Jump to content

Jante pentru Golf V


luciantarhuna
 Share

Postare recomandată

@titvcavs- Replicile de Gti pe 17 le-am gasit in jur de 450-500E Made in Italy cu tot cu prezoane, daca le iau si pe firma si ma scot si tva-ul de la ele raman cam la 400E- jante noi noute, doar ca ma gandesc ca nu ar sta foarte bine pe viitor daca ma apuc de modificat ceva spoilere la ea si praguri

Cel mai mult imi plac replicile de Gti cum se vad in mers, iar ca aspect pe masina imi place cum vine Mam nuovo(dar sunt si mai scumpe), iar despre Threeface Power in 5 spite negre si buza polishata imi plac foarte mult, sunt bune si la pret doar ca imi dau un sentiment ca sunt cam fragile numai cand ma uit la cele 5 spite rare si subtirele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • The_Ego

    13

  • c6t9

    12

  • Auras

    10

  • Shtrumf2k

    8

daca ar fi sa aleg as alege jantele de la poza nr 7 din primul post.am vazut jantele din poza 3 din al 2-lea post pe o masina si nu par asa frumose

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gandeste-te ca sunt replici. cele de gti. asta inseamna cateva kg in plus care la 100 cp se cam simt. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
gandeste-te ca sunt replici. cele de gti. asta inseamna cateva kg in plus care la 100 cp se cam simt. :)

M-am gandit si la asta, dar la stilul meu de mers ca doar nu fac liniute sau raliu cu 105 Cp nu cred ca o sa am probleme cu greutatea, mai mult o sa trebuiasca sa merg cu atentie si masina o sa fie cam rigida, dar dupa cum vad ca altii merg cu 18-19 sa nu mai zic cu 17 , o sa ma obisnuiesc si abia o sa fiu mai atent la gropi si protejez mai mult masinuta.

Mam nuovo nu mai intra in discutie si ramane sa ma hotarasc intre replicile de Gti cu interior gri-negru si Threeface Power cu 5 spite si buza polishata.

De Bk racing matt black care mi-ar fi placut m-am interesat la un coleg de pe forum care le importa(tuning-shop) si fata de pretul care este pe site-ul celor de la Bk Racing este cam mare diferenta de pret la care le aduc ei

Voi ce spuneti Replicile Gti sau Threeface Power?

Uitat cele de Gti in Photoshop puse pe masina mea , dar nu prea a nimerit dimensiunea 17, sunt cam 18-19 dupa mine.

Va rog care va pricepeti cu programe de editat poze daca puteti sa imi faceti o simulare cu threefae power sau replicile de Gti dar pe 17 si sa postati pozele

Multumesc

post-11369-1228473948_thumb.jpg

post-11369-1228474051_thumb.jpg

post-11369-1228474308_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si greutate nu o sa ai probleme.Eu am OEM pe 17'' nu se se simte mare diferenta cand trec la rotile de iarna de 15''.Singura problema o reprezinta starea drumurilor,iar din cauza asta trebuie o atentie sporita(o anvelopa buna pe 17'' costa 500-600 lei).

Eu zic sa nu pui jante replica...mergi pe un producator.Nu am incredere in replici(parere persoanala) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@4Abc- pai si atunci ce parere ai despre jantele Threeface Power in 5 spite negre si cu buza polishata? Am stat de vorba cu cineva care are jante marca Threeface si spune ca sunt finisate foarte bine, nu sunt foarte grele, sunt fabricate de catre o firma cu acelasi nume din Italia si cica pana acum de mai bine de 6 luni nu a avut nici o problema cu ele si arata la fel ca in prima zi.

In plus vad ca si un coleg de forum care are o Bora Neagra variant si-a luat doar ca alt model.

Imi plac jantele cu spite asa de rare, dar ma gandesc sa nu cumva sa aiba o rezistenta mai scazuta la gropi si sa fie mai putin rezistente, cu toate ca mi-a spus cineva ca sunt calculate si ca nu ar trebui sa fie probleme cu ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prea multe nu stiu despre acest producator,insa ca si model imi plac si cred ca ar da bine pe masina ta.Ca parerea personala eu m-as baga la un set de Oz Anniversary chiar daca sunt putin mai scumpe dar sunt bestiale si imi imaginez ce senzatie vizuala ar crea puse pe masina ta :blink:

Orice ar fi eu as merge pe un producator,fie el italian decat sa iau replici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce zici de aceste 2 modele

Mak Fever-5R Matt Black

58fdbb8e48.jpg

d5b8778555.jpg

RC Design 17

96148f6115.jpg

:)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de sugestie Riddler dar nu imi place nici unul dintre modelele de mai sus puse de tine.

Ce parere aveti despre jantele unei firme italienesti GMP? Au pret mic si am gasit 2 modele care imi atrag atentia, voi ce spuneti?

post-11369-1229887793_thumb.jpg

post-11369-1229887803_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot este deschis topicul hai sa va cer si eu un pic de ajutor..

Mi sa pus pata pe un set de jante si nu stiu daca se potrivesc; au 8j pe fata iar pe spate 10j si sunt pe 17

Inca nu am vb cu proprietarul sa vad si ET`ul

Oare merg la masina din semnatura ?!

post-14806-1230542447_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8J poate poate...dar 10J nu prea cred :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Marius Mkv- Anul trecut am vazut asemenea jante pe un Golf 5 aici in Galati si aratau foarte bine, doar ca parerea mea e ca la asemenea roti iti mai trebuie si ceva spoilere si Tuning si in plus un motor ceva mai puternic. Asa masina arata bine, doar ca parca erau mult prea late jantele de pe spate, este vb de un Golf 5 albastru si care era de vanzare, dar nu l-am mai vazut prin Galati.

Iar faza cea mai nasoala este ca pretul anvelopeleor este destul de piperat la asa latime.

Referitor la Topicul deschis de mine in alegerea jantelor-99% sunt hotarat o sa imi iau Threeface Power pe 17, dar acum asteptam sa vedem ce se mai intampla cu criza asta financiara si in ce directie o ia euro- cine stie poate mai scade si pretul lor sau apar oferte mai tentante-pana la primavara am timp sa le comand

post-11369-1230634599_thumb.jpg

Modificat de Auras
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Daca bugetul permite recomand jante OEM sau OZ, BBS, etc. pt. cat mai putine dureri de cap.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog un moderator sa inchida topicul deoarece am luat jante Mak XLR Ice Black-din categoria jantelor usoare-pana in 8kg/roata fara anvelopa.

Jantele sunt pe 17 cu latime de 8J si pe care o sa pun anvelope 225/45/17.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa le stapanesti sanatos si mare grija la "cratere" cu ele :icon_thumright:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

ce parere aveti despre jantele ART?Sunt bune de ceva?Vad ca sunt ifetine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vreau sa stiu si eu daca se potrivesc jantele de pe un passat 2006, pe golf 5.

Multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se potrivesc. Au aceeasi prindere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salutare.

Am un G5 TDI Negru de 105, acum am ceva jante de 15 din fabrica OEM si asi dori sa-mi schimb pentru la vara cu unele GTI Detroit de 17'' OEM. Trebuie sa schimb suspensiile? sau orice altceva ?

Mersi de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa schimbi nimic. Merg fix cum sunt. Daca nu ai suspenie sport, ar fi binevenita una :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Rex

Nu sunt prea priceput cu astea, cum asi putea sti ce suspensie am? Adica cred ca e aia care vine din fabrica, nu stiu dar daca merge asa cum e suna bine ca nu am bani acum sai schimb suspensia. :-)

MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...daca merge asa cum e suna bine ca nu am bani acum sai schimb suspensia...

Stai fara griji, dupa ce iti vei monta jantele, masina va fi deja mai rigida, vei avea impresia ca ai telescoape sport, iar la soselele din Romania,

sa-ti montezi astfel de amortizare ar fi un compromis urias. Ce ai acum pe masina e suficient.

Spor la treaba, vei fi multumit de rezultat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cu jante de 17, și cu suspensia stock, nu se vede cam cămiluță mașina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!