Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Depinde de cablajul care il ai....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e airbagul vechi:

BRoDBBR.jpg

 

Si asta e airbagul nou:

SP4mzDi.jpg

 

Intre timp am verificat si firele din mufa. Firele care pleaca din airbag intra in mufa in pinii 3-4 la fel ca si la airbagul nou. 

Modificat de adaniel90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

repet tu ai avut pe masina 2 ignitere se vede din cablajul vechi(se vede si rezistenta pe firele de la igniterul verde),pune o rezistenta de 3 ohm in paralel pe pinul 1 si 2 si ai rezolvat problema,bafta

 

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, vreau sa schimb fetele de usi la berlina, piele beige. 

Am citit pe aici ca cele de pe variant nu se potrivesc pe spate, am vazut si in unele foto o mica diferenta, pe fata in schimb par identice.

Le Pot monta cele de pe fata de variant? 

Masina mea este un  b6 2005, este vreo diferenta la fetele de usi intre 2005 si 2009  (blue)motor cbab parca 

Eu in foto nu vad nici o diferenta. 

Asi vrea sa montez pe cele din 2009 dupa o berlina. 

Multumesc anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe fata da... pe spate nu. Nu are imp motorizarea sau anul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat si cu airbagul. O rezistenta pusa pe pinii 1-2 a rezolvat problema.  Multumesc tuturor pentru sfaturi :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo,ma bucur pentru tine:P:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am si eu o intrebare: butoanele de pe usa (inchidere geamuri), cel de la frana de mana si cel de la blocul de lumini s-au facut cam urate si as vrea sa le comand de pe ebay, a cumparat cineva de acolo sunt calitative? ce probleme as putea sa intampin?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca de pe aliexpress. Eu am luat de acolo butonul de blocare a usilor si nu am avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am 30 de comenzi la activ de pe aliexpress, inclusiv maruntisuri pentru masina. Daca te uiti la numarul de comenzi si la feed-back  nu o sa ai probleme dar daca cumperi de la vanzatori dubiosi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

E un retrofit CAM SCUMP mai Mihaita .

Motorasele alea ce-ti ridica haionul costa o gramada de bani .

Dar tu poti sa faci ce vrei cu banii tai .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Pai dupa ce am vazut cu sta treaba m-am linistit. Motorasele sunt cam 150 euro pe ebay

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/18/2016 at 8:39 PM, Mihai.Nechifor said:

A facut cineva retrofit la hayon electric? Ce presupune?

 

EDIT: am gasit aici http://www.bronken.de/passat-b6-variant-schliesen-der-elektrischen-heckklappe-per-ffb/

da, am facut eu chiar saptamana trecuta.

Iti trebuie cele doua motorase, balamalele, butonul de pe hayon, partea de jos a yalei - cea de pe caroserie - cea de pe caroserie - plus mufele pentru confectionarea cablajului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare am un passat combi din 2009 i-mi poate spune cineva daca se poate activa ca pozitie stopurile unde sunt cele de ceata respectiv marsarier?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te referi la cercurile cu leduri ? daca despre ele este vorba, nu - deoarece nu ai leduri acolo.... trebuie intai sa transformi lampile, sa bagi leduri,etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

vreau sa demarez un proiect nou. Vreau sa-mi modific un B6. Doresc sa modific atat caroseria cat si motorul.

Primul pas ar fi sa modific, pardon, sa schim motorul. In prezent am un motor de 2l Diesel din 2006 de 140 bhp. As putea sa montez unul mai puternic? Ma gandeam la unul de pe un Rline. Plus o cutie DSG, plus functia 4motion.

M-ar ajuta foarte mult sfaturile in privinta modificarilor ci nu a preturilor. Nu ma intereseaza daca este rentabil sau nu. Vreau sa stiu daca merge.

Masina o am de 6 ani si este o masina de suflet pe care nu o voi vinde niciodata. Deci nici nu se pune problema rentabilitate/pret. Este pur pasiune.

Multumesc 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Stii ca pe passat Rline s a pus si 1.6 nu? 

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 1500 de euro duci motorul actual in 230 de cai, nu prea merita sa il schimbi (poate doar cu un 3.6 4motion dar te omoara la impozit si asigurare).

Cat despre caroserie, daca vrei ceva de bun simt, pachetul R cu grila de R36 si evacuare in Y (dar asta tine si de gusturi...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 minutes ago, Razvanhdd said:

Cu 1500 de euro duci motorul actual in 230 de cai, nu prea merita sa il schimbi (poate doar cu un 3.6 4motion dar te omoara la impozit si asigurare).

Cat despre caroserie, daca vrei ceva de bun simt, pachetul R cu grila de R36 si evacuare in Y (dar asta tine si de gusturi...)

Dezvolta, te rog, faza cu 1500 euro.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

R line - inseamna pachet de modificari estetice - asa ca, spune ce motor vrei tu sa imi montezi pe masina ta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,sunt putin offtopic,cateva info. despre aliexpress...cat costa livrarea sau e freshipping cum zic ei?

Si plata se face,cash la curier,sau se face numai cu cardul prin cont bancar?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce produs alegi, daca scrie free shipping, asa este. Dar in schimb trebuie sa cauti sa vezi pana in ce suma nu se plateste vama, din cate stiu 10 EURO. Sau sa ii spui celui de la care cumperi ca sa pune pe colet o suma sub cea mentionata. Coletul vine la posta vamala.

Spoiler

Lista de taxe vamale pe valoarea pachetului:

Bunuri primite de catre persoane particulare ca urmare a comenzilor facute prin Internet, corespondenta, telefon sau telechat, a caror valoare globala nu depaseste 10 EUR/trimitere sunt scutite de la plata taxelor vamale si a TVA.

Se platesc taxe vamale daca valoarea globala a bunurilor depaseste 150 EUR

Se plateste TVA pentru bunurile a caror valoare globala depaseste 10 EUR pentru comenzile facute prin Internet, corespondenta, telefon sau telechat, si 45 EUR in cazul bunurilor fara caracter comercial (cadouri) intre persoane fizice.

 

Modificat de goguXXL
adaugare date taxe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma interesau switch ul de la lumini si butoanele geamuri electrice (pentru fata) dar pare complicat,o sa caut pe olx mai bine .

Multumesc de raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!