Jump to content

She's The One! Octavia 2 TDI


Calin

Postare recomandată

Ice_2k, tu cred ca te certi cu tine insuti acum; chiar nu vreau sa intru la contre cu tine; oricum, esti recunoscut pentru caracterul tau oarecum mult prea ... impulsiv cand vine vorba de pedepse :lol:

Si ca sa citez o celebra blonda, Nikita: "Stai cuminte!" :)

M-ai nimerit, eu sunt ala de dau 5 warning-uri pe zi. :blah_: Daca eram asa impulsiv, te puneam 2 saptamani pe bara pentru chestia cu "Stai cuminte", mai ales ca nu esti la prima abatere.

Link către comentariu

Baieti, Heal the World! Peace on Earth!

Hai sa vorbim de Michael Jackson, ca vad ca numai de masinuta lu' Calin nu se mai vorbeste aici :Driver:

Link către comentariu

Corect... vorbim de Michael...da`...cred ca si el era cu arta.. ca era nehotarat.. is black...is white...

Link către comentariu

Doamne,mai baieti..ce-are M.J cu Octavia 2? Sper sa nu se stearga posturile,ca sunt haioase rau :Driver:

Link către comentariu

N-are nimic cu Octavia 2. Are cu "Octavia lu' Calin" :Driver:

Link către comentariu
Un mare kitsch masina asta, zau!

No ofence, dar... alba, de manelisti, luminata strident... folie neagra la geamuri... Doamne!

Nu ma mira ca exista atatia "admiratori" - prostul gust e la putere in tarisoara asta a noastra :(

Colegu', vezi ca ne faci de ras orasu' :D

(...)

Designerii aia au si ei o scoala, o pregatire, nu s-au trezit peste noapte ca vor sa deseneze masini. E mai complicat un pic... :)

Sa intelegem ca la tine nu exista conceptul de a "modifica" masina ?! chiar si cu piese OEM ?! :D

(...) Si ca sa citez o celebra blonda, Nikita: "Stai cuminte!" :)

No comment (ca sigur ma trezesc cu warn)! :coffee_lol:

(...) ca era nehotarat.. is black...is white...

:biggrin: :biggrin:

@Calin: spor la modificari in continuare, pe la jumatatea luni o sa apar si eu prin zona si o sa te sun sa-ti vad "opera de arta" mai de aproape :(

A si sa nu uit, MULTI km fara incidente :rolleyes:

Link către comentariu

NU credeti ca ar cam fi cazul sa incetati? Una peste alta, masina e dementiala :( Cand ai de gand sa te bagi in "performante"? :D

Link către comentariu

matcom esti cam frustrat asa de felu` tau ? :( (off-topic)

Calin masina ta e foarte faina , spor la upgrade in continuare !

Modificat de bogdan_mad
Link către comentariu

Vai... aceste cuvinte ne doare!

Ice_2k - cine este agresiv in limbaj de data asta? Multumesc :(

Link către comentariu
matcom esti cam frustrat asa de felu` tau ? :( (off-topic)

Desi este evident ca matcom a dat startul acestui circ, tot nu se pot tolera astfel de exprimari pe forum... Imi pare rau, warning.

P.S. Ne-am distrat destul pe ziua de azi, back on-topic pls.

Link către comentariu

Sar`na atat pt aprecieri cat si pentru reprosuri.

Scuze pentru cei care au "de suferit" din cauza topicului meu. Chiar nu vreau sa deranjez pe nimeni .

La performante... ce performante sa faci cu 1.9 ? am dus-o in 140-150 ceva de genu...dar... asta e... daca vreau mai mult schimb motoru...cat sa duca si el saracu :ceuameni:

Link către comentariu

Pai Caline, tu ai doar soft (stage 1) sau ai si turbina schimbata (stage 2) ?! :)

Modificat de Riddler
Link către comentariu

colegul nostru matcom are userul facut special pt acest topic :) numarati posturile totale / posturile de-aci.

nu o sa-i cer parerea legat de masina mea pt ca e tot alba, si am vazut pararea lui despre alb .. desi a mea e 100% stock :) dar nu conteaza, e de manelisti ...

lasand caterinca deoparte, eu am vazut "live" masina lui calin, acum cateva luni e adevarat .. dar ce am vazut pe ea mi-a placut.

si faptul ca i-a iesit din cap povestea cu plafonul, asta spune multe ...

Link către comentariu

Nu sunt fan al culorii albe, dar parca unui GTI ii sta frumusel foc :)

In schimb, daca as fi in locul lui Calin, as vopsi masinuta in albastru RS, ce ziceti de asta? :)

Link către comentariu
Pai Caline, tu ai doar soft (stage 1) sau ai si turbina schimbata (stage 2) ?! :)

Doar soft. Dar repet... cat sa trag de motor?

Nu sunt fan al culorii albe, dar parca unui GTI ii sta frumusel foc :)

In schimb, daca as fi in locul lui Calin, as vopsi masinuta in albastru RS, ce ziceti de asta? :P

tu iti dai seama ce ar insemna asta? "vrei sa faci ceva ce nu ai.. un rs" ..posturi peste posturi :)

Modificat de Calin
Link către comentariu

o intrebare (poate stupida) ... de ce sa vopsesti masina intr-o culoare care o au inca 200.000 de persoane ?

daca tot o vopsesti, mai bine gandeste-te la o culoare unica :) (parerea mea)

Link către comentariu

C O R E C T !!! ce parere aveti de un alb perlat?:)

post-13747-1246632027_thumb.jpg

post-13747-1246632036_thumb.jpg

Modificat de Calin
Link către comentariu
octavia 4ever

Si culoarea asta e de manelisti :) . Ajunge ce ai facut :) e superba :)

Link către comentariu

Mi-a luat cateva minute bune sa citesc toate posturile de azi.

Saptamana viitoare voi vedea si eu aceasta masina live. Skoda Octavia nu reprezinta pentru mine un model de masina care sa ma extazieze, dar masina lui Calin arata intr-un mare fel. Cred ca am mai spus-o tot pe acest topic : Este singura Skoda Octavia din cate am vazut, pentru care as fi dispus sa renunt la Golf.

Felicitari pentru toate modificarile aduse aceste masini.

P.S Cu siguranta saptamana viitoare ne vom cunoaste personal, pentru ca la telefoane am tot vorbit. :)

Link către comentariu

alb mat ce zici ?

portocaliu cu plafonul negru ?

verde lamborghini cu plafonul negru ?

mai vrei idei ?

violet inchis :)

Link către comentariu

dar de culoarea ROZ ce zici ? :)

Uite aici un exemplu :D

6e97b3s379v8br4t3nhd_thumb.jpg

Modificat de Riddler
Link către comentariu
C O R E C T !!! ce parere aveti de un alb perlat?:D

Imi pare bine ca ti-a placut culoarea pe care ti-am sugerat-o.Ar arata nemaipomenit..vezi ca si-a vopsit un membru de pe forum un G5 asemanator (Micnea parca e numele lui) si a iesit exceptional.

Modificat de But_Fns
Link către comentariu
colegul nostru matcom are userul facut special pt acest topic :blah_: numarati posturile totale / posturile de-aci.

OFF Nu se contorizeaza posturile de la masina mea...

Calin ai reusit sa enervezi multa lume cu masina ta , nu stiu cum te mai tii pe val , necesita trapa neaparat , atunci sa vezi comentariu ca nu mai e masina odata ce ai bagat sudura in ea :salut:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!