Jump to content

Polo MK5 2009


R4z
 Share

Postare recomandată

Din cauza ca momentan nu este un topic de configuratie pentru Polo si nici nu cred ca isi are rostul pentru moment,o sa pun intrebarea aici

As dori o masina noua pentru fata,m-am gandit la Polo,acuma ce configuratie aveti cei care ati dat maxim 10.000 euro pe el,sau ce s-ar merita tinand cont ca sigur va fi pe benzina,ce motor,ce dotari care sa se incadreze in suma precizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Stef13

    21

  • R4z

    17

  • adifox

    16

  • cosmin1012

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu unul am trecut pe la reprezentanta Auto Mitric Botosani si reprezentantul de vanzari mi-a facut un calcul pentru un Polo de 1.2 echipat decent cu geamuri electrice aer conditionat climatic etc. am ajuns la un pret de 8.700 E + 3 tichete de rabla pe care le poti cumpara cam cu 3000 Ron pe toate deci eu zic , ca nu ajungi la 10.000 de euro si masina are mai mult decat trebuie pentru o domnisoara .

P.S - culoarea pentru pretul asta fiind "flash red" exact culoarea pe care o am eu pe masina mea si este absolut bestiala .

Cred ca era vorba despre configuratia Confortline .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

De ce numai la unii se poate?

In UK, Volkswagen ofera discount diferenta de TVA pentru comenzile lansate inainte de 30 noiembrie.

Cota TVA va creste in UK de la 17.5% la 20% de la 4 ianuarie 2011. Volkswagen a gandit o oferta care sa minimizeze impactul cresterii pretului final asupra cumparatorului. Astfel, pentru cei ce comanda un VW nou pana la 4 noiembrie 2010, cu termen de livrare dupa 4 ianuarie 2011, Volkswagen ofera un discount de 2,5% reprezentand diferenta de TVA, calculat la pretul de retail, incluzand valoarea optionalelor de fabrica. Oferta este valabila pentru toata gama Volkswagen.

Mai multe detalii pe www.polodriver.com .

Imi aduc aminte ca, in vara, la noi se intampla ceva similar, chiar si eu am "beneficiat" de cresterea TVA la masina mea. Insa bineinteles, la noi nu s-a putut asa ceva... no (more) comments...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Un clip interesant legat de desemnarea fabricii Volkswagen Navarra (Pamplona, Spania) ca "Fabrica cea mai sigura din Consortiul VW", in anul 2009. Pe langa mesajul filmuletului, puteti vedea aspecte interesante din timpul fabricarii si asamblarii micutelor noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motanul lenes

Si momentul mariajului dintre motor si caroserie :D Din cate vad in filmulet, spoierul se prinde doar in niste clipsuri :)

Am mai gasit un Polo mai basic decat la noi, fara cd-player si cu reglaj manual al oglinzilor, made in India. Atentie la minutul 3.21:

Modificat de AC DC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

vad ca Polo s-a scumpit din 2010 incoace. A mea ar costa acum cu 1540 euro mai mult decat in 2010; 850 euro sunt din majorarea tva de la 19 la 24% dar restul de 690 euro nu inteleg de unde vin. Am comparat ofertele "Attractive" cu exact aceleasi pachete optionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!