Jump to content

Bara Fata Golf 5 / Jetta


WooZie
 Share

Postare recomandată

Sunt interesat de acelasi lucru ca si Ionatan... Un link, ceva, pe PM?

O intrebare: ca sa fie asigurata CASCO, trebuie sa merg cu masina dupa ce montez bara la societatea de asigurari sa faca din nou poze la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    30

  • Bobo Chill

    13

  • andy_nr10

    11

  • WooZie

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Daca nu a fost pozata cu noua bara sigur trebuie sa te duci sa iti faca poze si eventual iti va mari prima deoarece modificarea adusa de tine in caz de accident ii va costa pe ei mai mult.Eu nu am facut poze si cand am lovit-o a trebuit sa pun eu diferenta :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara de GTI made in Taiwan de unde as putea procura?

De la Augsburg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in jur de 250 euro...completa cu toate grilele , grila radiator model GTi si fusta

dar aveti grija...mai sunt colegi care s-au trezit cu surprize... gen ca nu venea la linie sau statea "umflata" sub capota si lovea capota in ea...

ptr casco dupa modificari ulterioare trebuie facut supliment la polita si te costa in plus pe an ... la o bara de 250 euro daca ai factura te va costa 100 euro pe an..in functie de firma de asigurari...

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La aprox. 350 de LEI Aftermarket si Originala aprox 1900 de Ron.

Daca vreti va pot aduce eu. Lucrez acolo.

Modificat de stefanspawn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna 350 aftermarket? Bara fata GTI...modelul ala din Taiwan? Si in acei 1900, pentru cea originala, ce include?

...

dar aveti grija...mai sunt colegi care s-au trezit cu surprize... gen ca nu venea la linie sau statea "umflata" sub capota si lovea capota in ea...

....

Asta e naspa. Eu am vrut sa montez si fusta spate GTI, am cumparat-o de la reprezentanta si era mai scurta cu o jumate de centimetru pe fiecare parte!

Modificat de sebip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aftermarket inseamna un producaor din Taiwan care este la fel cu cea originala.

Da este de GTI.

Cea originala, de 1900 nu include nimic, doar coaja, bara simpla, goala, fara grile, suporti, ornamete, badouri.

Cea de 350 la fel nu include nimic, dar va pot da si grilele, bandourile, etc.

Modificat de stefanspawn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara originala de GTi e 1900 ? :)

cand s-a scumpit in halul asta ? ca eu in decembrie anul trecut ( 2009 ) am dat 1060 lei ... le reprez la seat ... - bineinteles cheala , fara nici o grila, fara fusta...

si cea de 250 euro completa e cea care o aduc baietii astia de prin germania de la JOM sau nu stiu ce tuner...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

si-a schimbat cineva pana la urma pozitia numarului fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cerut si eu o oferta de pret la autonet si bara fata gt, gti originala pregatita pt vopsire 1.070 lei fara tva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fusta (sau cum se cheama) pentru bara fata de GT/GTI se potriveste la bara de Golf normal? Care a fi pretul la fusta si diferenta de pret fata de cea normala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se potriveste...bara de GTi e mai bombata.

pretul e undeva la 200 - 240 lei ptr fusta de GT ( adica fusta de GTi fara buza aceea centrala de jos... )

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce bine :) . Si care buza s-ar potrivi pe bara normala cum am eu...tot oem, in afara de aia individual care costa f mult?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Exista deja un topic cu Bara fata Golf 5 in aria de Tuning - tot ce nu este OEM se discuta acolo

Posturile au fost mutate acolo

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

de masca fata vine din fabrica suportul de numar... de obicei peste el este prins alt suport de numar de la dealer... u vroiai sa ramana nichelul curat... dar suportul din fabrica este prins cu 4 nituri de plastic.. ele se scot impingand miezul. dar vei ramane cu 4 gauri de 8.. se poate cumpara numai acel nichel... grila masca este compusa din mai multe elemente individuale : 1 grila propriuzisa, sigla, cele 8 nicheluri orizontale, bucata mare de nichel si suportul de numar..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicul l-am deschis acum 2 ani :), dar nu-i nimic daca ai vreo idee de unde sa iau nichelul ala sunt deschis la idei, mai ales ca s-a ciobit de la pietricele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Masina a suferit o "cosmetizare" nedorita si cu aceasta ocazie, as dori sa-i schimb look-ul, in sensul sa-i pun bara de GT.

Rugamintea mea este daca poate cineva sa-mi dea codurile pentru piese, in special pentru tragerul care sa se potriveasca atat pentru bara de GTI/Jetta/Variant cat si pentru motorul meu ( 1,6 FSI/ BAG)

Am cautat in ETKA si nu m-am lamurit.

Multumesc,

PS Initial am deschis un topic pe aceeasi tema in sectiunea tuning dar cred ca este mai potrivit aici, asa ca rog moderatorii sa stearga acel topic.

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am finalizat "operatia"

atasat aveti rezultatul la "Jetolf" adica Golf cu bot de Jetta sau Golf Varback, cum doriti

Am pus si faruri cu lupa OEM

post-12526-1285006256_thumb.jpg

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos, poti sa ne spui si noua ce piese ai schimbat si pe la cat te-a ajuns toata treaba si eventual unde ai facut operatiunea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Necesar de schimbat pentru transformare:

trager

masca fata

bara fata si toate elementele legate de bara, inclusiv elementul din spatele barei din spuma.

proiectoare.

Am mai schimbat

parbrizul, proiectoarele si capota ( deteriorate in urma "evenimentului")

Cred ca n-am uitat nimic

Nu m-a costat prea mult pentru ca a fost reparata pe asigurare. Eu am platit doar diferenta ( negociat bine'nteles)

Ca sa nu se considere ca fac reclama detaliile service-ului le dau pe privat celor interesati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aseara am reusit si eu sa dau bara jos pentru revopsire.Nu este greu deloc,sunt in jur de 20 de suruburi care trebuie desfacute si gata.Daca aveti nelamuriri,va ajut cu cea mai mare placere...

post-20522-1285215101_thumb.jpg

post-20522-1285215108_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

as dori sa ma ajutati cu o problema. Am nevoie urgent de cateva piese pentru masina. Mi-e imobilizata deoarece am avut un accident si nu gasesc ceva piese(sau nu stiu unde sa le caut ) si anume: carcasa filtru aer si captator aer. Piesele de care am nevoie in total sunt: trager, faruri, aripi, cele 2 de mai inainte, masca fata si emblema si capota. Ma poate ajuta cineva cu informatii?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!