Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

Alimenteaza motorasul broastei pe direct si bate in ea. Poate se desface. Daca nu, tb sa dai o gaura in ea si sa invarti tu de rotita de actionare a axului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa incerc si cu alimentarea.De nu se deschide unde mai exact sa dau gaura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am problema asemanatoare cu acel switch,cred...trebuie sa inchid de 2 ori usa din telecomanda sa se duca acel picior in portiera,toate celelalte  usi se inchid la prima apasare,dar cea de la sofer doar a doua oara.si daca las doar cu o singura apasare,nu se inchide bine si daca trag mai tare se deschide si incepe magarul sa claxoneze.am nevoie de un kit de reparat broasca? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ai un arculet rupt de pe o pargie de la broasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy Cum alimentez broasca sau care fire sunt cu plus si care cu minus.Am vazut ca pt a alimenta broasca ma folosesc de firele care duc la motorasul care ridica gemul am vazut ca sunt in mufa aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De nu se deschide unde mai exact sa dau gaura?

 

post-56805-0-53027000-1399630371_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ai un arculet rupt de pe o pargie de la broasca.

 

Inteleg,intrebarea e merita reparatul?adica sa cumpar un kit de reparare broasca sau sa merg la un service sa incerce ei sa faca ceva/cumva?ma refer ca si pret+manopera in ambele cazuri.chiar nu ma pricep pe acest domeniu,portierele si inchiderea centralizata tot timpul imi da dureri de cap..

Modificat de cxr2test
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kit reparatie broasca nu exista, exista kit reparatie butuc. arculetul de care spune al bundy ca e rupt, si dupa simptome sustin si eu acelasi lucru, se paote confectiona f usor dintr-o sarma otelita si ai rezolvat problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care e din CJ si se pricepe? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe colegul tzaga din cluj si te rezolva el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe colegul tzaga din cluj si te rezolva el.

multzam fain ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand inchid/deschid portierele se aud doua zgomote doar pe portiera care este blocata cand deschid se aude doar un singur zgomot.Ce anume nu declanseaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are destula putere sa iasa de pe Safe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care sunt firele care sa le alimentez pt broasca cele care misca motorasul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pinul 1 si 2, nu stiu culorile firelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy Nu stiam culorile pe fire.La mine pe fire culorile sunt diferite.Pe un fir sunt doua culori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce conteaza? depinde de la o masina la alta culoarea. Importanti sunt pinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Pana la urma a trebuit sa rup broasca si monta una noua.Ce rol are gaura alba din poza semnalta cu o sageata rosie.Cand inchid/deschid portiera butonul sau cum s-o chema sta mai sus de ce?Cum fac sa se deschida portierele toate in acelasi timp cand apas odata pe telecomanda fara a mai apasa de doua ori pt a deschide si portierele din spate cu vag-ul in 46 cent.conv?

post-130029-0-87050800-1400246259_thumb.

post-130029-0-20095800-1400246297_thumb.

post-130029-0-78512800-1400246308_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

terminatoru

Acea " gaura alba " cred ca e blocajul pt copii, sa nu poata deschide usa din interior , acel " buton " , eu stiu ca tamburus ii zice , fie nu e montata corect tija fie nu e reglat el bine pe tija, se infileteaza daca nu ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gaura alba o am pe broasca noua pe cea veche nu este.Butonul sau tamburusul l-am montat ca in poza.

post-130029-0-81661700-1400250567_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Gaura alba e de fapt locasul in care intra butucul de cheie, mai exact limba de la butuc.  Vezi sa nu cumva sa nu fie tamburusul desfiletat

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broasca este montata pe partea dreapta langa sofer iar pe portiera dreapta nu am butuc pt cheie.Cheie este doar la sofer.Tamburasul(partea neagra de plastic care ce afla pe tija de metal) nu se poate infileta sau desfileta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!