Jump to content

Aviamotors Bucuresti


toni
 Share

Postare recomandată

Eu la Brady am primit gratis masina la schimb! :)

incepand de azi avia nu mai da sub nici o forma masini la schimb gratis ci numai inchiriate la pret de specula si pe deasupra daca doriti sa veniti la service cu masina ,indiferent de natura reparatiei veti plati pentru perioada cat sta masina in service 10eur/ora ,nimic altceva decat ciubucul ''ospatarilor''.

nenea shkoda ..asta e topicul aviamotors ...,congresul al paispelea al partidului se tine pe alt topic...

acum sa vorbim serios:

ma bucura feedback-ul primit prin intermediul vostru(serviciul cu luatul de acasa) ,inseamna ca ,consilierii nostrii isi fac treaba .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost la Avia Militari pentru revizia de 30000 km. Materialele luate de mine dinainte din Germania (filtrele toate MANN si uleiul Castrol LL 2 0w-30) in afara de antigel care s-a completat cumparat direct de la ei (Mobil 1). S-au miscat excelent,curat si sunt foarte multumit. Pretul pe manopera a fost in jur de 150 RON ceea ce este f bine. Masina a stat in service cam 1h 30 si m-au primit chiar la 8.00 fara sa astept nici un minut.

In afara de asta s-au mai schimbat 2 becuri de la numarul din spate care erau arse.

Pentru urmatoarele revizii tot la ei o sa revin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nenea shkoda ..asta e topicul aviamotors ...,congresul al paispelea al partidului se tine pe alt topic...

indiferent de natura reparatiei veti plati pentru perioada cat sta masina in service 10eur/ora ,nimic altceva decat ciubucul ''ospatarilor''

nenea barbato... scuze! Dar lasa ca v-am laudat si pe voi in paginile anterioare! :D Si daca trebuie, va mai laud.. (cu toate ca nu-mi place cum a iesit bara spate! :P )

Legat de acel ciubuc..singurul "ospatar" din firma aia, care l-ar merita... este "nenea Barbato"! :) Restul, nu merita nimic!! Oricum, isi fac ei singuri ciubuc, constand in lucrurile de prin masinile clientilor... :)

Modificat de shkoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e vorba de maimutoiul ala care ti-a disparut din masina, da-mi o poza cu el si ti-l dau eu , il cumpar de undeva. Parca era cadou? il dau prietenei tale sa ti-l dea si am rezolvat problema. Shkodo, era grav daca-ti disparea debitmetrul de pe masina sau cine stie ce altceva, nu un mutunache, chiar daca era de suflet. :) :) :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daaaaa? Conteaza valoarea obiectului sau insusi faptul ca au luat ceva? Mai gandeste-te

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa vedem altfel. Daca din greseala l-au murdarit sa zicem. Be serious , nimeni nu-ti ia din masina asa ceva... Si sa revenim la service acum.....

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu il cred pe client ,

e si el constient ca e greu de probat ca l-au luat cum e la fel de greu de probat si ca nu l-au luat...

din pacate nu am cum sa-l ajut,

Totusi in receptie este afisat pentru ce si pentru ce nu isi asuma raspunderea avia.oricum de preferat era sa nu se intample sa vina vorba despre asa ceva.

are dl B voie sa ne critice ,pt ca au aparut mici probleme la masina dupa ce a iesit din service ,poate si pentru faptul ca am vrut sa-l servim repede ,asa cum a solicitat. de pilda am uitat sa-i incarcam cu freon si a plecat in concediu fara a/c...,cat despre calitatea vopselei ...nu intotdeauna iti iese f bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se mai intampla cate o data sa dispara lucruri din masina, dar pana la urma important e ca oamenii (in special cei din conducere) incearca sa elimine astfel de "incidente", si acum pe buna dreptate nu pot fi invinuiti ei chiar de tot, ce d... sa le faca ca nu pot sa stea langa ei tot timpul si este o chestiune de om. Ca d' Mihail recunoaste ca sunt probleme, mie personal, imi arata ca el si colegii lui chiar isi dau silinta sa se perfectioneze atat in partea de servicii cat si in cea de imagine.

Felicitari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa dau si eu o biluta alba ca merita :(

Am trimis un email la vanzari cu unele intrebari si interesul lor ca sa iasa bine a iesit bine in evidenta.

Super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se mai intampla cate o data sa dispara lucruri din masina, dar pana la urma important e ca oamenii (in special cei din conducere) incearca sa elimine astfel de "incidente", si acum pe buna dreptate nu pot fi invinuiti ei chiar de tot, ce d... sa le faca ca nu pot sa stea langa ei tot timpul si este o chestiune de om. Ca d' Mihail recunoaste ca sunt probleme, mie personal, imi arata ca el si colegii lui chiar isi dau silinta sa se perfectioneze atat in partea de servicii cat si in cea de imagine.

Felicitari.

esti din otopeni cumva?

Si stai cumva pe langa scoala pe 23 august?

Modificat de ARDEI_IUTE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D

Detaliaza te rog.

La "propriu" (daca asa ai intrebat), nu sunt din otopeni si nici nu stau pe langa scoala 23 august.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am observat multe lucruri bune la Avia Pantelimon, precum si dorinta managementului de a imbunatati lucrurile. Lucrarea la masina mea a iesit perfect. In afara de un capacel de vintil ratacit, la roata la care mi s-a inlocuit janta, chiar nu am ce sa le reprosez. Ca atare, am decis sa fac reviziile tot la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D

Detaliaza te rog.

La "propriu" (daca asa ai intrebat), nu sunt din otopeni si nici nu stau pe langa scoala 23 august.

Eu stau in Otopeni . Si mai incolo de casa mea , pe strada 23 august este un nene care are o fabia gri cu MYR in coada . Dar uitandu-ma atent la numarul lui am gasit ca are IF 23 MYR . Asa ca cel mai probabil te-am confundat ,

Te rog sa ma scuzi

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicio problema.

Poate :screwy: zilele astea ca (din pacate) trebuie sa fac revizia la masina.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A venit si randul meu sa aduc elogii celor de la Avia Pantelimon :salut:.

Dupa lupte seculare care au durat cateva luni, timp in care nimeni din reteaua Skoda nu si-a dat seama ce are masina mea, dar fiecare arunca ipoteze care mai de care mai fanteziste (cutie de viteze, planetare, etc), baietii de la Avia au reusit sa-mi rezolve problema. Pe aceasta cale vreau sa le multumesc din suflet. Respectele mele ARDEI IUTE, Virgil si Catalin :salut:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris in topicul deschis la Octavia 2 - zgomot la rotirea volanului. Era motorul pozitionat gresit pe tampoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am luat masina de la Avia Pantelimon, am avut o mica problema de tinichigerie!!

A iesit super masina, atat culoarea(gri-soboloan,greu de reprodus nuanta) cat si partea de tinichigerie!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are dl B voie sa ne critice ,pt ca au aparut mici probleme la masina dupa ce a iesit din service ,poate si pentru faptul ca am vrut sa-l servim repede ,asa cum a solicitat. de pilda am uitat sa-i incarcam cu freon si a plecat in concediu fara a/c...,cat despre calitatea vopselei ...nu intotdeauna iti iese f bine.

Nu e vorba de critica, e vorba doar de o mica nemultumire. V-ati dat silinta sa imi faceti masina repede si am apreciat acest lucru. Reparatia a iesit perfect in fata, inclusiv vopseaua... Iar in spate, nu vopseaua e motivul meu de nemultumire.. vopseaua a iesit perfect! M-a enervat faptul ca nu s-a facut reconstatare, pt. schimbarea in intregime a barei... fapt, care din cate am inteles, a fost sugerat de unul din mecanici (vazand ca nu se mai prinde cum trebuie..) sefului de la tinichigerie... si atentie.. la partea din spate nu mai era nimeni presat de timp! Am adus-o si am zis ca nu ma grabesc, sa o faca bine!

Iar legat de furatul din masina... n-a fost furat numai acel papitzoi.. mi s-au mai luat.. un set de becuri noi noute si o pereche de ochelari de soare. Dar nu vreau sa mai comentez, pt. ca asa cum a zis si Mihai.. nu am cum sa demonstrez ca cele furate erau in masina.. acesta fiind si motivul pt. care nu am facut scandal. Valoarea celor furate nu a fost exagerat de mare.. si era vorba de cuvantul meu impotriva cuvantului mecanicilor, deci un scandal, de care nu am avut chef.

Oricum, per total a fost ok.. si cum am spus-o si pana acum, Mihai Barbato e un om super! M-a ajutat foarte mult. La orice problema el imi oferea o solutie.. si o sa-i multumesc de fiecare data cand o sa am ocazia. Cu altii de pe acolo, am eu ce am.. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum cateva zile am schimbat si eu bucsele de la bara stabilizatoare + clemele care le strang; la avia motors(iuliu maniu); Inafara de pret(190 ron) Seviciul a fost de nota 10, mi sau verificat lichidele, luminile; Baieti au fost foarte respectosi si atenti, inclusiv seful lor. Cat despre revizie urmeaza una destul de costisitoare pt mine, tre sa schimb urmatoarele: placute fata spate, filtre, ulei, distributie, pompa apa, si ce o mai fi pe acolo asa ca ma mai gandesc daca aleg avia motors datorita preturilor cam mari, dar imi fac o idee despre seviceurile de pe la noi si poate raman la avia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maloje ... unde au cei de la avia service pe Iuliu Maniu ? (cred ca vorbesti de Brady :D) .. scuze de OT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este, pe Dreptatii, aproape de Gorjului, doar service, fara showroom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!