Jump to content

Golf 4 Variant "OCEAN"


bbogdanmircea

Postare recomandată

La consum, bate masa cu casa? Adica ce da CB-ul, e tot pe acolo cu ce bagi la pompa? Am si eu un AXR si-s curios (ca al tau, doar ca 2005 si pacific)...

Link către comentariu
bbogdanmircea

Consumul e foarte bun, minim 900 km range cu un plin de 55 litri dar în bord am văzut și range peste 1000.

E nasol că LCD-ul nu se mai vede decât noaptea bine, ziua dacă e ☀️ nu se mai vede, e Maxidot și au plecat pielii.

Cred că se poate schimba recondiționa dar sunt cam mari costurile.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am ajuns și eu acasă după 6 luni.

Golful încă merge binișor, am verificat vopsirile făcute de tatăl meu, nu a făcut fade la vopsea dar important este că am scăpat de rugină în părțile sensibile.

Am făcut și un drum mai la ?, cu ocazia asta m-am ales și cu eroare la un senzor ABS pe față, cam atât, mai facem câteva sute de km și apoi îl las iarăși în custodie.IMG_20190927_112545927.thumb.jpg.0330a1eed4f1731b8e40675ee0c2c773.jpg

Link către comentariu

Păi la mine așa arată după polizat chituit și vopsit. Se observă cele două triunghiuri unde a fost banda de la mascare și vopseaua diferită un pic, ori a greșit codul ori e prea uzat stratul original.

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu

Am vazut alea, deh, varsta... Eu am rugina (acum iese) la usa sofer si aripa stinga fata (la ambele cite un cerc cu diametrul de 4-5 cm) iar la haion, imediat sub luneta, cam 1/3 din lungimea acestuia pe o latime de 1.5-2 cm. Teoretic e simplu de refacut, practic e mai greu deoarece nu gasesc un meserias bun. Mai exista si varianta cu piese sh, direct in culoare. Sunt foarte multumit de masina, imi place mult si vreau sa aman cat pot de mult despartirea de ea (de la mine va pleca doar prin programul rabla pentru alta cu  fix acelasi nume dar noua). Motorul merge ca-n prima zi, nu da fum, nu papa ulei, nu are pierderi la cei 14 ani si peste 348k km iar consumul, oricat as birjeri-o, nu sare de 5.5% (5.1% conform spritmonitor, de-abia asta vara m-am hotarat sa-i monitorizez consumul).  Motorina doar d-aia scumpa de la OMV sau Petrom iar revizii, din 10 in 10k km, cu Motul 8100 XClean 5W40.

Modificat de _R_A_D_U
Link către comentariu

nu e simplu de facut, e de munca la hayon si nu ai garantia ca nu reapare.

si de schimbat, greu si scump gasesti hayon fara rugina.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!