Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Cum ar fi mers niste etrieri albastrii in jantele alea negre? :)))

Arata fain, vb aia. Te salut!

Link către comentariu

Stie cineva un service bunicel pe la Aparatorii Patriei Sau pe la Berceni unde e lidl? Sunt ocupat rau cu munca si tre sa las masina undeva prin zona.

 

 

Mersi si scz de offtopic.

Link către comentariu

stii codul protectiilor alora? si la sora-mea sunt facute praf..

Modificat de mike.
Link către comentariu

Nu stiu cod de original, dar iti dau de Sachs nu are rost sa cumperi original. 

 

La ea se vede tija de la amortizor?

 

001770900064

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Ce bujie domne?

Popicele sunt protectiile de la amortizor spate [emoji593]

Link către comentariu

Gata s-au montat :) Parca e o idee mai inalta acum sau nu imi dau eu seama bine :))

Link către comentariu

Pai asa e la inceput, pana se aseaza suspensia, eu dupa ce am avut masina 2 saptamani pe capre nu mai puteam pune rotile de cat de mult s-a lasat suspensia si dupa ce am lasat-o pe roti aveam camber pozitiv pe fata. 

Link către comentariu

Ai luat varianta pentru suspensie sport? La platformele mari vechi erau diferite in functie de suspensie...

Link către comentariu

Am luat varianta cu care a venit masina, cel putin asta cred ca mi-a comandat @volksman. Tot la ei in service am si montat.

Link către comentariu

Imi poate spune cineva daca acele protectii influenteza cu ceva suspensia? Adica suspensia nu se "sprijina" in ele?

Link către comentariu

Alea sunt niste limitatoare pt cursa amortizorului, ca sa nu se comprime suficient suspensia incat sa loveasca roata in caroserie. http://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk6/running_gear_axles_steering/rear_suspension_drive_shaft/assembly_overview_shock_absorber_coil_spring_(front-wheel_drive)/repairing_shock_absorber/

 

Din moment ce ai schimbat si amortizoarele as zice ca de aici e diferenta de inaltimea, probabil astea noi sunt un pic mai dure...

Link către comentariu

N-am schimbat amotizoarele. Eu merg pe amortizor cu care a venit masina (cred ce e sport) + arcuri H&R.

Link către comentariu

M-am uitat pe catalogul Sachs si e ce trebuie.

Sunt intr-adevar 2 variante, pentru suspensie normala si sport.

 

Pentru suspensia normala:

https://webcat.zf.com/index.asp?PKW=1&KHERNR=121&KTYPNR=28234&KMODNR=7584&KAT_KZ=P,N&ARTNR=900+064&EINSPNR_ART=32&beznorm=5&bildnr=3200395&LASTPAGE=nc2_teile_bild.asp

 

Pentru suspensie sport:

https://webcat.zf.com/index.asp?PKW=1&KHERNR=121&KTYPNR=28234&KMODNR=7584&KAT_KZ=P,N&ARTNR=900+140&EINSPNR_ART=32&LASTPAGE=nc2_teile_info.asp

 

Uita-te la numarul de "pliuri" pe care le are tamponul. Cel sport are mai putine si deci este mai scurt. Din poza anterioara pusa de tine, tu din asta ai.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!