Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

cel mai aproape ai in brasov, userul hremus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai drum prin Brasov te ajut cu placere, in Sibiu nu cred ca e nimeni :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva din Bacău sau din apropiere care ma poate ajuta si pe mine? Cam o data la cateva luni mai da un semn de viata,dar dispare imediat:)). Sa fie lipiturile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipiturile sau switch-ul defect :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt. MRC, unde gasesc un switch cu lamela in Iasi, sunt din zona Tg Frumos. Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le iau de pe TME, in Iasi nu am gasit cand am cautat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

eu o sa schimb la medias, in curandmla a mea...


la a mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am schimbat si eu swich use pasager. chestia este ca actionez  inchiderea  centralizata si se misca in broasca numai tija, nu si limba care inchide usa.ce am gresit in montarea broastei ?? mentionez ca inainte n-am avut probleme de inchis-deschis.

Modificat de rac24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai bagat cum trebuie electrica in partea mecanica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da . ce am observat este ca pe blocat se poate deschide de afara si suna alarma. cred ca este din contacte partea electrica ....n-am pus bine ceva pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca suna alarma, inseamna ca o vede deschisa si zici ca se blocheaza dar se poate deschide de afara.

in foto de mai jos, 1 trebuie sa intre in 2( incercit cu portocaliu)

post-11532-0-43651200-1402756657_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. am rezolvat-o pana la urma. este greu ptr. prima data pana te prinzi ce si cum. :unsure: ...merci colegii!!! :beerchug:

Modificat de rac24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, cine imi trimite si mie un switch pentru golf 4 stanga fata cu lamela, ca este uzat invelisul de pe broasca, bineinteles contra cost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia legatura userul MasinaPoporului ca este chiar in Iasi si piate te ajuta cu schimbarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Are si tatal meu aceasta problema la Golf-ul lui (an 2004). Nu i se aprinde nici lumina din portiera, nici martorul din bord ,nici lampa din plafoniera si nici buzzer-ul de lumini aprinse. Din ce am citit, pare a fi switch-ul din portiera si necesita inlocuirea acestuia. Intrebarea mea: Este cineva din GALATI capabil sa faca aceasta manopera? Platesc eu manopera si piesa/piesele respective, doar sa faca treaba in nadejde. Tatal meu nu se baga la asemenea chestii, iar eu sunt plecat in Iasi. Daca exista cineva care se poate ocupa de acest lucru, lasa-mi nr-ul tau in privat te rog si te sun eu! Multumesc de ajutor, astept oferte, o seara faina va doresc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

limba de cauciuc pe care calca switchul am curatato de tot ca era sfartecata, astfel incat calca acum pe metal, firele sunt ok de la switch la broasca, ramane numai switchul, dar chiar asa la acelasi interval apx amandoua , inteleg unul defect dar doua ?

Mrc switchul e schimbat de fiecare data intreg nu numai capacul.

Ai pus switchuri cu protectie la apa sau nu ?

DA, la tine ai un switch pe deschis , ala de pe fata, si nu mai vede usa deschisa si unul blocat pe inchis, cel de pe spate, si vede tot timpul usa deschisa.

Al bundy imi poti indica de unde sa downloadez si eu vds pro te rog

Am incercat o varianta de pe vagcom.org dar nu functioneaza

Ai interfata pe serial si laptop cu port serial nativ ?
salutare am si eu un polo caruia i-au sarit airbag-urile...le-am schimbat mai putin calculatorul de airbag care are inregistrat impact...cum por sa ii dau reset...am vag com...si vas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai postat unde trebuie..... 

 

calculatorul trebuie rescris - interfetele care le ai,nu te ajuta

 

- foloseste functia search -  nu mai posta unde nu are nicio legatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am un Golf IV din 2000. Problema este ca mi s-a fortat o usa intr-o iarna, inghetase si cineva a tras de ea. De atunci daca pun becurile de deasupra usilor din spate, de deasupra schimbatorului si cele 2 usi raman aprinse daca nu le sting manual. Unde gasesc acest switch? Tot ce e posibil sa se fi ars acest switch? Trebuie sa scot broasca afara sa dau de el. Sau ce altceva ar mai putea fi problema. Multumesc  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti raman becurile aprinse chiar daca incui masina? Sau cum, ca nu am inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Becurile au modul pentru cand deschizi usa sa se aprinda, ele stau si dupa ce inchizi usile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, ele stau aprinse pana pui contactul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca stau aprinse tot timpul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci inseamna ca ai o usa care o arata deschisa tot timpul. Nu arata pe bord care e ?

Daca nu, tb sa intri cu VCDS in blocurile de masura de pe convenience sa vezi care e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata pe bord deoarece este bordul standard, fara computer si alte chestii. Cum spuneam, problema este de cand s-a fortat o usa, se poate depista prin VCDS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

tocmai ti s-a zis ca da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!