Jump to content

Montare bara fata OE Golf GTI pe Golf non-GTI


Andrei AXN
 Share

Postare recomandată

La mine proiectoarele care au venit impreuna cu bara de GTI erau identice cu cele dupa bara normala(nu stiu cum se numeste modelul de bara stok).

Modificat de dudu
anunt vanzare in topic tehnic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    16

  • Alexis491

    16

  • sol1

    9

  • lile

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

la cei care aduc aceasta bara completa...sunt ca 300 lei...sau poate putin mai mult..

e un coleg mai in urma , cu un golf albastru care a pastrat proiectoarele de bara stock ... cautal si ia legatura cu el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

proiectoarele de pe g5 normal nu se potrivesc pe spoilerul de g5 gti in schimb merg alea de jetta care am impresia sunt putin mai ieftine. spre ex la augsburg le gasesti la 260 lei perechea, nu mai retin ce marca e oricum sunt facute in UE :( si vin cu becuri hb4 la fel ca alea de gti

binenteles e si pacat sa nu optezi pentru niste grile de rline, parca ii schimba si mai mult look ul

post-53127-1265026147_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intentionez sa pastrez grilele de GTI! In plus, eu am becurile in proiectoare HB4! Sa fi oare compatibile, cu grilele de GTI si cu spoilerul de GTI?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Proiectoarele de pe bara normala nu se potrivesc pe bara de GTI sau de Jetta, in schimb se potrivesc pe bara GTI look (cea "chinezeasca" care vine dintr-o bucata cu spoiler grila masca etc...). Si eu am cumparat proiectoare de la Augsburg si le am de un an pe masina fara probleme.

Alexis491 tu fiind din Brasov nu ai cum sa le iei de la Augsburg, dar poti opta pentru unele "neoriginale".

Proiectoarele de GTI sunt la fel cu cele de Jetta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Proiectoarele de GTI sunt la fel cu cele de Jetta. " la fel si cu cele de GT ...sunt aceleasi...

cand am zis 300 lei sau poate putin mai mult...ma refeream la pereche...

si intradevar, colegul din urma de care spun cu golful albastru , a pus proiectoarele de pe bara stock pe o bara aftermarket de GTi , nu pe una OEM.

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee unde se gasesc aceste grile de rline, separate doar grilele, eu vreau sa-mi pun proiectoare pe jetta dar nu gasesc grile

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc! ULTIMUL AVERTISMENT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zoly_85 grilele de Rline nu se potrivesc pe bara de Jetta. Merg doar pe bara de GTI/GT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si se gasesc doar la reprezentanta,aftermarket nu prea cred

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu doar la reprezentanta...le gasesti si la magazinele de piese auto...dar... pe original..codurile sunt 2-3 pagini mai in urma, insa nu le potrivesti la jetta... cel putin nu sigur...poti merge la risc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut. a montat cineva bara GTI LooK pe golf V 1.6i? ....trebuie schimbat suportu la radiator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Daca e GTI look nu trebuie schimbat absolut nimic numai ca va trebui un pic decupata in spatele grilei centrale superioare. Am avut o astfel de bara montata pe masina si cu toate ca cei care le vand spun "se potriveste perfect" tot trebuie un pic decupata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Am montat pe G5 meu o bara GTI Look si nu am facut nici o modificare, a venit totul la pachet cu grile si proiectoare cu lupa...si totul la 1250 ron plus vopsitul si montajul inca 300 ron. Vreau sa-mi montez si o prelungire la bara .....ma poate ajuta cineva cu informatii

post-64122-1268735391_thumb.jpg

post-64122-1268735391_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BV19BBY ai pastrat proiectoarele originale sau ai luat de gti ?

de unde ai luat bara si cum ti se pare calitativ ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BV19BBY...de la ce firma ai luat bara mai exact?

Modificat de 81UAC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La bara Gti look after... se potrivesc bandourile originale de sub far? alea intregi fara spalator ma refer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat recent o grila de GTI de la un coleg de pe forum si m-a mancat in freza, sa-i spun asa, sa o demontez si cand am dat acea dunga rosie jos, am rupt 2 clicheti. Stie cineva daca as putea gasi numai buza aceea rosie separat? Daca da, ma puteti ajuta va rog cu un scor aproximativ si eventual un cod de piesa!?! Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In afara de spoiler-ul in sine de GTI? nu mai trebuie cumparat nimic? Asta cu tot ce vine el, grile, proiectoare, etc. Caci astia ma aburesc pe mine cum ca imi trebuie alti suporti de far, chiar daca tai din el cum mi s-a recomandat? Alt burete... Ce sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un DIY cum sa schimbi un spoiler de G5 stock cu unul de GTI:

http://golfmkv.com/forums/showthread.php?t=114256

Multumim mult!

@kalu Daca poti confirma te rog, corectitudinea acestui DIY deoarece prefer sa merg pe mana ta si pe explicatiile tale! Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

partea cu demontatul e ce am facut si eu...

insa apare acolo la step 10 acea bucata de plastic, pe care eu la mine nu am avut-o

taiatul e ok.daca tai ca acolo si nu vine perfect vezi unde nu intra si mai ciupesti cate putin...difera de la echipare la echipare...

montatul e revers la demontat deci e ok...

deci DY -ul e ok...urmareste-l si cum am scris mai sus...daca la montat ti se pare ca nu vine ok , vezi unde agata si mai taie cate putin pana vine "perfect", ai grija sa nu scapi polizotul in bara :)

este foarte posibil sa nu iti incapa de suportii de sub far.ori ciupesti si din ei, ori iti comanzi un set ptr bara de GTi inainte :)

spor la treaba.asteptam poze cu rezulatatul

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu o jetta 2007 imi poate spune cineva daca se potriveste bara de la Golf GTI fara a face modificari???

Sau daca trebuie facute modificari ce anume???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La jetta teoretic nu ar trebui sa-i mai faci nici o modificare...o parere...schimbai numai grilele centrale ca bara oricum e la fel, difera numai grilele de la proiectoare. la jetta merg si grilele de r-line. ceva de genu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!