Jump to content

Bara Fata Golf 5 / Jetta


WooZie
 Share

Postare recomandată

Astazi am luat masina din service si din cate vad se potriveste perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    30

  • Bobo Chill

    13

  • andy_nr10

    11

  • WooZie

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poti pune fotografii cu bara pe masina? Cu capetele, cu imbinarile pe aripi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze de intarziere, am fost plecat din localitate, maine o sa fac poze cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu m/am convins de produsele astea aftermarket , pana la urma am luat o bara la mana a 2 a dar originala ,se pupa perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze cu bara, scuze ca nu sunt conform cerintelor. Nu am avut timp sa fac poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare tuturor! Vreau sa dau si eu bara jos la jetta pentru schimbare far. Toate bune si frumoase din câte am citit. Eu am spălător faruri in bara. A mai demontat cineva bara cu spălător pentru faruri? Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, eu :) si nu ai nici o treaba cu ele, doar cand ajungi la final, adica cu ea in brate. Atunci trebuie sa deconectezi furtunele de la spalator. Spor la treaba :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
cristiganea24

Buna am si eu o problema si nu styu cum sa scap de ea brrr. Am pe masina mea bara de gti aftermarket si am decis sa trec pe r.line gt.am cumparat grilele de la proiectoare de r.line sau potrivit perfect insa grila centrala am cumparat una de jetta noua si nu mi se potriveste ...imi atinge acolo prin spate undeva... Ma poate ajuta cineva sa imi explice ce solutii am..si grila de jetta e la fel ca grila de gt? Mtumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

buna seara o intrebare ca vad ca toata lumea vorbeste de pus bari gti-jetta pe golf 5 dar nimeni nu spune daca bara de gti se potriveste pe jetta ma intereseaza ca de curand am luat un caine si am facut toata fata praf si daca e sa schimb sa fac un update la masina ma intereseaza si va intreb e cineva care a pus pe jetta bara de gti (aftermarket bineinteles) se aseaza bine la inbinari ce modificari trebuie sa fac si daca proiectoarele originale de jetta merg puse pe bara  de gti si anume bara de gti ojm ca e plin netul de anunturi de bari gti.Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De potrivit, cred ca se potriveste, dar te-ai gandit ca nu e firesc sa ai asemenea bara pe Jetta ? De Jetta GTI nu am auzit. Eu zic ca e mai bine sa te orientezi catre o bara R32. Nu cred ca trebuie sa faci modificari, eu nu am modificat nimic pentru a se potrivi bara GTI .

Modificat de firestorm1312
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o bara/spoiler identic cu a colegului  firestorm1312.confirm ca se monteaza usor, fara modificari si se potriveste perfect. o singura intrebare; masina mea

nu are in dotare proiectoare si, pt a nu ma complica inutil, am cumparat spoilerul fara ele. acum ma enerveaza faptul ca locasul proiectoarelor este gol si nu-mi place cum se vede. o idee despre cum/ cu ce as putea masca orificiile alea? din pacate nu am gasit nicaieri grilele cu suportul de proiectoare astupat...

multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Nu cred ca o sa gasesti acele ornamente fara orificiile de proiectoare si cea mai simpla metoda de a astupa acele orificii e sa montezi niste proiectoare, chiar daca nu le faci sa se aprinda. Mai este o solutie cu montarea de ornamente cu DRL, dar la cat costa e mai avantajos sa cumperi proiectoare si mai estetic. De la avea proiectoare pentru a astupa acele gauri si pana a le face functionale mai este un singur pas. Eu cred ca, spre deosebire de faruri, la proiectoare nu este chiar atat de necesar sa cumperi OEM sau Hella, asa ca poti gasi ceva la un pret avantajos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

varianta cu lumini de zi mi se pare mult mai plauzibila-nu stiu insa daca voi gasi si ornamentele model GTI pt asta. am sa caut pe net.

cu montatul proiectoarelor, din ce am citit pe forum se pare ca ar fi o problema, nu stiu daca centrala electrica va permite functionarea lor, asta pt. asa cum spuneam, masina nu are in dotarea standard proiectoare.

in sfarsit, vad eu cum voi rezolva.

multumesc oricum pt raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Se gasesc, iar daca ceea ce gasesti local ti se pare prea scump si mai ai si un pic de rabdare, poti sa te uiti si pe aliexpress. Sa stii ca se poate rezolva cu functionarea proiectoarelor fara sa fie trecute prin centrala electrica si sa arata ca si varianta pe original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus si eu bara originala de gti a trebuit sa decupez pe mijloc sub grila centrala in rest potrivire perfecta inclusiv spălătoarele

post-35940-0-97210100-1414835156_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut baieti.. am cumparat si eu 2 proiectoare de golf 5 an fabricatie 2005 si vanzatorul mi-a trimis de GTI 2 proiectoare care normal nu se potrivesc pe bara masini.. intrebarea mea este urmatoarea..... se poate monta pe bara masinii 2 grile de proiectoare de GTI ca sa nu trimit proiectoarele inapoi???? va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut, am o intrebare la voi ... vreau sa imi schimb bandoul dreapta fata, se poate fara sa dau bara jos!? ... are niste cleme el parca,nu!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciurdea Ionut

Da se poate, daca ai spalator de faruri da jos mai intai protectia, bagi cevavde plastic, mai dur si il tragi in sus pana reusesti sa-l prinzi cu mana, dupa care tragi tija de la spalator, cu forta si scoti protectia. Dupa scoatre protectie spalator scoti bandou cu ceva de plastic, incepi din ce capat doresti, pe masura ce tragi de un capat vei observa clemele si poti apasa pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/9/2012 at 2:33 PM, Lucas* said:

 

 

Multumesc Ciurdea Ionut ... e bandoul simplu fara spalator ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Grilajele de la barele fata care nu contin loc de faruri de ceata pot fi scoase? As vrea sa le scot, sa pun farurile de ceata apoi grilajele de la bara mea care sunt intacte. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/3/2016 at 8:46 PM, mariomarian said:

Salut! Grilajele de la barele fata care nu contin loc de faruri de ceata pot fi scoase? As vrea sa le scot, sa pun farurile de ceata apoi grilajele de la bara mea care sunt intacte. Multumesc.

Cele laterale, da, pot fi scoase. Sub unul din ele (stg) ai chiar locul de infiletare al ochetului de remorcare. Vezi ca are niste cleme, sa nu le rupi ca apoi cad singure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Aveti vreo idee care este codul de pe vasul de lichid de parbriz? Ma refer la codul unei piese originale. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!