Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

este si acolo swwitch, se poate schimba

post-11532-0-88004600-1394899294_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde ii?in poza aia ce ai facuto ii acolo unde sunt acele doua suruburi?ii acelasi switchi?ceva recomandari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesti tot switch ca la portiera. Il lipesti ca in fotografie sau cu suruburi dar grija ce suruburi. Poza nu imi apartine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ii posibil ca din cauza acelui switch sa nu imi merga becul de la plafoniera din portbagaj(mentionez ca am variant)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

coelgii daca deschid masina din telecomanda nu mi se mai aprind becurile in interior de cateva zile incoace(sunt fixate sa se aprinda la deschiderea din telecomanda).in schimb,dupa ce am deschis-o ,daca mai apas inca o data pe deschidere se aprind becurile.mentionez ca odata cu aceasta problema nu imi mai vede usa de la sofer deschisa.sa fie switch ul de la usa?

 

vezi ce erori ai stocate pe modulul confort. Daca deschizi alta usa se aprinde plafoniera ?

 

daca da, intai reconditioneaza yala cu probleme si vedem mai departe.

 

 

daca deschid alta usa se aprinde plafoniera.

acum am mai observat o anomalie (inca nu am reconditionat yala de la sofer):dupa ce ma urc in masina mi se inchid usile.

Modificat de iuliu1984
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci iuliu aceasi problema o am si eu la masina, nu inteleg dc se tot blocheaza masina, am schimbat switchurile din ambele usi pe fata si ea inca se blocheaza...chiar aseara sa blocat cu cheile in contact, norocul meu a fost ca era prietena in masina.Ideea ii ca nu se mai blocheaza daca tin usa deschisa, inainte se bloca indiferent daca era usa deschisa sau inchisa.

As fi curios sa aflu de unde apare aceasta problema, binteles daca stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,
scuze daca postez unde nu trebuie, dar am folosit search si cred ca acest topic se apropie de problema mea...
Masina: polo N9 2004 1,4 TDI
Prezentare pe scurt: Din toamna anului trecut s-a blocat usa dreapta spate. nu se deschide nici din interior nici din exterior. siguranta usii este blocata in jos si se ridica cand incerc sa deschid din interior.Am vazut ca este o problema des intalnita. 
Am demontat fata de usa pana la macara geam(geam electric). pot pune si poze dar nu gasesc butonul de atasat :P (sunt la inceput)
CUM pot sa deschid broasa din interior ??? Sau din exterior ? Oricum numai s-o deschid...

 

pot sa demontez usa din balamale? am vazut ca este stansa bine! a facut cineva asta ?

va rog sugestii ! va multumesc!


PS rog moderatorii sa mute acest post daca nu am nimerit subiectul!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am probleme cu switch-ul din usa si vreau sa fac o comanda de pe 'net. E bun acest switch?

 

http://www.tme.eu/ro/details/v4nct7/microcomut-cu-lama-cu-mont-prin-apas/saia-burgess/#

 

Am un Golf 4, 2002. Si inca ceva. Switch-ul din yala de la haion e la fel ca cel din usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bun dar mai bine cauti unul care sa tina si la apa, adica sa fie izolat.

 

NU e la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci switchul de pe variant nu ii la fel ca cel de pe usile normale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici-un switch de la portbagaj nu e ca cele de pe usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Darius, ti-am atasat si fotografie pe pagina anterioara.....se ADAPTEAZA switch de portiera la incuietoarea hayonului, indiferent ca e variant sau hatchback. Se vede si in fotografie ca este switch de portiera pus. Cel de fabrica este Helag si nu prea se gaseste, iar montarea unuia presupune sa"casti"broasca foarte mult sa-l bagi acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oki deci cel mai simplu este cu cel normal...perfect sti sa ma ajuti si la problema cu centralul? dc se tot incuie aiurea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

coelgii daca deschid masina din telecomanda nu mi se mai aprind becurile in interior de cateva zile incoace(sunt fixate sa se aprinda la deschiderea din telecomanda).in schimb,dupa ce am deschis-o ,daca mai apas inca o data pe deschidere se aprind becurile.mentionez ca odata cu aceasta problema nu imi mai vede usa de la sofer deschisa.sa fie switch ul de la usa?

 

vezi ce erori ai stocate pe modulul confort. Daca deschizi alta usa se aprinde plafoniera ?

 

daca da, intai reconditioneaza yala cu probleme si vedem mai departe.

 

 

daca deschid alta usa se aprinde plafoniera.

acum am mai observat o anomalie (inca nu am reconditionat yala de la sofer):dupa ce ma urc in masina mi se inchid usile.

 

 

 

Deci iuliu aceasi problema o am si eu la masina, nu inteleg dc se tot blocheaza masina, am schimbat switchurile din ambele usi pe fata si ea inca se blocheaza...chiar aseara sa blocat cu cheile in contact, norocul meu a fost ca era prietena in masina.Ideea ii ca nu se mai blocheaza daca tin usa deschisa, inainte se bloca indiferent daca era usa deschisa sau inchisa.

As fi curios sa aflu de unde apare aceasta problema, binteles daca stie cineva?

 

lipiturile de pe placa yalei le-ati refacut ? ... daca nu, de acolo este. Degeaba inlocuiti switch-urile, daca nu refaceti si lipiturile.....

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am fost pregatit cu pistol de lipit cu tot ce trebuie, dar nu am gasit acelel 6 lipituri...sa nu mai zic ca am si desfacut yala si abea am puso inapoi...

Oare trebuie sa intorc placa aia cu multe switchuri invers?

Modificat de Darius115
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,trebuie sa facem si lipiturile si sa verificam si switch ul.are dreptate florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie desfacuta yala - o poza orientativa, cu yala - partea electrica a ei si ce avem de refacut.

post-30007-0-81123700-1395042638_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suna ciudat dar eu am o yala in portbagaj care am desfacuto chiar ieri...si sincer nu am acelel lipituri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vorbim de yala de usa..... nu exista care sa nu aibe... poate cele fara inchidere centralizata, dar si alea au switch, nu au motoras in schimb.

 

ca sa ajungi la placa electrica, separi partea mecanica de cea electrica, dupa care o desfaci in doua bucati pe cea electrica.

 

lipiturile vin in partea de jos a yalei, exact unde vine mufa de la cablaj.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

na asta ii ciudat rau at... inuntru la yala ii plin de switchuri...merg iar sa o desfac sa vad ce ii acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, fa poze si trimite-mi pe mail, sa nu umplem aici  - trimiti la florinkrs@gmail. com.

 

cand ai trimis, da-mi un sms sa verific mail-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Darius yala dupa ce ai desfacut-o de pe masina , se separa martea mecanica de cea electrica .

Cand tii yala cu partea un care intra acel "U" de pe stalpul masini cu fata la tine ai 2 tork unul sus pe cant sa zic asa de T15 si unu T25 in partea de jos in stanga.

Dupa ce ai separat patrea mecanica de cea electrica desfaci si partea electrica cu T15 .

Acum depinde pe  ce carte o desfaci. Cand ajungi la acele switch-uri scoti usor placa pe care sunt montate si o intorci invers.

 

Spor la treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are ce sa intoarca - se vad cum ii desfaci capacul

 

ti-am incercuit cu rosu, unde trebuie sa refaci

post-30007-0-48677900-1395046147_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar daca sunt bune trebuie refacute?ca acuma am deschiso si sunt bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!