Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

Al care ar fi posibilitatea sa cada 2 switch-uri la interval de 1 2 saptamani si anume, montez switch saia burges si dupa o saptamana facea si nu face contact, mentionez ca defect nu se vedea, limba calca si tamburucul acela din switch functiona bine, pus alt switch si dupa 2 saptamani aceeasi problema tot la aceeasi usa, mentionez ca dupa ce incepe sa faca figuri imi vede usa sofer deschis a si nu pot inchide masina decat cu cheia asta dupa ce scot becul din usa sa nu raman fara baterie.

 

ai verificat limba de cauciuc pe care calca switch-ul ?.... deseori e taiata de uzura.... deci, jos switch-ul si verifica-l iar - verifica si mecanismul interior al switch-ului - posibil sa fie rupt deja - daca da, inlocuieste tot switch-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pop cristian

limba de cauciuc pe care calca switchul am curatato de tot ca era sfartecata, astfel incat calca acum pe metal, firele sunt ok de la switch la broasca, ramane numai switchul, dar chiar asa la acelasi interval apx amandoua , inteleg unul defect dar doua ?

Mrc switchul e schimbat de fiecare data intreg nu numai capacul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, la tine ai un switch pe deschis , ala de pe fata, si nu mai vede usa deschisa si unul blocat pe inchis, cel de pe spate, si vede tot timpul usa deschisa.

Al bundy imi poti indica de unde sa downloadez si eu vds pro te rog

Am incercat o varianta de pe vagcom.org dar nu functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

limba de cauciuc pe care calca switchul am curatato de tot ca era sfartecata, astfel incat calca acum pe metal, firele sunt ok de la switch la broasca, ramane numai switchul, dar chiar asa la acelasi interval apx amandoua , inteleg unul defect dar doua ?

Mrc switchul e schimbat de fiecare data intreg nu numai capacul.

 

switch-ul se schimba in functie de ce constati....daca mecanismul este impecabil, pinul de plastic in care sta arcul e ok, atunci merge inlocuit doar capul.

 

daca la tine limba de cauciuc e praf si ai curatat-o, pozitia la switch trebuie sa fie mai apropiata.... in pozitia originala, nu mai este ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pop cristian- ai schimbat doar capac switch sau switch-ul cu totul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

limba de cauciuc pe care calca switchul am curatato de tot ca era sfartecata, astfel incat calca acum pe metal, firele sunt ok de la switch la broasca, ramane numai switchul, dar chiar asa la acelasi interval apx amandoua , inteleg unul defect dar doua ?

Mrc switchul e schimbat de fiecare data intreg nu numai capacul.

Ai pus switchuri cu protectie la apa sau nu ?

 

DA, la tine ai un switch pe deschis , ala de pe fata, si nu mai vede usa deschisa si unul blocat pe inchis, cel de pe spate, si vede tot timpul usa deschisa.

Al bundy imi poti indica de unde sa downloadez si eu vds pro te rog

Am incercat o varianta de pe vagcom.org dar nu functioneaza

 

Ai interfata pe serial si laptop cu port serial nativ ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pop cristian

Am schimbat switch cu totul? Pozitia era apropiata cum trebuie, model switch saia burghes, azi am schimbat din nou acel microcontact , a treia oara, de mers mergea bine butonasul, de rupt nu era rupt nimic in el, in schimb nu mi-a placut contactul in interior,era foarte negru ca si cum tensiunea care trece prin el e mult mai mare si il distruge, e posibil asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mufa kkl, elm 327, mufa pt vcds 11.11.2 si testerul VAS 19, din cate am citit pe net imi mai trebuie un cd care sa il fac butabil sa imi intre im msdos(asta nu este problema) si programul vds pro...am incercat varianta care se gaseste pe vagcom.org dar lipseste fisierul vds.bat...cel putin asa imi indica cand ii dau pe executabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat switch cu totul? Pozitia era apropiata cum trebuie, model switch saia burghes, azi am schimbat din nou acel microcontact , a treia oara, de mers mergea bine butonasul, de rupt nu era rupt nimic in el, in schimb nu mi-a placut contactul in interior,era foarte negru ca si cum tensiunea care trece prin el e mult mai mare si il distruge, e posibil asa ceva?

Ai becuri mai mari sau altceva puse in lampa de pe usa? Cea care lumineaza la deschiderea usii ?

Am mufa kkl, elm 327, mufa pt vcds 11.11.2 si testerul VAS 19, din cate am citit pe net imi mai trebuie un cd care sa il fac butabil sa imi intre im msdos(asta nu este problema) si programul vds pro...am incercat varianta care se gaseste pe vagcom.org dar lipseste fisierul vds.bat...cel putin asa imi indica cand ii dau pe executabil

VAd ca nu citesti ce te intrebam si nu dai raspunsurile la intrebari: Ai interfata KKL pe serial si laptop cu serial nativ ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum deschid portiera care e blocata?Am ajuns la inchizator dar nu stiu unde sa apas pt a debloca.Cand inchid/deschid se aude motorasul.Cred ca este blocat mecanic.Va pun si doua poze.Help!!!!

post-130029-0-17851100-1399550061_thumb.

post-130029-0-06247400-1399550074_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai scos cumva butucul exterior? Daca da, vezi sa nu fi ramas tija trasa spre exterior si sa calce fals broasca. Daca nu, apasa pe butonul de deschis de pe cheie si in acelasi timp bate in broasca si trage de cablul de deschidere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze dar intrebare a depasit notiunile mele....m-am documentat si pot da raspunsul care din pacate este NU...mai am alta varianta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am scos butucul iar de batut am tot batut si nimic.Asta este portiera dreapta fata.Cum fac sa scot geamul portiera dreapta spate?La portiera dreapta spate este doar o gaura si are un mecanism de plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum deschid portiera care e blocata?Am ajuns la inchizator dar nu stiu unde sa apas pt a debloca.Cand inchid/deschid se aude motorasul.Cred ca este blocat mecanic.Va pun si doua poze.Help!!!!

 

Vezi ca tija care arata daca usa e descuiata sau incuiata intra intr-o chestie de plastic alb. Invarte plasticul ala in directia acelor de ceasornic ... ar trebui sa se descuie yala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MRC am incercat nu vrea sa se deschida.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca e blocata pe SAFE. Bate cu un ciocanel de jos in sus in timp ce apesi pe butonul de deschidere de pe usa/cheie.

 

Dupa ce o deschizi, demontezi yala si refaci lipiturile yalei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MRC Cum  sa bat fii te rog mai explicit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma nu conteaza cum bati, numai sa bati. Ori in partea de sus, ori in partea de jos. El este blocat pe safe si nu se poate debloca, are nevoie de un soc .. sau mai multe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde sa bat exact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Portiera din spate cum se desface? Dupa cum se vede din poze are o singura gaura pt demontat geamul.Cum fac sa scot geamul?

post-130029-0-50351500-1399572173_thumb.

post-130029-0-06940200-1399572186_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bati in partea de plastic, cea care se vede in poza ta.

 

In portiera din spate, in piesa albastra sunt doua cilindre, unul mare in care intra unul mic. Trebuie sa scoti cilindrul mic, ori prin tragere (cu un holzsurub) ori prin impingere. Dupa ce ai scos piesele albe, geamul o sa fie liber.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum deschid portiera care e blocata?Am ajuns la inchizator dar nu stiu unde sa apas pt a debloca.Cand inchid/deschid se aude motorasul.Cred ca este blocat mecanic.Va pun si doua poze.Help!!!!

Vezi ca tija care arata daca usa e descuiata sau incuiata intra intr-o chestie de plastic alb. Invarte plasticul ala in directia acelor de ceasornic ... ar trebui sa se descuie yala.

Tija aia mi-a iesit din suportul de plastic. Ce implica punerea ei la loc? Prin gaura de sub burduf sau pe sus pe langa chederul geamului nu am reusit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa pui tija fara sa dai macaraua si yala jos e ca si cum ai nimeri 7 numere la 6/49...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Portiera din spate cum se desface? Dupa cum se vede din poze are o singura gaura pt demontat geamul.Cum fac sa scot geamul?

impingi un cilindru din interior, sau tragi cu un spitz, si apoi de al doilea

si apoi tragi geamul in sus si il fixezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am batut in broasca dar nu vrea sa se deschida.Daca este blocata in SAFE nu exista si alta posibilitate de a o debloca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!