Jump to content

Polo MK5 2009


R4z
 Share

Postare recomandată

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Stef13

    21

  • R4z

    17

  • adifox

    16

  • cosmin1012

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am vazut si eu noul polo si pot spuna ca nu arata rau :) o sa pun poze mai pe seara cand ajung acasa :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e. a aparut si la noi noul Polo. astazi l-am vazut si eu in spate la Autoclub- Timisoara in timp ce il spalau si il pregateau pentru expo.. Culoarea nu prea il prindea... Era griul ala metalizat inchis asa...Ma intreb daca nu se va face vreo lansare oficiala asa...Abea astept sa ma urc in el...cred ca maine dau o fuga pana in show-room (lucrez chiar langa).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si dupa cum am zis mai devreme uitati si pozele cu noul polo :)

Acum le-am descurcat din tel sorry daca nu sunt de buna calitate :blah_:

:lol:

Sa nu incercati sa bagati marsarier dupa cum va arata pe schimbator ca nu o sa reusiti niciodata :(

:P

:(

post-10080-1246909991_thumb.jpg

post-10080-1246910024_thumb.jpg

post-10080-1246910331_thumb.jpg

post-10080-1246910497_thumb.jpg

post-10080-1246910528_thumb.jpg

post-10080-1246910697_thumb.jpg

post-10080-1246910724_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa puna in fund Fiesta, Ibiza si orice alt model in acest segment.

:D

n-as prea spune,fiesta se tine bine,si dispune de niste noutati si ea in segmentul ei.nu uita de ''japoneze''.la comparatia cu ibiza iti dau dreptate

azi am vazut si eu noul polo la cardinal motors ploiesti.era un portocaliu superb(nu i-am retinut codul culorii)

am ramas placut impresionat de marimea portbagajului,plus ca era dublu compartimentat.

interiorul e tipic vw,insa plasticele par slab calitativ fata de modelul anterior(cel putin asa mi s-a parut mie)

are un design agresiv,nu mai pare o jucarie.

per total mi-a placut ,insa consider pretul destul de marisor(de fapt asa e la orice masina abia lansata),cel expus era ~16mii enorm pt o buburuza.o afacere buna e cu modelul anterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost pe la Midocar Vitan cu o problema la golfu meu si cat am asteptat eu sa termine acolo intre timp a poposit si un tir cu masinute noi noute :) printer care si un polo mic :D. E un silver 1.4 85cp benzina si are si RCD310 + Climatronic.Pret nu avea ca era "dupa drum" abia venita . Deja sint pe stoc unele si se pot comanda cine vrea :blah: . E cool masinuta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati aici catalogul primit de la Midocat Vitan

Nu merge uploadat are 1 mega hmmm.

Modificat de Alexzander
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealer-ul meu mi-a zis ca si golf6 va fi echipat cu motorul 1.2 :blah_:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.2 TSI 105CP o sa fie si pe Audi A3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.2 TDI 75cp ?! :)

Pai ce vor face cu 1.6 TDI 75cp care poate fii ales in acest moment pe echiparea Trendline ?! :rolleyes:

mwqmac82t0k460rj2chb.jpg

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca va disparea 1.6TDI 75CP. Cred ca a fost doar o solutie intermediara pana dezvolta 1.2TDI.

Exista si posibilitatea sa ramana ca "entry-level TDI" pe versiunea ne-BlueMotion, depinde de costul de productie a fiecarui motor, ceea ce nu putem cunoaste acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu azi la PBV sa-mi iau Skoda de la service si m-am suit in noul Polo. Este OK masinuta, peste Ibiza la calitatea interiorului dar prea apropiata de Fabia la materiale.

Preturile reprezinta o mare dezamagire :) ... Cine o sa plateasca in Romania 15500 pe un Polo 1.6 TDI/90-105 cu vopsea metalizata in loc sa-si cumpere la 16000 Octavia2 Facelift cu 1.9 TDI cu clima duala, ASR, cd player mai bun, vopsea metalizata, PDG, si multe multe alte dotari in plus si spatiu dublu (portbagaj, picioare etc)????

Nu mai spun ca daca mai pui niste optionale ajungi sa-ti iei Golf VI Trendline.

Parerea mea ca o sa se vanda cateva bucati la inceput la entuziastii marcii VW pentru care pretul nu conteaza si la flote, dupa care vor baga discounturi serioase.

Modificat de nsm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general preturile de lansare sunt mai mari, dupa un an preturile scad cu aprox 1000E !! Masinuta este ok ca si pret, daca polo ti se pare scump uita-te la ibiza, eu zambesc de fiecare data cand vad preturile, sunt aceleasi cu un Golf 6 !! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea din cea am vazut in brosura de pe site-ul VW, este ca masina arata proaspat insa dotarile standard, gama de dotari nu a evoluat. M asteptam ca pe langa motoare si design sa se mai sc himbe si gama de dotari standard. Spre exemplu sa vina cu geamuri electrice standard, esp standard, bancheta fractionabila standard...spaii de depozitare. Chestii de bun simt...ca sa se simta evolutia insi in dotarile standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta va aparea o versiune Happy ca si pana acuma. Dar parca vad ca o sa puna acelasi 1.2/60CP sau 70CP ca si pana acum sa iasa pretul mic.

Degeaba se bat cu pumnul in piept ca au bagat motorizari noi (1.2 TSI, 1.6 TDI poate si 1.4 TSI pe GT) ca tot aceleasi motoare de pe fost generatie o sa se vanda in majoritate datorita rap bun pret/calitate.

La fel fac si cu Octavia facelift, promoveaza 1.9 TDI si 1.6 MPI in loc de 1.4/1.8 TSI si noile TDi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ESP-ul este in standard la noul Polo...

Este trecut in catalog ca "Sistem electronic de mentinere a stabilitatii masinii(ESP), inclusiv ABS, ASR".

Modificat de roty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel in standard mai sunt si geamurile electrice fata + inchiderea centralizata. La vechiul model erau optionale daca imi aduc bine aminte si se vindeau la pachet.

Nu am inteles daca are computer de bord standard sau cat costa optional.

Modificat de nsm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de varianta de echipare pentru a avea sau nu computer de bord ! stiti cumva daca apare polo GT ? ca GTi-ul trebuie sa iasa la rampa...

Modificat de manu_mcy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat in decembrie 2008 un polo happy 1.4 TDI 70 cp .cu 11.000 euro .. sincer initial as fi preferat sa astept sa iau modelul nou dar vazand pretul , pe criza asta m-am calmat... cred ca in decembrie anul asta o sa apare ceva de care te poti lipi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!