Jump to content

She's The One! Octavia 2 TDI


Calin

Postare recomandată

Scuze de off-topic Calin dar uite o poza facuta de mine... nu stiu daca te caracterizeaza :)

post-16307-1246691126_thumb.jpg

Link către comentariu

CURcubeu :))

Las-o omule asa ai inebunit , e superba alba si asta ti-o spun eu care am opusul adica neagra :D.

Modificat de St3ff
Link către comentariu

Toate variantele sunt mai mult decat @&%$&*#%. Decat sa alegi vreo vopsea de-aia mai bine o lasi asa :)

Link către comentariu

Eu ti-as sugera sa o lasi asa cum e ca este foarte frumoasa! Si daca o vopsesti, iti recomand sa nu ii schimbi culoarea de tot...adica sa o faci un alb perla cum spuneai si tu mai sus ca sa nu fi nevoit dupa aceea sa demontezi toata masina ca sa o vopsesti interior, exterior, compartimentul motor etc! Eu am vopsit masina mea mai mult din cauza ca a fost lovita si oricum trebuia vopsita in mai multe locuri ca altfel nu o vopseam sincer sa fiu. :)

Link către comentariu

Culoarea oricum nu e prioritara. E un pitic. Nici nu stiu daca as chimba-o. Chiar imi place albu.

As vrea sa ii pun 6 trepte si trapa :)

Link către comentariu
(...) si trapa :lol:
(...)

si faptul ca i-a iesit din cap povestea cu plafonul, asta spune multe ...

@Dreadfulll: se pare ca nu i-a iesit :Driver: Fii si tu mai convingator tura viitoare :D

@Calin: vezi ca o cutie de viteza e scumpa cu spume :icon_thumright:

Asta una la mana, iar doi la mana, eu zic sa o lasi pe asta de 5+1 ca e mai fain sa ai rapoartele mai lungi si sa schimbi cat mai putine trepe, ca sa nu tot mesteci atat "in motorina" :P

"Parerea mea, care este" :blah_:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Ce aveti ma cu trapa mea ?:icon_thumright:

Si voi ziceti ca nu ar ajuta 6 trepte?

Link către comentariu

Eu zic ca te-ar ajuta a 6a treapta pt ca am observat ca tu pleci in vacante afara cu ea si la destule drumuri lungi si e si mai putin zgomotoasa si mai economica treapta a 6a la viteze de cruaziera,mai ales ca ai si tempomat.

Link către comentariu

Plus ca la 6 trepte treptele fiind mai scurte, ai zvac mai bun in fiecare dintre ele :)

E mai ... sportiva ca sa zicem asa ...

Merita!

Link către comentariu

In concluzie la ce s-a spus pana acum asteptam schimbarea cutiei in 5 trepte cu un DSG. :)

Link către comentariu

Acum caut pt motorul meu cutie cu 6 trepte (BXE). Am inteles ca e undeva la 500 euro. Poate gasesc s-o dau pe a mea la schimb, desi e cu du-te vino ca poate iau una si cade rpd.. asa o am pe a mea de schimb... nush... sunt in dilema :)

Link către comentariu

Nu`mi place DSG`u....sincer NO OFFENCE mi se pare o masina pentru lenesi... ca sa nu folosesc un termen mai dur :) stiu ca modelele noi de cutii nu mai sunt ca alea vechi... si ca astea au demaraj si asa mai departe dar... nush.. mie nu`mi place

Link către comentariu

hehe, adevarat ca tot "cutia manuala" e tatal cutiilor si e pt nostalgici :D

Idee e ca la ritmul de electronizare a masiniilor si de creere a fel de fel de cutii si sistem de asistenta, o sa ajunge in viitorul apropiat sa ne urcam in masina, sa zice "Du-ma acasa" sau "Du-ma la amanta" (:P) si dupa tu sa stai cu ochi pe geam sa admiri privelistea :)))

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Da, corect....da` pana atunci imi pun MANUALA cu 6 :D

Link către comentariu

Poate gasesti si un motor de 2.0TDI cu tot cu cutie,macar stii o treaba :blink:

Link către comentariu

daca imi gasesti o cutie dsg ;) iti dau cutia mea in 6 trepte :D :vaidecapulmeu: cod motor bxe:D

Link către comentariu

Ok. S-a facut. Daca ITI GASESTI cutie cu DSG iti iau cutia ta :offtopic:

Link către comentariu

Na, ca pe asta n-ai mai nimerit-o la fix. Am vrut sa-i fac si eu alei mele la fix 100.000 si am ratat cu vreo 500 :(

Cum reusesti? :P

Link către comentariu

Nu mi se pare o investitie prea interesanta...cea cu scaunele :|

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!