vopseasca toata aripa aia dar asta e n-am ce face o s-o fac si pe asta.

In rest alte retusuri nu are rost sa fac, o vopsire cu un albastru perlat este ceea ce visez...dar in primul rand nu am fonduri si in al doilea rand nu stiu nici un service care sa faca treaba buna.

Am auzit niste povesti...care ma fac sa cred ca decat sa-mi traga o vopseala care sa tina m putin decat asta originala mai bine o lasa asa zgariata cum e... :(

Link către comentariu
bbogdanmircea

Dupa 7 luni iar mi s-a ars faza scurta de pe dreapta. Banuiesc ca in cateva saptamani urmeaza si aia de pe stanga.

Am inlocuit pe dreapta cu un OSRAM SILVERSTAR de care a si fost de altfel. 40 de RON in DEDEMAN...daca se mai ard pun xenoane cred...se renteaza mai bine.

Link către comentariu

Ca o chestie "mistica"...Vreo 3 cazuri in care li s'au ars becurile si au schimbat doar cel ars,cum era si normal.La cateva zile/saptamani a picat si celalalt.Dupa ce le'au schimbat pereche si acum fctioneaza.Al 4lea exemplu ar fi pe pielea mea.Legat de xenon,il tin in portbagaj ca m'a intrabat nenea cu cozoroc de "sanatate".Acum am philips vision plus(parca...vreo 130 luate de la primul peco pe care l'am intalnit intr'o noapte).Nici acum nu ma pot obisnui cu halogenul,odata ce am avut xenon :(

Legat de panza de paianjen,ai incercat un polish dat cu mana ta(cum s'ar zice,ca pt tine)?

Modificat de zebrocksky
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!