Jump to content

Bara Fata Golf 5 / Jetta


WooZie
 Share

Postare recomandată

ceva nu mi se pare ok cu proiectoarele...eu am incercat sa pun normale si imi impingeau grila inafara...tu spui ca le-ai mai pus distantiere...

daca te rog...dai jos o grila si faci ceva poze ?:)

si de suport e exact ce a zis colegu mai sus...sunt niste nituri de plastic...la a mea a venit gata montat(insa a mea e pe original)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    30

  • Bobo Chill

    13

  • andy_nr10

    11

  • WooZie

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai daca pe bara merg proiectoare normale, poate asa a fost proiectata bara

din monment ce nu e cea originala, e foarte probabil ca aia sa fie si ideea, sa mearga proiectoare normale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...probabil este facuta pt proiectoarele normale...ciudat este ca se potriveau si cele normale si cele de GTI...la cele de Gti era problema ca nu veneau "la fata"

Legat de suportul de numar, l-am cumparat original de la Porsche dar se pare ca si-au batut joc de mine pt ca nu are nici un nit/bumb/surub etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa prinzi numarulcu banda dublu adeziva. Asa am facut mai multi si e ok. Daca nu, poti prinde numarul in grila de joc su "soricei". si asa arata bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prinde suportul cu niste suruburi scurte din aluminiu...se gasesc usor...

sau pune numarul fara cu banda adeziva...

nu il pune in grila cum zice gabor ca iti ingreuneaza racirea...iti acopera aproape 75 % din suprafata grilei...- l-am avut eu asa... si pe caldurile astea nu stiu cat e de recomandat... :blink:

si la varianta cu proiectoarele ma gandesc si eu ca o fi facuta in asa fel incat sa se potriveasca odata ce e aftermarket... a mea e pe original...

am incercat cu proiectoare normale si nu au mers...adevarat fiind ca nici nu mi-am dat mare silinta :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu se potrivesc proiectoarlee pe bara OEM deoarece nici pe bara de jetta nu s-au potrivit proiectoarele de golf. Cat despre numar in grila centrala de jos, imi inclin palaria in fata d-lui Kalu...nu credeam ca are vreo legatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am prins suportul de numar cu "bumbi" speciali de la Porsche dar vine ca o "pleasca"...nu se prinde bine de grila...o sa il dau jos si il pun cu banda...

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poze cu proiectorul montat......

post-17883-1246475516_thumb.jpg

post-17883-1246475527_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@ B 76 JAF daca nu ai rezolvat problema cu datu barii jos te pot ajuta eu :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ B 76 JAF daca nu ai rezolvat problema cu datu barii jos te pot ajuta eu :icon_thumright:

merci man,dar nu a mai fost nevoie sa o dau jos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cumva din cate am observat, toate barile GTI look aftermarket montate de colegii de forum au spoilerul inclus in bara?Adica vine dintr-o bucata cu bara?Intr-un fel e bine ,ca trebuiau alti bani pt el.

Ce-mi puteti spune despre calitatea piesei in sine?merita banii? se vad diferente fata de una originala?

Intreb pentru ca ma pregatesc sa fac si eu schimbarea asta.Referitor la ce au spus colegii mai inainte in topicul asta,am incercat sa pun grilele de GTsport(bara e aceeasi cu cea de GTI,dar nu am gasit mai pe nicaieri la un pret acceptabil grila centrala.Nu va mai zic la reprezentanta cat au spus ca e grila de GTsport...1000ron..ok,originala,dar totusi prea mult.Stie cineva de unde se pot procura?Daca nu o voi cumpara pe cea de producator si voi face upgrade la GTI si nu la GTsport cum mi-as fi dorit ^_^ (nu ca GTI ar fi urat,Doamne Fereste!)

Modificat de cristi1911
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva de unde pot achizitiona din Romania un bodykit complet GTI ? Ma intereseaza sa cuprinda toate piesele necesare montarii si la un pret competitiv :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cumva idee cum se numeste "fusta"( scutul ala de plastic de sub bara din fata), codul piesei si cat costa??? ms de info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu se numeste spoiler pe la reprezentanta,si costa undeva la 230ron,maxim 250ron depinde de reprezentanta.Pretul ar fi acelasi si pentru spoilerul fata GTI.Am intrebat recent la Porsche

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In momentul de fata ma aflu si eu in procesul de upgrade la GTI look,si iata cateva preturi orientative pentru colegii de forum care doresc sa faca acelasi lucru :

- bara fata 460ron (nu este cumparata de la reprezentanta,intrucat pretul era de 2 ori mai mare)

- spoiler fata 230ron ( pret de reprezentanta)

-grila centrala de GTI 470ron (pret de reprezentanta)- am achizitionat-o de la cineva care nu o mai voia in original cu 300ron :)

- grila dintre proiectoare - 60ron

-grile priectoare stanga/dreapta - 33ron/buc

- bandouri bara stanga/dreapta-50ron/buc

-despre sigla VW de pe grila inca nu stiu daca se potriveste,dar dupa spusele baietilor de la service se potriveste cea de la TL,CL,SL numai pe grila de GTI,nu si pe grila de la GT/GTsport/Jetta.

- pretul proiectoarelor variaza in functie de producatorul ales,daca alegeti original sau nu,etc.

Despre montaj si alte amanunte (atat cat stiu si eu) stau la dispozitie tuturor colegilor de forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Upgrade-ul a luat sfarsit in cele din urma :)

Mentionez ca semnul de la TL,CL,SL se potriveste perfect pe grila originala de GTI(deci ati scutit 100 ron) :D

De asemenea,asa cum au scris si ceilalti colegi mai inainte pe acest topic,din bara originala,a trebuit taiat putin ca sa se potriveasca pe trager.Modificarilfe facute nu sunt vizibile,sunt undeva pe interiorul barii.

Recomand tuturor celor care doresc sa isi faca upgrade-ul pentru ca merita,look-ul masinii se schimba total!Eu mi-as fi dorit sa fie GTsport dar grila centrala costa enorm de mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau poti sa-ti iei bara de jetta si sa o vopsesti neagra :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la grila de jetta sau la toata bara?Bara de Jetta e putin diferita in zona proeictoarelor pentru ca deasupra lor are gen 2 bandouri care sunt cromate,iar bara e decupata special acolo.Grila de Jetta de asemenea e cromata.Nu ma pricep daca se poae vopsi,si nici nu stiu la ce pret e grila,dar as fi interesat :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai bara de jetta ajunge undeva la 300 - 400 ron, grila am luat-o cu 70 euro daca tin bine minte iar bandourile, proiectoarele si grilele de la dezmembrari.

cam asta e treaba. daca nichelul nu se vopseste, se imbraca in folie.

daca vrei sa vezi cum vine pe golf 5, intra pe topicul meu si vezi pozele de la sfarsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

buna,as avea si eu o intrebare...nush daca ma adresez corect aici...dar nu am gasit alundeva...am si eu un golf 5 ,sportline...cu carlig din fabrica...si as vrea sa-mi schimb fusta bara spate...prelungirea aceea si as vrea sa stiu daca gasesc de GTI sau 4MOTION dar sa aibe gaura accea pt carlig...poate ma poate ajuta cineva.

Modificat de Flake16
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. O intrebare am... Daca masina (golf sau touran) nu este din fabrica dotata cu proiectoare, se pot monta ulterior ? Bineinteles cumparand kit-ul si tot ce trebuie... Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Catalinu,

recomand cu caldura lectura Regulamentului

Aceasta este o arie tehnica, nu chat

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara de GTI made in Taiwan de unde as putea procura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!