Jump to content

Bara Fata Golf 5 / Jetta


WooZie
 Share

Postare recomandată

prelungirea de pe bara GT/GTI nu se potriveste in nici un fel pe bara de serie(confortline) -- doar daca iei tu vreun fai in mana ,ai vreo revelatie si...la urma iese o tiganeala... ;)

in primul rand modul de prindere e altul...si in al doilea rand bara la care vine fusta pe care ai cumparat-o e mai bombata...

sorry...

daca vrei ceva frumos sunt cele de pe individual, votex...care sunt enorm de scumpe...fiind cu mult mai avantajos sa iti iei una de la un tuner...

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    30

  • Bobo Chill

    13

  • andy_nr10

    11

  • WooZie

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi-am lovit de curand masina si vreau sa schimb pe casco bara fata cu una de gt sport sau gti. daca vine pe original se potriveste pe masina mea? mai e nevoie de alt trager? aveti idee care ar fi diferenta de pretz intre cea standard si cea de gti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara trager in jur de 8-9 milioane...

cu trager...mai pui la + inca 6-7 mil... asta ptr gti...

la GT sport mai adaogi inca vreo 9 mil... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa-mi pun si eu un kit tuning pt exterior (bara fata spate praguri) + niste jante mai mare decat le am acum ( am un golf 5) imi poate da cineva niste sugestii ceva unde pot sa gasesc ceva frumos la un pret acceptabil si cam ce marime de jante as putea pune sa vireze mai bine si chestii de genu (acum le am pe 15")

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu ai scris unde trebuia (era mai indicat in aria de tuning/jante si anvelope)

2. Kit-uri exterioare sunt la ABT, Rieger, Oettinger (mie imi place foarte mult), etc

Referitor la jante... pentru look 19 inch sau 18 inch, pentru functionalitate 15 sau 16. Compromis sunt cele de 17 (probabil ai si tu trecut in talon jantele de 17). Ca si pret nu stiu ce sa zic... depinde de dimensiune si de marca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am lovit de curand masina si vreau sa schimb pe casco bara fata cu una de gt sport sau gti. daca vine pe original se potriveste pe masina mea? mai e nevoie de alt trager? aveti idee care ar fi diferenta de pretz intre cea standard si cea de gti?

kalu are dreptate, cam asa e pretul. fara tragger poti sa modifici tu bara. tocmai am trecut printr-o operatie asemanatoare. cu un meserias bun scutesti niste bani.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se indeparteaza fusta fata de bara? In ce e prinsa - cleme, suruburi? Se poate o poza cu o bara demontata ca sa vad elementele de prindere ale fustei, va rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fusta e prinsa de bara in suruburi (cel putin in cazul fustei de GT/GTI).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E prinsa in multe cleme, exact ca la fusta spate. Stiu sigur asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune probleme la datul jos? Sunt fragile clemele alea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt foarte rigide...adica te chinui ceva sa le desfaci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite o poza:

img1136.th.jpg

Cu siguranta are si cleme in interior (spre bara) ca sa se prinda bine. Dar si suruburi ;)

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Stiu cum se da bara de fata jos, dar in spatele barei este suportul negru de plastic pe care sta ea si farurile. Ceea ce ma intereseaza este cum se numeste acel suport ca vreau sa il cumpar si unde il gasesc. Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se numeste "Trager". Il poti cumpara cel mai rapid, de la dealerul VW cel mai apropiat de tine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presupun ca ai aflat ca proiectoarele sunt diferite (cele de gt, gti au alta forma)

si vin separat :)

aproximativ 200 ron, cele de TL (daca tin bine minte)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau, poti sa renunti la proiectoare si in functie de bara ce o alegi sa iti cumperi grile de r-line. sunt cativa colegi care au si vine superb :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

repet...din ce stiu eu nu exista grile de Rline fara spatiu ptr proiectoare...

daca gaseste cineva fara...le vreau si eu...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb si eu colegii care si-au montat bara Gti Look pt TDI urmatoarea chestie: Bara asta aftermarket, are posibilitatea montarii spalatoarelor de faruri??

Dati-mi si mie un raspuns ca am comandat deja bara si sunt curios ce fac cu spalatoarele..

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin si eu cu o problema 'minora' :

De la cateva pietricele de pe drum mi'a sarit o bucatica de vopsea de pe unul din bandourile de pe bara din fata, iar mersul la spalatorie a facut si mai mult 'bine' in timp acelui bandou luand aproape in totalitate vopseaua de pe el. Intrebarea mea existentiala este: se poate demonta acel bandou? Sau daca e vorba de vopsit se lasa pe loc si se vopseste? Sau se vopseste intreaga bara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca se poate da jos. Se poate vopsi si pe bara, si separat. Depinde de atelierul unde il faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Andry nr10-din cate am vazut in poza si parca zicea si un coleg care o avea de la Craiova merg puse spalatoarele de faruri pe bara asta Gti look fara problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Auras, Merci de info....totusi poate se indura vre-un coleg care are asa ceva montat sa imi confirme!

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spalatoarele de faruri sunt aceleasi la toate echiparile

difera doar capacele de pe bara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare: bara de la jetta se potriveste cu cea de la golf v? a incercat cineva sa-si puna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge pusa bara de Jetta pe Golf 5 dar la fel ca si la bara originala de Gti trebuie sa ai un meserias care eventual a mai facut asa ceva si care sa stie de unde sa taie din bara pe interior ca sa cada pe tragerul de la 1,9tdi- asta e cea mai ieftina varianta, nu se vede deloc la exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!