Jump to content

Comenzi Pe Volan


lile
 Share

Postare recomandată

   nu stiu ce modul este...e cumva vorba despre ce ar trebui sa gasesc, undeva sub scaunul pasagerului din fata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sub scaunul pasagerului. Posteaza codul de pe el. Ori te uiti ce scrie pe cutia lui, ori interoghezi modulul cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la volanul acesta se potriveste airbagul de la volanul cu 3 spite golf 5?

 

 

ms

post-75783-0-25737800-1388991047_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu se potriveste. Trebuie airbag-ul de G6/Passat B6 facelift/Passat B7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasisem un volan, dar nu vreau sa schimb airbag-ul

 

 

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

orice volan din generatia noua - Golf6, Passat B6 facelift sau Passat B7 - care vrei sa il cumperi, pentru masina ta, trebuie sa fie insotit si de airbag-ul aferent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar se potriveste Volanul de G6 la G5? eu nu am deloc comenzi pe volan si... ar da bine si la cheluta mea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca da.

 

iti trebuie volanul cu comenzi plus airbag, cablajul din interiorul volanului, precum si alt calculator de coloana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inlocuit dvd-ul JVC cu Kenwood iar acum nu mai functioneaza comenzile de volan. Am inteles ca interfata care o am este compatibila si cu acest aparat Kenwood doar ca trebuie potrivite firele. Exista cineva care se pricepe si m-ar putea ajuta? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ sebip: Ce terminatie trebuie sa aiba calculatorul de coloana, pentru a fi compatibil cu comenzile pe volan? Vreau sa verific si la mine ce terminatie are, poate am noroc ca si tine si am ce trebuie. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt vreo 3 familii, vezi ce ai tu acum pe masina si iti spunem ce merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ sebip: Ce terminatie trebuie sa aiba calculatorul de coloana, pentru a fi compatibil cu comenzile pe volan? Vreau sa verific si la mine ce terminatie are, poate am noroc ca si tine si am ce trebuie. :)

Eu asta il aveam 1K0-953-549-AM

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0-953-549-AM - este Type 1, Lin 1.3. Cazul lui sebip e o exceptie... pana acum nu am mai gasit asa ceva pe masini - respectiv volan simplu - fara comenzi sau padele si care sa aibe calculator Highline.

 

Sorin, nu mai ai o scanare mai veche a masinii - posteaza extras pe 16-steering wheel, sa vedem ce merge la tine.... trebuie sa zici si cu ce volan vrei sa lucreze - cel vechi de Golf 5 sau de Golf 6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut inca volanul ala in patru spite....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am inteles... de asta am zis ca e o exceptie la tine. Rar asemenea noroc, eu nu am gasit asa ceva pana acum.

 

Oricum, de asta eu incerc sa ii sfatuiesc pe toti - inainte de orice retrofit, scanare sa vedem ce suporta, sa vedem ce trebuie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul de Golf 5 vreau sa il montez, si o sa fac diseara o scanare a masinii sa vad ce cod am la calculatorul de coloana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit cu scan-ul, sper sa fie ok:

Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
Part No SW: 1K0 953 549 BN HW: 1K0 953 549 BN
Component: J0527 051 0100
Coding: 0000042
Shop #: WSC 00028 028 00001
VCID: 7F0772582EE6636

No fault code found.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie schimbat. Ii type II, midline

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de ajutor, se pare ca al meu este Midline, type 2 si nu suporta comenzi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este - iti trebuie un 1K0 953 549 BN (numai la cutie manuala), BS, CC, CH, CJ, CK (tot manuala)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De astazi cu ajutorul lui tzaga si Florin (prin telefon), am Maxi-Dot functional 90%! Nu merg comenzile pe volan (cu exceptia volum si sageata sus/jos) chiar daca s-au incercat cateva variante de codari. Nu stiu ce ar mai trebui verificat (am comenzile de dupa 2006).

Modificat de sebip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!