Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Coletul ajunge dupa o luna, deci trebuie sa ai rabdare, si poate fi cu defecte, daca nu alegi ce trebuie, mergi pe riscul tau daca faci cumparaturi scumpe. Am citit ca daca e intre 10 si 150 de euro, mai platesti in plus 24% TVA(sau 20). Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa alegi vanzatori cu mai multe comenzi si feedback bun. Daca le trimiti mesaj sa scrie la valoare sub 10 dolari sa nu platesti taxe, in  90% din cazuri o sa fie de acord. Mie si chestiile de 7-8 dolari mi le treceau sub 5. Plata se face cu cardul, daca produsul nu este conform, faci reclamatie direct la aliexpress (ei sunt ceva de genu OLX, unde vanzatorii pun anunturi si ei le gestioneaza) si iti dau banii inapoi. 

Ai de unde alege, simplu, cu functia auto, cromat...

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-switch-passat-b6.html?spm=2114.01010208.0.323.5l0HW3&site=glo&SearchText=switch+passat+b6&g=y&SortType=total_tranpro_desc&groupsort=1&initiative_id=QRW_20160330104650&shipCountry=ro 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

A incercat cineva sa adauge senzor de soc si de perimetru pe alarma de fabrica ?

Am gasit pe un forum de afara procedura, dar este pentru golf 4.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4414568-DIY-Add-Motion-Shock-Sensor-to-the-MK4-OEM-Alarm-(aka-Proximity-and-Impact-Sensor)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu pe cineva care a dat comanda de switch lumini si senzor de lumina...in jur de 30$ si nu a platit vama...depinde de norocul fiecaruia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

La bucuresti cel putin coletele mici nu erau taxate, nu intreba nimeni de valoare. Eu aduceam cutii cam cat de pantofi cu leduri in valoare de 2000-2500 lei si nu plateam nimic, nu ma intreba nimeni de valoare. Era si traic mare la posta acolo (Pantelimon). Acum la Galati imi cer chitanta paypal ptr absolut orice. Dar se mai manaresc si chitantele astea daac vrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai umbla cainii cu covrigi in coada nici in Bucuresti! Se taxeaza 90% din coletele care depasesc 15/15/15 cm, indifetent de valoarea declarata de vanzator. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Colegii .

O informatie rapida vreau si eu .

Motorasul pentru geam 3AA959701A respectiv calculatoarele pentru oglinzi cu codurile urmatoare 3C0959792C + 3C0959793C ce provin de pe Passat B7 Alltrack suporta PLIEREA OGLINZILOR la inchiderea masinii ?

De asemenea oglinda din dreapta ce are doar 13 pini pe mufa are si coborare la cuplarea mersului inapoi ?

Multumesc .

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,suporta plierea din cheie,bafta

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

am si eu o mica ''problema'' legata de ilumintaul din butoanele pentru geamurile spate.

acum 2 saptamani am instalat pe fata door warning lights dar din lipsa timpului nu am reusit sa le schimb si pe cele spate.

Ieri m-am apucat de treaba am pus luminile,conectat pini,cu aceasta ocazie daca tot am dat fetele portierelor de usi spate jos am schimbat si butoanele standard pt geamuri cu unele cromate.

Totul functioneaza perfect..lumini usi,comenzile geamurilor...insa cand pun pozitia luminile din butoane palpaie usor , adica observi doar daca te uiti atent la ele.

nu inteleg unde e problema,pe vcds nu am erori.

astea sunt butoanele cu pricina:

20160404_193933.jpg

20160404_193805.jpg

20160404_193915.jpg

am observat ca si dupa ce opresc pozitia mai raman cateva secunde iluminate 20%.

 

Modificat de mrn_smn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil e din cauza ledului de calitate slaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt luate de la cineva,nu stiu de unde le are dar dupa cum arata eticheta pe spate sigur au fost china...prost printata si scrisul usor blurat(pacat ca nu am facut poze)

Vroiam sa stiu daca are cum sa fie de la altceva decat butoane...si eu to pe ele am dat vina:(

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face cumva sa se afiseze pe ecranul maxidot mai multi parametri concomitent? Adica sa afiseze de exemplu consumul si range-ul in acelasi timp? Mi se pare o mare risipa de suprafata de ecran sa afisezi doar cate un parametru si sa trebuiasca sa tot navighezi din butonul de pe maneta ca sa vezi si altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, mrn_smn said:

Sunt luate de la cineva,nu stiu de unde le are dar dupa cum arata eticheta pe spate sigur au fost china...prost printata si scrisul usor blurat(pacat ca nu am facut poze)

Vroiam sa stiu daca are cum sa fie de la altceva decat butoane...si eu to pe ele am dat vina:(

 

pune butonul tau la loc si vezi daca mai face asa - daca nu, atunci e clar ca e din butoane.

8 hours ago, gradu86 said:

Se poate face cumva sa se afiseze pe ecranul maxidot mai multi parametri concomitent? Adica sa afiseze de exemplu consumul si range-ul in acelasi timp? Mi se pare o mare risipa de suprafata de ecran sa afisezi doar cate un parametru si sa trebuiasca sa tot navighezi din butonul de pe maneta ca sa vezi si altii.

din pacate, nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar fata de usa jos:))) iar clipsuri rupte :))) elegant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se rup clipsurile, daca le scoti cu grija....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, mrn_smn said:

Sunt luate de la cineva,nu stiu de unde le are dar dupa cum arata eticheta pe spate sigur au fost china...prost printata si scrisul usor blurat(pacat ca nu am facut poze)

Vroiam sa stiu daca are cum sa fie de la altceva decat butoane...si eu to pe ele am dat vina:(

 

Butoanele sunt copii ieftine de china. Desfa fata de usa doar cand ai cu ce sa le schimbi, altfel ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine a pus can de b7 7n0  ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten a incercat...fara succes. 

Modificat de sandyboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate pune - pe B6 - dar nu o sa mai functioneze blocatorul de volan.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact...asta am uitat sa mentionez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/6/2016 at 7:44 PM, D@ny said:

Butoanele sunt copii ieftine de china. Desfa fata de usa doar cand ai cu ce sa le schimbi, altfel ...

Toate butoanele din china sunt de proasta calitate? Adica exista si ceva mai bun care sa nu faca probleme? Am vazut pe ebay si ma gandeam sa cumpar, inclusiv cel de la frana de mana.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unele mai bune, altele mai proaste..... cum le deosebesti - in afara de pret (care nu poate sa fie un etalon de calitate...), nu ai cum.

Butonul franei de mana - exclus ! nu scapi de erori cu el.... - cumpara numai OEM - costa in jurul la 170 lei. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Eu am chinezesti si nu am probleme (momentan) cu ele. Sper sa ramana asa :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sunt o gramada montate... dar era vb daca difera, d.p.d.v. al calitatii - da, difera....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!