Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

N-am intrebat. Ma gandesc sa o schimb si la Scirocco care are 92000 km.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Da, merita si nu are rost sa achizitionezi o curea OEM, poti merge pe Continental, Dayco, Gates.  Eu am mers pe Dayco ca am gasit pe stoc.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Nu stiu care este motivul , dar de curand am dat jos chiulasa la golf meu pentru niste modificari si surpriza curea de distributie era aproape distrusa in conditiile in care i-am schimbat kitul de distributie de 1 an si am mers cu masina 5000km dupa care a stat efectiv numai spun de role ..... asa ca mare atentie la ce punem pe masini !

Link către comentariu

oare conteaza cum a fost montata, cat de tensionata...?

cea de accesorii nu e protejata de carcasa cum e aia de distributie, poate ai nimerit o piatra de s-a ciupit asa.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Kitul era Gates, si a fost montata de acelasi persoana care le-a montat in ultimi 6 ani de cand am masina .... chiar si el sa speriat cand a vazut cum arata !

Link către comentariu

Eu pun numai inna(role) cu contitech(curele) iar pompa de apa HEPU(pale metalice) pe masini,fara probleme vreodata.

Link către comentariu

Kitul era Gates, si a fost montata de acelasi persoana care le-a montat in ultimi 6 ani de cand am masina .... chiar si el sa speriat cand a vazut cum arata !

Nu exista Gates sa fie facuta franjuri dupa 5000km.

Eroare de montaj.....este omenesc si se intampla indiferent daca mecanicul respectiv a facut operatiunea asta de 5 ori pe zi si 5 zile pe saptamana.

Link către comentariu

De unde stii ca nu exista ? De unde stii ca nu a avut cureaua o problema de constructie ?

Link către comentariu

Poate o rola a fost cu probleme cn stie. Hai ca sunt off topic.

Link către comentariu

offtopic si eu cred ca a fost o eroare de montaj,sau cureaua a frecat de protectia de plastic a distributiei,care se mai deformeaza cu timpul

Link către comentariu

Am observat ca masinile livrate in Uk au inca o bucata de cauciuc intre usa si aripa in genul cum are si golf 6.

 

Oare face insonorizarea mai buna?

post-42557-0-03607700-1409402083_thumb.j

Link către comentariu
Master_Blaster

Nu vad in poza la ce te referi si nici nu stiu ce bucata de cauciuc e la G6 intre usa si aripa.

Link către comentariu

Este un cheder suplimentar, ca sa nu mai suiere vantul. Teoretic ajuta.
Daca exista reper original, eu zic ca merita sa-l pui.

Modificat de toni
Link către comentariu

Inca nu am gasit nicio serie de Uk. Am 3000 de km cu uleiul Fuchs Titan GT1 5w40 si se mentine pe joja.

Link către comentariu

Pacat ca nu am avut un aparat foto de calitate... sunt facute cu telefonul dar merg.

In continuare nu s-a consumat deloc uleiul de pe joja.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Posibil lamele din interior sa se fi slabit si nu o mai tin blocata. Incearca cu ceva de plastic dur sa le tragi putin spre afara

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!