Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Merci

Cum ti se pare acum intensitatea ?

Pozat si filmat afara ziua innorat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E frumos. Când am văzut prima data poza făcută direct în leduri, părea prea puternic. Eu aștept sa ajungă ledurile "săgeată" comandate, poate reușesc sa le montez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La tine, pentru ca ai oglizi incalzite, nu o se vada f bine. O cauza ar fi din cauza rezistentei din oglinza si a doua cauza este platicul pe care este prinsa oglinda deci ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La tine, pentru ca ai oglizi incalzite, nu o se vada f bine. O cauza ar fi din cauza rezistentei din oglinza si a doua cauza este platicul pe care este prinsa oglinda deci ...

O sa imi dau seama repede daca le donez... Eventual o sa le pot monta la altcineva, care nu are incalzire in oglinda.

Totusi, am vazut SUV-uri cu asa ceva si m-as mira ca alea sa nu aiba incalzire. Ori sunt OE !?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La tine, pentru ca ai oglizi incalzite, nu o se vada f bine. O cauza ar fi din cauza rezistentei din oglinza si a doua cauza este platicul pe care este prinsa oglinda deci ...

 

Rezistenta nu este in sticla.

Rezistenta este acoperita de acel cauciuc (turnat cauciuc peste rezistenta) care este suportul pt sticla. Sticla vine lipita de acel cauciuc, iar sticla se incalzeste prin contact cu partea cauciucata....

Problema in montarea acelor leduri este ca va trebui dezlipit in partea respectiva, introdus ledurile intre sticla si cauciuc, transferul termic nu mai are loc pe portiunea respectiva...

Cred ca cele care au si rezistenta si leduri originale, asa sunt turnate din fabrica, adica rezistenta ocoleste zona de led, sau printre leduri... totul fiind turnat in cauciuc, apoi lipita sticla peste.

 

O sa vedem ce reuseste Gabriel...eu ii tin pumni :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi este prematur sa zic asta, daca nu voi putea monta "sagetile" fara sa stric rezistenta, atunci voi cauta in dezmembrari o oglinda , ii voi scoate rezistenta si cauciucul care o acopera si voi incerca sa "fabric" o rezistenta care sa ocoleasca zona respectiva, iar apoi acoperita cu ceva gen silicon. Va tin la curent cu evolutia lucrurilor cand primesc LED-urile.

Cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

nu am gasit unde sa scriu, asa ca incerc aici...daca nu este correct, rog un moderator sa mute postarea.

Am o nedumerire care ma framanta de ceva timp.......... dupa cum probabil stiti, cu ceva timp in urma am facut retrofit la scaune incalzite cu noul modul de climatronic.

Cu toate ca nu am nici o eroare stocata, scaunul de la sofer (cel putin, pentru ca cel din dreapta nu l-am verificat, dar se incalzeste), am impresia ca se incalzeste foarte greu si parca nu sufficient.

Asa se incalzesc ele sau este o problema la mine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam în 3 minute, la mine este cald bine, cel puțin spătarul și partea laterală a șezutului, ca restul șezutului are ceva probleme cu rezistentele. Iar scaunul din dreapta e cald bine tot așa, cam în 3 minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o intrebare daca puteti sa imi dati o ideie am un defect pe fata de usa al soferului nu am nici o idee cum as putea remedia cat de cat problema as lua alta fata de usa dar a mea e cu inscriptia dynaudio si e cu piele neagra poza e informativa va rog niste pareri sau sfaturi va multumesc

post-163996-0-32211200-1453828317_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am exact același defect. Am văzut și la alte mașini. Se pare că este relativ des întâlnit.

Am întrebat și eu pe forum, acum 8 ani, când am cumpărat mașina dar n-am primit nici un răspuns. Deja m-am obișnuit cu el.  :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urma de cot de la multi  km .Se repara la ateliere de tapiterie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact .... 

 

andrei, poti lua o fata de usa stoc si o faci bucati, muti partea cu pielea si grila de la difuzor - pt inscriptia cu Dynaudio. La asamblare trebuie sa ai grija, sa le lipesti bine, sa nu scartaie.

 

altfel, sunt ateliere care se ocupa cu asa ceva - unele retapiteaza acea zona, altele o repara - varianta asta nu cred ca e de durata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acea problemă apare nu neaaparat din cauza nr. de km, ci mai ales din cauza faptului ca unii conducatori auto obisnuiesc sa tina cotul pe fata de usa, in special vara cand este cald. O soluție este colantarea. Gasesti pe net material si ai nevoie de un pistol cu aer cald si un profesionist sa o intinda.

Sau cumperi un panou de usa nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as prefera o fata de usa noua dar nicaria nu gasesc cu inscriptia dynaudio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acea problemă apare nu neaaparat din cauza nr. de km, ci mai ales din cauza faptului ca unii conducatori auto obisnuiesc sa tina cotul pe fata de usa, in special vara cand este cald. O soluție este colantarea. Gasesti pe net material si ai nevoie de un pistol cu aer cald si un profesionist sa o intinda.

Sau cumperi un panou de usa nou.

 

nu am gasit B6 cu putini km reali si cu problema asta. Nu apare din cauza`km, ci a utilizarii intense ...respectiv sprijinire in ea cu cotul, asa cum zici.

 

as prefera o fata de usa noua dar nicaria nu gasesc cu inscriptia dynaudio

 

second... nu noua.Noua este f. scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica la alta fata de usa ma refer nu noua


masina are 245000 km reali toate reviziile facute la reprezentanta cu factura in rest interiorul e impecabil nici un semn de uzura la butoane volan scaune  etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am 240 reali si am fata de usa intacta. Am vazut un break din 2009 cu sub 100 de mii reali cu aceeasi problema + o gaura in usa tot prin zona aia.... depinde si cum a fost condusa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine aia e doar o poza informativa nu e fata mea de usa a mea e mult mai mica denivelarea aia dar ma enerveaza cand il vad


inainte am avut un b6 comfortline cu 350.000 km si usa era inpecabila  asta e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suntem off topic deja... mama lor de usi. Pana la urma, te intereseaza cum merge masina.....asta conteaza. Restul se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On ‎25‎.‎01‎.‎2016 at 11:53, cridaia a scris:

Salutare,

 

nu am gasit unde sa scriu, asa ca incerc aici...daca nu este correct, rog un moderator sa mute postarea.

Am o nedumerire care ma framanta de ceva timp.......... dupa cum probabil stiti, cu ceva timp in urma am facut retrofit la scaune incalzite cu noul modul de climatronic.

Cu toate ca nu am nici o eroare stocata, scaunul de la sofer (cel putin, pentru ca cel din dreapta nu l-am verificat, dar se incalzeste), am impresia ca se incalzeste foarte greu si parca nu sufficient.

Asa se incalzesc ele sau este o problema la mine ?

Am inteles ca si timp, dar ca si intensitate ? ...... am mers cu o Skoda Superb si la treapta 3-a imi "fierbea sezutul".

Pe de alta parte...... vreau sa fac legaturile la tastatura de telefon.

Imi poate spune cineva unde duc cele 4 fire ? .....sau macar sa-l fac sa lumineze, chiar daca nu va fi total functional.

 

Multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=146

Poti vedea aici la final scrie pinii exact care la care se leaga.

Sper sa fie de folos.

 

La fel si eu pe de alta parte are cineva idee unde trebuie sa leg diuzele incalzite la passat b6 ?

Sau o schema electrica sau macar o explicatie de gen un fir merge la ... si altul la ...

Mersi mult.

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unul este masa, celalalt plus contact - il iei de la sigurante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles. dar de la.sigurante de unde de la care in ce loc e siguranța. Eu asta vroiam sa stiu mai exact locul precis unde ma leg. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

siguranta SC21 de 10A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!