Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Poate cele vechi erau prea tasate...

Acum e diferenta din cauza la cauciucuri, sunt 215

post-42557-14152551052583_thumb.jpg

post-42557-14152551148583_thumb.jpg

Link către comentariu

Oricum e irelevant cat e de lung pt ca masina nu sta pe ele sunt doar niste opritori de cursa.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Aseara din greseala am bagat de la Rompetrom benzina de 95, vad ca mergr la fel...

Link către comentariu

Mai aveam vro 2 liniute... la mn oricum scrie minim 95. Mama merge la al ei 1.6 Fsi de cand a luat masina cu 95 :)

Link către comentariu

Consumul ti-a ramas la fel?

La fsi mi-a picat o sonda lambda dupa ce am alimentat cu 95(avea vreo 30-40k masina), nu stiu daca are legatura.La tsiul meu chiar producatorul zicea ca recomanda 98 si ca daca folosesti 95 ai si bonsul de consum mai mare.

Oricum la caii tai se simt putin mai greu cativa cai in minus.

Link către comentariu

Sincer nu am observat diferenta la consun...

Acum este un mix de benzina buna & benzina normala, deci trebuie sa aiba cel putin 95 [emoji618]

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Am ridicat azi masina pe cric sa vad ce am atins pe o denivelare dar tot nu am putut sa-mi dau seama, mai mult ca sigur pe pragul interior unde se pune cricul. Din pacate am observat ca am putin ulei la busonul de golire, sa fie oare din cauza ca nu este unul original?

Link către comentariu

La ultimul schimb ai pus garnitura noua? Daca da poti incerca sa-l mai strangi un pic, daca nu ar trebui sa o schimbi la urmatorul.

Link către comentariu

Daca incerci sa il mai strangi fa-o cu dinamometrica...

Nu iti doresc sa fie dat peste cap...numai eu stiu prin cate am trecut cand s-a dus filetul la mine

Link către comentariu

La ce cuplu mic trebuie strans busonul nu prea ai cum sa-l dai peste cap decat daca tragi aiurea de el, sunt doar 30nm, cu o cheie de 1/2 ar trebui strans f incet, se simte daca mai merge (si la 30nm mai merge strans un picut), daca nu mai vrea inseamna ca e strans prea tare si garnitura e compromisa.

Link către comentariu

Am bagat iar cricul sub masina si am incercat sa strag surubul, nu am reusit sa il misc deloc, cred ca era destul de strans. Am sters zona si ma mai uit dupa  o sapt sa vad cat ulei se scurge, jos nu sunt pete.

Link către comentariu

Si eu am vazut putina abureala in faruri la partea de jos,poate ca am mers cu drl-urile aprinse si se incalzesc mai tare decat xenoanele? vremea era ploioasa,umiditate ridicata. Oricum nu prea i-am acordat atentie :)

Link către comentariu

Da este clar ca zilele astea a fost o umezeala iesita din comun care impreuna cu caldura din xenoane au produs efectul de condens

Link către comentariu

Si la mine s-au aburit ambele faruri in zona semnalizarilor(colturile dinspre grila centrala) dar nu cred sa fie motiv de ingrijoare, se pare ca "asa face toate"...

Link către comentariu

Da de la golf 6 inclusiv asa am inteles ca au luat hotararea ca blocurile sa aibe mici gauri in cazul in care se face cndens sa aibe pe unde "respira" Pana acuma erau perfect etans dar daca luai o pietricica sau aparea o fisura cat de mica.. tot blocu trebuia schimbat pt ca devenea total alb din cauza umezelii si a condensului

Modificat de Serban F
Link către comentariu

Consumul ti-a ramas la fel?

La fsi mi-a picat o sonda lambda dupa ce am alimentat cu 95(avea vreo 30-40k masina), nu stiu daca are legatura.La tsiul meu chiar producatorul zicea ca recomanda 98 si ca daca folosesti 95 ai si bonsul de consum mai mare.

Oricum la caii tai se simt putin mai greu cativa cai in minus.

Ai avut dreptate ca ar consuma mai mult cu benz de 95. Cand plecat dimineata vedeam cu ochiul liber cum scade acu. Cu 95 faceam 2 drumuri spre servici cu o [cenzurat]. Acum deja am 3 drumuri.
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am vrut sa il desfac, a trosnit putin si aia a fost.

Ma oftic ca nu am luat mai multe (30 lei am dat pe el de la Midocar) acum este 80-90 euro.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!