Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

eu aveam impresia ca ai luat-o deja :D.

@George, desi masina ta ar fi un deal foarte bun, nu voi gasi intelegere pentru inca un Golf, in special cu aceeasi motorizare :(.

Link către comentariu

eu aveam impresia ca ai luat-o deja :D.

@George, desi masina ta ar fi un deal foarte bun, nu voi gasi intelegere pentru inca un Golf, in special cu aceeasi motorizare :(.

Link către comentariu

Il inchiriez :)) are paza, tot ce trebuie :))

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Oare inca se mai fura la pompa? Am bagat azi de 40 lei benzina de la Moll. Acul de la benzina era foarte putin scazut de jumate practic era lipit de linia mijlocie. Dupa ce pun contactul acul se duce intre linia linia de mijloc si urmatoarea linie. Eu nici nu prea am bagat benzina de 40-50 lei. Faceam direct plinul cand ajungeam la jumate, stiam ca deobicei costa 210-220 lei. Intre timp am mai circulat si a mai scazut.post-42557-14083593474003_thumb.jpg

Link către comentariu

eu nu cred ca baga apa in benzina si ca fura la pompa. pt ca ar avea f mult de pierdut prin publicitate negativa decat ar avea de castigat.

valabil pt lanturile mari, nu de peco dubios gen Nelu Galbenel.

Link către comentariu

Poate imi poate spune cineva care are rezervor de 55L cate liniute creste cand e la jumate si baga de 40-50 lei.

Link către comentariu

nu te lua dupa liniute. eu am mers 250 km fara sa scada acul, apoi scade din ce in ce mai repede.

daca vrei sa te convingi, baga intr-o sticla de 5l si vezi cat arata pe pompa.

Link către comentariu

e normal,banuiesc ca bagi benzina de 100 care este aproape 7 lei litrul,ceea ce inseamna ca de 40 lei ai bagat 5 litrii jumate. Intamplarea face ca fix in acea zona a rezervorului acul scade mai greu,deci dupa parerea mea e normal. Mie imi scade mai greu acul la plin,la fix jumatate si in ultimul sfert. Intre aceste repere acul coboara numaidecat ;))

 

Este posibil sa aibe legatura cu forma rezervorului,care la jumatate are diametrul cel mai mare de luciu de benzina

Modificat de golfix
Link către comentariu

Fix asta am observat si eu weekendul asta. Am plecat intr-un mic roadtrip si am facut plinul, am facut vreo 150km si ma miram cum de nu prea am consumat ca acul nu se miscase deloc. Apoi dupa ce mi-am continuat drumul a inceput sa scada deodata vreo 3 liniute si m-am speriat apoi a scazut treptat.. deci nu te lua dupa liniute.. si bine ca am vazut acum si ca ai scris tu asta, am aflat si eu ca e cat de cat normal. Am facut aproape 650 km si acul s-a situat cu 2 liniute mai putin de jumatate.

 

La pompa e ok, sa speram ca peste tot prin tara..spun asta deoarece am luat benzina pentru o drujba intr-o sticla de 2l jumate si era ok. Banuiesc ca apare o diferenta la un plin dar nu cred ca e mare.

Link către comentariu

Eu zic ca am fost furat. Azi am bagat de 35 lei benzina si acul s-a miscat mai mult. Am bagat de la alta pompa.post-42557-140855474928_thumb.jpg

Link către comentariu

:)) intrebare,de ce acul de la temperatura nu iti sta pe fix 90 grade? in ambele poze am observat acest lucru

Link către comentariu

Asta cu apa la 90 de grade e mai mult de "display" are variatii de temperatura de obicei de 2-3 grade Celsius.

Legat de indicatia cantitatii de combustibil, are f mare legatura cu forma rezervorului, cum ziceau si colegii mai sus. De foarte multe ori prima jumatate de la plin la 1/2 e mai mare cantitativ. Plutitorul inregistreaza miscare pe verticala, de aici si "erorile".

Link către comentariu

Stai linistit, la Golf 4, intre 85 si 100 grade (aprox) iti arata pe bord 90... si presimt ca si la generatia asta e asa.

Link către comentariu

e normal,banuiesc ca bagi benzina de 100 care este aproape 7 lei litrul,ceea ce inseamna ca de 40 lei ai bagat 5 litrii jumate. Intamplarea face ca fix in acea zona a rezervorului acul scade mai greu,deci dupa parerea mea e normal. Mie imi scade mai greu acul la plin,la fix jumatate si in ultimul sfert. Intre aceste repere acul coboara numaidecat ;))

 

Este posibil sa aibe legatura cu forma rezervorului,care la jumatate are diametrul cel mai mare de luciu de benzina

 

Exact asa se comporta si la mine.

Daca alimentez si cu "rezerva" mi s-a intamplat merg intre 150-180km extraurban pana sa scada acul de la maxim.

Link către comentariu

O mica spalare dupa o o luna jumate :)
post-42557-14091519580444_thumb.jpg
Si o mica problema la golf, sper sa ajung pana la service cu ea maine [emoji594]
post-42557-14091518520807_thumb.jpg

 

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

La mine acul e foarte cinstit și se duce din prima.

Cum ai găsit problema aia?

Modificat de c6t9
Link către comentariu

Verificam uleiul si s-a nimerit sa fie oprita cureaua fix la vedere. Ma duc maine sa o schimb costa 90 lei.

Link către comentariu

Am rezolvat problema. Cost 85 lei. Pe interior avea mai multe fusuri chiar daca are doar 55000 km era imbatranita.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!