Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Eu am asa cablajul precum cel din poza. Ca sa pun pe siguranta SC21 nu ar trebui sa dau jos acel pin ? Acel pin nu intra undeva in ceva mufa ?

Imi cer scuze ca intreb acelasi lucru de mai multe ori sau dau impresia ca intreb dar vreau sa stiu daca merita sa dau jos acel pin sau nu? El nu e facut asa sa intre perfect undeva in ceva mufa?

SI daca ar fi sa dau jos acel pin cum pot sa ma leg in siguranta SC21 ? Ma leg pe un fir de la siguranta ?

39954.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Daca ai deja siguranta in  soclu, te legi de firul respectiv

2. Nu ai atatea mufe cate vrei tu....din pacate.

3. Daca nu siguranta...bagi pinul in tabloul cu sigurante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Asa este nu am siguranta acolo.

2. Pacat ... ca nu sunt.

3. O ultima intreabre : daca nu e siguranta acolo in SC21 soclu in care exista siguranta este ? Adica locurile goale unde nu sunt sigurante exista socluri sau am nevoie sa cumpar soclu pentru a monta firul ? Intreb deoarece niciodata nu am desfacut tabloul de sigurante in spate sa vad cum arata.

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. bravo

2. hihihi...

3. atentie mare, daca nu ai mai facut, e un pic complicat - normal ca soclul este, nu se vede cand te uiti la tabloul cu sigurante.. ? ba da. Trebuie sa dai jos tabloul, sa impingi sigurantele, dupa care bagi pinul in socul, bagi siguranta, tragi firul

 

spor la treaba !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. I'm an IDIOT !!! - am siguranta in SC21 eu ma uitasem cu un rand mai jos. 

Perfect sunt de 2 ori idiot :((. Am cu incalzire si eu nu am stiut. Bine ca am cumparat al doilea set. Deci de 3 ori IDIOT.

 

L.E. aveti cumva idee daca plasticele din spate care cuprind buzunarele precum si ruloul de pe un passat B7 variant se potrivesc pe B6 variant?

Vreau sa fac acest retrofit deoarece imi pare mult mai la indemana ideea de rulou pe sina cum este la passat b7 sa poti sa o deschizi pana la jumatate iar apoi daca vrei sa mai umbli in spate la portbagaj sa il deschizi total.

Plus ca vine si cu acele clapete si cabluri sa poti deschide siguranta de la scaunele spate (avand in vedere ca eu am pus interiorul de B7 in masina).

Daca a mai facut cineva asa ceva sau daca a mai vazut si ma poate ajutra cu ceva informatii, pareri opinii.

Multumesc.

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de potrivit le poti face... dar e posibil sa necesite cateva adaptari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎08‎.‎02‎.‎2016 at 15:38, sinn3r a scris:

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=146

Poti vedea aici la final scrie pinii exact care la care se leaga.

Sper sa fie de folos.

Il voi face doar luminat...... imi poate spune cineva care ar fi corespondenta firelor de "iluminare si masa" de la tastatura si butonul de avarie ?

Vreau sa luminez tastatura cu alimentare din butonul de avarie, fiind unul langa altul.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 95% din cazuri gri este + iar maro - Poti verifica foarte simplu cu un aparat de masura dar sigur se confirma!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

     O modificare foarte buna estetica ar fi "skyline taillights" care iti schimba design-ul din spate al masinii complet pe timpul noptii. Daca sunteti draguti si amabili si stiti pe cineva care se ocupa cu aceste modificari sau vre-un contact, va rog sa-mi trimiteti un PM, m-ar interesa si instalarea acestora. Va multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat în altă parte dar intreb și aici. Și-a pus careva încălzire din aia cu bujii incandescente pe motor?  Unde as putea oare sa le leg? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La passat b5 era aceasta optiune, de la B5,5 in sus nu s-a mai pus, s-a trecut la rezistenta de pe calorifer. Din acest motiv nu cred ca se poate face asa usor acest retrofit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai ca eu n-am nici din aia pe calorifer. Are careva idee dacă e la fel ca la Octavia,  pana în 2008 de un fel și ulterior de altfel?  A mea mașina e din 2010 și aș vrea să-i pun ori cu bujii ori cu rezistenta și nu știu ce să caut. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii poti pune Z35. Vezi ca in aria de vanzari era una ptr retrofit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12.02.2016 at 9:57 AM, Botanu said:

Salutare,

     O modificare foarte buna estetica ar fi "skyline taillights" care iti schimba design-ul din spate al masinii complet pe timpul noptii. Daca sunteti draguti si amabili si stiti pe cineva care se ocupa cu aceste modificari sau vre-un contact, va rog sa-mi trimiteti un PM, m-ar interesa si instalarea acestora. Va multumesc 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Am cumpărat kit-ul Door lights (luminile sub uși) dar acum când am ajuns la ușile din spate nu știu unde să le conectez, diferă de partea față unde a trebuit să folosesc pinii 18 și 19.

 

Merci

2016-02-15 11.04.46.jpg

2016-02-15 11.04.07.jpg

2016-02-15 11.03.43.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat, sunt pinii 18 și 6 pentru Passat B6 după 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea rugamintea sa ataseze cineva care are duze incalzite, poze cu traseul direlor pana in habitaclu. Mai exact ce se vede si cat se vede pe capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎11‎.‎02‎.‎2016 at 15:48, D@ny a scris:

In 95% din cazuri gri este + iar maro - Poti verifica foarte simplu cu un aparat de masura dar sigur se confirma!

Corect....doar ca la tastatura nu am aceste culori si nu le stiu corespondenta din cablaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

intentionez sa schimb oglinizile de pe B6-le meu care la acest moment nu au puddle lights cu unele de passat b7 2011 care au lumini sub oglinzi.

Ma intereseaza sa stiu daca calculatoarele usilor de pe masina de pe care provin oglinzile vor functiona la mine ca sa aprinda luminile sub oglinzi,si daca sunt diferente de compatibilitate intre mufele oginzilor de b7 cu ale mele.

sunt necesare si alte adaptari?

astea ar fi oglinzile

IMG-20160216-WA0002.jpg

IMG-20160216-WA0005.jpg

IMG-20160216-WA0006.jpg

IMG-20160216-WA0008.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

1. Oglinzile ca sa se potriveasca fizic trebuie sa fie de B7 si nu de CC .

2. Da trebuie sa cumperi si calculatoarele de pe B7 .

3. Mufele nu stiu daca se potrivesc !!!

Dar daca cumperi si calculatoarele din usi nu vad de ce nu s-ar potrivi cu cele din oglinzi !!!!!

4. Da ai nevoie de ajutorul unui coleg care sa codeze calculatoarele cu VCDS-ul (vb. cu pronet sau cu F l o r i n) .

Cu cat le-ai gasit de cumparat ?

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufele se potrivesc - pe fata. Daca sunt diferente la conexiuni - parca nu, la anul tau. Da, cumpara si calc aferente....dar nu de CC...asa cum ti-a zis si Adi...de B7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oglinzile sunt de passat b7 variant,calculatoarele sunt de pe aceeasi masina.

costul total pentru piese este 250 eur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum vi se pare pretul? din ce am intrebat pe unde am putut o oglinda completa este in jur de 500 lei fara calc de usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul imi pare chiar foarte bun....in comparatie cu ce am cautat si gasit eu la un moment dat, 1000lei pentru 2 oglinzi complete de pe un B7 (alta culoare decat ce aveam eu nevoie), insa erau cu puddle lights si rabatare electrica (fara calculatoare).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul este super OK .

Dar ai grija ca oglinzile sa nu provina de pe vreo masina cu volan pe dreapat (de Anglia) pentru ca din ce stiu in primul rand ar diferi tipul de sticla (adica sticla cu unghi mort va fi cea din dreapta si nu cea din stanga cum ai tu nevoie) + ca am impresia ca nici motorasul de reglaj a lor nu se misca ca la cele ce provin de pe masini cu volan pe stanga (aici nu sunt sigur - poate ma lamureste si pe mine un alt coleg) .

Eu ce gasisem acum vreo un an jumatate nu costau mai putin de 500 Euro oglinzile + calculatoarele .

Intradevar erau si rabatabile .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!