Jump to content

Scut motor la Golf 4


vladixus
 Share

Postare recomandată

cristianionut poti sa spui si un pret la scut.

Nu am gasit pe net nici un site. Daca ai cumva... :coolpics:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat pe persoana juridica asfel:

-scut golf 2 pret 229 lei,

-scut golf 4 pret 400 lei,

e mai mare scutul de golf 4 ca suprafata fata de golf 2 de aceea cred ca pretu e mai mare.Curierul mi le-a lasat in fata casei dupa o zii de la comanda.

As pune si o poza cu el dar nu stiu cum sa editez pe forum poza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cazanradudaniel
cristianionut poti sa spui si un pret la scut.

Nu am gasit pe net nici un site. Daca ai cumva... :)

Eu am comandat la www.autokarma.ro scutul central pt. Golf 4 (din plastic) si a fost 92 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu acopera si motor si cutie si lateral se prind in gaurile lui aparatorile de plastic de la roti....practic e etanseizat totul pe acolo

nu am vazut scuturi care sa acopere doar motorul sau doar cutia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"cristianionut" daca ai putea pune si o poza cu scutul ar fi super ok.Vreau sa cumpar si eu unul.Am dat anul trecut de cateva ori cu o parte,nu stiu exact cu care,de niste denivelari mai mari si am crezut ca s-a spart baia....din fericire :) nu s-a spart dar nici nu mai risc pt 400 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu acopera cutia.

asta nu e scut....e jumatate de scut

cel pe care il am este de 2 ori mai mare si acopera tot motorul

am sa fac poze si am sa le pun poate va ajuta cu ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cazanradudaniel

Este exact ca si scutul original pe care l-am spart...

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament !

Foloseste "add reply" sau "fast reply" .

Multumesc !

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pana la urma de unde putem sa ne cumparam scut de metal???? Cred ca pana la urma asta e intrebarea. AZAZELL tu de unde l-ai cumparat/facut???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Vezi ca sunt astfel de informatii pe aproape toate paginile topicului . :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai spun odata...

La dealer, scutul metalic pentru Golf4/Bora costa 1.200ron in care intra scutul propriu-zis, un insonorizant, inaltatoare pentru telescoapele de fata, suportii care se prind pe lonjeroane si clemele cu suruburi. Chiar daca pare un pret mare, eu il recomand cu cea mai mare caldura ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gasit scutul pt golf 4 la 500 lei. e un magazin cum iesi din pasajul muncii mergand spre obor. cum iesi din pasaj tragi dreapta si mergi pe jos inapoi vreo 100m. inaltatoare, prindere, etc se fac simplu la orice atelier unde exista un strung. :rolleyes:

Modificat de warum
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e un magazin cum iesi din pasajul muncii mergand spre obor

am fost astazi la acel magazin ...am cumparat cele doua scuturi din laterale (cele mici) = 55 lei /buc.

acum intreb : pt scutul de metal , mai trebuie facuta vreo modificare? gen - cumparat si inaltatoare!?

s-au merge pus asa cum e acum!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La scutul de metal nu se faci nici o modificare la masina pentru prinderea lui.Am facut poze la el dati-mi un pm ca sa imi spuneti cum le editez pe net.Dar detalii mai gasiti aici:

http://www.scutmotor.ro/?nyelv=ro&lap=1

Modificat de cristianionut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Pancho

Esti OFF TOPIC !

Ce legatura are topicul asta cu aparatorile de noroi ?

Foloseste SEARCH pentru ca exista un topic dedicat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost astazi la acel magazin ...am cumparat cele doua scuturi din laterale (cele mici) = 55 lei /buc.acum intreb : pt scutul de metal , mai trebuie facuta vreo modificare? gen - cumparat si inaltatoare!? s-au merge pus asa cum e acum!?
am cumparat pana la urma tot kit'ul...450lei scut metalic + 110 lei scuturile laterale ...maine il montez ...revin cu poze mai de calitate ...:P

post-10875-1200510917_thumb.jpg

post-10875-1200511054_thumb.jpg

Modificat de force one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa ne spui cit de groasa este tabla.O masori cu un subler.Din poze rezulta ca are tabla de 1 milimetru.Cam subtire la un milimetru.

La scutul cumparat de mine de la Odorhei vine ca la masinile de teren.Din fata pina in spate o foaie de tabla de 2.2 milimetri. cu latime de 70-80 de centimetri.Voi incerca sa-l cintaresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel original de skoda are 3 mm si e si ambutisat, nu e doar foaie de tabla si seamana cu a lui force one doar ca nu are fantele de aerisire care se vad in poza.

Uite pe original din ce e compus pdg-ul.

scut.pdf

Modificat de al bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de grosimea lui ..nu stiu ce sa zic, nu l-am masurat ...stiu doar ca are aproape 12 kg

in kit'ul lui am avut si 2 inaltatoare...oricum ,s-a lucrat ceva pana l-am montat :lol:

oricum ,acum nu mai am nici o problema ..am luat-o pe stradutele unde mi-am rupt scutul de plastic , si acum nu mai iau toate caramizile si toata gheata

de pe mijlocul drumului :vaidecapulmeu: una peste alta ,sint multumit de investitie (sper sa nu mai am probleme)

initial eu am vrut sa cumpar unul de plastic ,dar nu am gasit ceva de calitate...asa ca l-am cumparat pe acesta.de metal.

succese mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La scutul din ukraina are o greutate de 12 kilograme, iar in set nu se livreaza cu inaltatoare ci doar scutul.

Inaltatoare voi lua de orice magazin de piese auto.

Un lucru e cert il voi baga pe casco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de grosimea lui ..nu stiu ce sa zic, nu l-am masurat ...stiu doar ca are aproape 12 kg

in kit'ul lui am avut si 2 inaltatoare...oricum ,s-a lucrat ceva pana l-am montat :P

oricum ,acum nu mai am nici o problema ..am luat-o pe stradutele unde mi-am rupt scutul de plastic , si acum nu mai iau toate caramizile si toata gheata

de pe mijlocul drumului :P una peste alta ,sint multumit de investitie (sper sa nu mai am probleme)

initial eu am vrut sa cumpar unul de plastic ,dar nu am gasit ceva de calitate...asa ca l-am cumparat pe acesta.de metal.

succese mari.

sal

ti-am dat add si pe mess

sunt interesat unde ai montat scutul metalic

am un vw golf 4 variant din 2005, proaspat achizitionat

e 1.9 tdi pd 101 cai, tip motor AXR

am schimbat distributia si am vrut sa ii pun si scut metalic,(am avut fericirea sa imi sparg baia-scutul de plastic a fost intact-dar baia nu) pe care l-am achizitionat de la Volksman, (din poze vad ca e acelasi model cu scutul tau), dar mecanicul n-a stiut cum sa-l monteze

o sa incerc sa te contactez si pe mobil

sper sa nu deranjez

ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu stiu pe unde umblati de le tot loviti sau nu vedeti, eu am unul mic de plastic,dezavantaj poate se murdareste repede compartimentul motorului.

Modificat de VIDII
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!