Jump to content

Comenzi Pe Volan


lile
 Share

Postare recomandată

Hmmmm...stii doar ca nu poti vedea cu ce a iesit,ci doar cu ce poate fi inlocuit acum. Stii.

Da,posibil sa fi fost inlocuita..dar acum e ce trebuie ptr ce vrea el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai multe programe cu licenta, deseori pot vedea cu ce a plecat din fabrica. 

Mai mult ca sigur, daca e 5k0...569H pe ea, avand in vedere echiparea, a fost inlocuita.... macar sa elucidam acest... mister😀

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de maneta stergatoare, eu am cu buton pe capat pt meniu. Nu intra in conflict cu butoanele volanului daca schimb? De asta am întrebat in primul post. Sa stiu sa iau maneta simpla, ca nu e scumpa.

Volan cu comenzi am gasit la 300ron cum venea pt a acesta masina, care se gaseste si pe golf 6. 

Insa ceasuri de bord nu am gasit nicaieri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am spus odata ca nu. Nu e necesar sa inlocuiesti GRUPUL de manete. Ca nu e una singura.

PS. Si nu cred ca e cazul sa umplem 2 pagini ptr a afla cu ce spira a venit masina de fabrica...concluzia va fi aceeasi. Daca ce ai postat e pe masina ta,ai 569H, care e HL si nu trebuie inlocuit. Punct.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut pe YouTube la un golf 6 un tip care a schimbat volanul, cum a schimbat doar cea de stergatoare.

Zicea ca, sa nu intre in conflict cu cele de pe volan... De asta am intrebat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,la primele generatii,cu calculatorvsub coloana,erau separate. La tine e grup manete,complet. NU influenteaza cu nimic,se anuleaza din codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, niku2 said:

Am vazut pe YouTube la un golf 6 un tip care a schimbat volanul, cum a schimbat doar cea de stergatoare.

Zicea ca, sa nu intre in conflict cu cele de pe volan... De asta am intrebat.

Golf 6 2009., au ca la Golf 5. Dupa 06.2010 toate VW urile au calc coloana integrat in spira (ma rog, nu chiar toate, dar a ta , da)

 

Noi stim ce ai nevoie, nu-ti face griji... avem mii de retrofituri la activ si zeci de mii de masini reparate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur ca e activ acest forum. 

Acum cand am revazut filmuletul cu volan R Line(sau GT) parca stau pe ganduri. E mult mai fain.

Cel clasic are si airbagul cam plat, si forma in sine e mai simpla...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clar ca e fain... dar si mai scump. Ieri am montat unul din acesta pe un Sharan 2013... daca vrei, iti pun o poza sa vezi cum arata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu am altele, masina era parcata cu volanul virat

20220318_144315.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, a ieșit frumos!

Decizie grea, 300ron daca schimb volanul clasic cu comenzi, vs 1500 ron volan de GTD cu tot cu airbag, cel mai ieftin gasit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Color am vazut doar unul din 2017 cu 2400ron...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un volan de golf 7/passat B8 cu comenzi cu tasta cnl in stanga, la pret asemanator cu volanul de Golf 6 GTD. 

Care ar fi diferența intre ele? Cel de Golf 7 pare mai mare parca...

Ceasurile.le-am comandat dar cu volanul inca nu sunt hotarat...

Screenshot_20220318-173718__01.jpg

Screenshot_20220318-174405.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te complici.....o sa fie mai complicat, calculator modificat de coloana, bani mai multi, etc

Cumpara-l pe cel de GTD daca vrei ceva deosebit, pastrezi aspectul de fabrica, corect.... nu e ieftin, dar nici nu-l vezi pe orice masina. Asta de Golf 7....il vezi pe orice masina.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta de g7 e normal iar ala de g6 e gti gtd...clar asta gtg ar trebui sa fie mai scump

florin modelul asta de volan de g7 merge fara modificari la spira

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru sfat.

Am gasit 2 variante pentru GTD

1. Cu piele originala la 1500ron insa are putina uzura in dreapta( se poate repara?)

 

2. Imbracat recent, daca nu ma insel, insa la 1700ron.

Screenshot_20220318-194927.jpg

Screenshot_20220318-194856.jpg

Screenshot_20220318-092203.jpg

Modificat de niku2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita cel îmbrăcat,  daca e lucrat ok si pielea e de calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/18/2022 at 8:43 AM, niku2 said:

VIN: WVWZZZ7NZBV009150

@F l o r i n poti verifica te rog dotarile cu care a venit masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, imi aduci aminte te whatsapp maine, ca poate ratez mesajul, fiind foarte aglomerat in timpul zilei....si te ajut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ales pana la urma varianta de volan clasic cum vine pe original. Prefer sa pun diferența de preț fata de cel GT, la navigație mai buna.

Insa firele airbagului cumparate nu se potrivesc.

Am comandat 5K0971584C dupa cum vazusem pe YouTube ca a pus la Golf 6.

Trebuia sa comand aceste fire?

RON 90.17  28%OFF | 3C8971584F Multi-function Steering Wheel Air Safety Bag Wiring Harness For VW Golf Sharan Beetle Magotan 3C8 971 584 F
https://a.aliexpress.com/_mM4UrB6

Modificat de niku2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!