Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

refa-le... ca toate par bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm...inainte sa le refac am una acsa cu care tot ma joc...ca imi este frica ca o desfac si nu o masi stiu pune inapoi... :))

acuma asta ii desfacut in fata mea si nu o mai stiu monta inapoi... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius-matole

va salut ce as putea sa fac la haionul de la  masina nu se aprinde in bord ca-l deschid iar daca deschid masina de pe cheie se blocheaza inapoi dupa 30sec.ce as putea sa fac?????????????

am dat si cu spray de contacte am curatat bine contactele dar tot degeaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ai dat cu spray de contacte?

Ai citit topicul asta? Cred ca ai vreo idee din moment ce ai ales sa postezi in el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Locuiesc in Bucuresti si din cite m-am informat pe forum am probleme cu switch-ul portierei stinga fata de la Vw Golf 4 pe care il detin, respectiv nu se mai aprinde martorul de usa deschisa in bord, nu semnaleaza sonor portiera deschisa si cind opresc contactul declanseaza o avertizare sonora. Am vazut ca sunt baieti care remediaza astfel de probleme deci va rog sa postati o modalitate de a-i contacta. Va multumesc anticipat.

Modificat de Tsunamy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au numere de telefon afisate sub posturile lor, unde mentioneaza si ce servicii presteaza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Locuiesc in Bucuresti si din cite m-am informat pe forum am probleme cu switch-ul portierei stinga fata de la Vw Golf 4 pe care il detin, respectiv nu se mai aprinde martorul de usa deschisa in bord, nu semnaleaza sonor portiera deschisa si cind opresc contactul declanseaza o avertizare sonora. Am vazut ca sunt baieti care remediaza astfel de probleme deci va rog sa postati o modalitate de a-i contacta. Va multumesc anticipat.

 

cauta in aria prestari servicii.

 

seara buna !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luminile din portierele fata nu se mai aprind si nici pe computerul de bord nu imi arata cand portierele din fata sunt deschise,ce problema ar putea fi?

Modificat de firemann84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

switch-ul sau lipituri reci pe placa de circuite:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cele mai multe cazuri, cam asa este..... :icon_thumleft:

 

te rugam, nu mai scrie ingrosat.... ne rupi ochii....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde pot gasi acele swich-uri sau imi puteti recomanda pe cineva din pitesti? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Pitesti nu. In Bucuresti suntem mai multi colegi care te putem ajuta - vezi in aria prestari servicii.

 

Switch-uri - daca vrei sa iti faci tu singur inlocuirea - cauta Saia Burgess V4NC - le poti comanda la magazinele de specialitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde pot gasi acele swich-uri sau imi puteti recomanda pe cineva din pitesti? Multumesc!

 

Uite aici:

 

http://www.tme.eu/ro/details/v4nct7/microcomut-cu-lama-cu-mont-prin-apas/saia-burgess/#

 

Eu mi-am luat doua. 10 lei si ceva unu'. Acu' astept sa prind o zi cu soare si sa am si timp. Daca se poate, o sa fac si poze cu toata "operatiunea" si o sa le postez.

Modificat de Cristi16
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici n-au trecut 2 saptamani de la ultima postare, cand ziceam ca nu mi se mai stinge becul din usa soferului si deja am 2 zile de cand il gasesc stins dimineata cand plec la job.

Asa cum a zis Florin, trebuie facute lipiturile pe placa :( Ma gandeam ca am scapat

 

1. Nu am pistol de lipit

2. Sigur nu ma descurc singur sa desfac broasca, pentru a ajunge acolo.

 

Singurele erori care le am pe masina si apar mereu sunt astea :(

 

----------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments        Labels: 1J0-920-xx5-17.lbl
   Part No: 1J5 920 826 C
   Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V23  
   Coding: 01112
   Shop #: WSC 00000  
   VCID: 2E597F1CEA0C5AE

2 Faults Found:
01336 - Data Bus for Comfort System
            80-10 - Single-Wire Operation - Intermittent
01304 - Radio
            49-00 - No Communications


----------------------------------------------------------------------
Address 46: Central Conv.        Labels: 1C0-959-799.lbl
   Part No: 1C0 959 799 B
   Component: 1A Komfortgerát HLO 0004  
   Coding: 00259
   Shop #: WSC 01266  
   VCID: 3669577C125C62E

1 Fault Found:
00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)
            27-00 - Implausible Signal


----------------------------------------------------------------------

Modificat de Ionut Maruta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumpara taica un letcon de 40w, costa 30 lei unul.... si o sa il mai folosesti si cu alte ocazii.

 

mai departe, te ajut cu mare placere cu tot ce pot - eventual o asamblam prin telefon, daca nu te descurci :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreu sa dau jos fata de usa si vreu sa intreb ce dimensiune are surubul ala cu 12 colturi de la incuietoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna tuturor...este vreun coleg din iasi, care ma poate ajuta cu schimbarea unui switch la bora ... multumesc anticipat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MIRCEA-MARIAN

Salut. Vin si eu cu o intrebare. Intre ce fire pot lega un alt switch?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liviu - cauta in aria prestati servicii - parca avem pe cineva.

 

Mircea - vrei sa pui un alt switch, in afara yalei ? masina e cu geam electric pe fata ? daca da, tragi direct din cablaj, cele doua fire care vin la calculatorul de usa, de la yala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MIRCEA-MARIAN

Da asi dori sa montez un alt switch, unul de la o alarma auto. Si masina are geamuri electrice. Dar in briasca imi intra mai multe fire. Ce culori au cele doua fire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine fa o treaba calumea. Intra pe TME si da comanda de Saia Burgess V4NC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asi dori sa montez un alt switch, unul de la o alarma auto. Si masina are geamuri electrice. Dar in briasca imi intra mai multe fire. Ce culori au cele doua fire?

 

Eu nu iti recomand asa ceva.... gauresti tabla, tras fire, etc..... in loc sa dai jos yala si sa montezi un switch original, ,refaci lipiturile de pe placa electrica a yalei si cureti colectorul la motoras - in felul asta ai rezolvat toate problemele posibil sa apara in timp.... si ai yala ca noua.

 

da-mi an fabricatie, cod motor si model - la care te intereseaza sa stii si vrei sa mergi pe varianta ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La yala de pe partea soferului la mine, am schimbat switch-ul si am refacut lipiturile.

 

Nu am reusit sa desfac motorasul ca sa-i curat colectorul si ocazional nu se descuie. Am incercat cu toate tipurile de surubelnite sa desfac cele doua cleme si nu am reusit. Care e procedura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista nicio procedura dedicata.... cu o surubelnita subtire, indrepti cele doua urechi - ca sa poti trage afara rotorul cu tot cu colector.

 

dupa curatare, montezi si apesi cele doua urechi, ca sa blochezi bine capacul alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!