Jump to content

Montare bara fata OE Golf GTI pe Golf non-GTI


Andrei AXN
 Share

Postare recomandată

Apropo, bara fata de GTI se poate pune? Sau trebuie schimbat tragarul (nush cum se scrie). Vine cu tot cu masca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    16

  • Alexis491

    16

  • sol1

    9

  • lile

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nutrebuie schimbat si tragerul dar trebuie sa o iei cu tot cu masca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Apropo daca cineva are spoiler(bara toata) fatza de Jetta sau R32 montat pe golf 5 sa dea niste pretzuri cat l-a costat si unde a montat-o. Doresc sa schimb bara fatza si nu stiu pe unde sa caut. La PBN mi-e frica sa intreb :)

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cateva zile iti spun eu cat a costat cea de GTI completa, cu grila radiator, becuri de ceata, spoiler, sigle, etc.Cea de R 32 e mai ieftina cam cu 200 de euro, din ce am vazut eu preturi pana in prezent.Este posibil sa ma insel, dar pe undeva pe la 300 de euro parca am vazut-o pe net(de R32) si 500-600 cea de GTI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prefer bara fatza de Jetta sau R32 deoarece sunt cromate si ies in evidentza pe culoarea neagra(golful meu este negru). Iti multumesc anticipat Liviu si astept raspunsul tau. Sper sa nu ma uiti ! :vaidecapulmeu:

Edit: Ceva de genul acesta vreau !!!

post-3973-1166572042_thumb.jpg

post-3973-1166572072_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Este posibil sa se monteze spoiler fata GTI style pe un Golf sportline? Daca da rog pe cineva sa ataseze detalii referitor la pret(cat a costat spoilerul+manopera), poze si alte detalii folositoare. Multumesc, si scuze daca s-a mai pus in discutie :) aceasta problema ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles din auzite ca la PBN s-ar face aceasta "operatie" contra unui cost total de aproximativ 8000RON (piese + manopera). :Driver:

Vezi insa pe site-ul http://www.tmtuning.com niste preturi orientative pentru componente de comandat online. Daca pretul afisat acolo este cel corect, iesi mai ieftin, chiar daca aduni sa zicem o manopera de 1000-1500RON.

Link-ul direct pentru ce te intereseaza pe tine ar fi:

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=1638

Sper sa ajute si sa imi zici si mie ce rezolvi, ca intr-o vreme ma batea si pe mine acelasi gand... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8000 de roni, aia sunt nebuni

WoW vinde bara de gti in sectiunea vanzari cu 1400 de roni

montajul si vopsitul in jur de 500-700

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara e aprox 8000 ron??????????

ma rog...hai sa zicem si 7000/6000 si tot e ceva :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu liviuxp2000. El si-a montat in urma cu o luna un spoiler fata de GTI pe masina lui care este un Comfort Line. Stiu ca l-a ajuns mult, mult mai putin decat 8000 ron. Iti da el toate detaliile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara fata cu tot (grilele, stemele, proiectoare,bandouri, buza normala) este 2.800 ron la reprezentanta VW (Nurvil Rm Valcea) , iar la un alt service am gasit cam la 2.200-2.300 ron, toate preturile cu tva inclus, fara montaj. cu 8.000 ron ii mai pui si jante :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nuuuuu...jantele cu cauciucuri ajung pe la 1000 de euro.Eu m-am gandit la OZ 35 Anniversary pe 17'' si ceva cauciucuri dragute...cam acolo ajung

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un comfortline de 1.9 si bara fata completa(bandouri, grile, proiectoare, embleme, spoiler inferior) plus grila frontala radiator au ajuns undeva la 3700 roni cu tva, montaj, vopsit, totul inclus in banii astia.Bara a fost adusa de la augsburg si manopera la vaslui, la un service de mana a-3-a as putea spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine m-ar interesa spoiler de GTI.Aveti idee unde pot sa gasesc in Constanta,si la ce scor...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu maine imi supun masina unei astfel de opertatii. momentan am luat piesele de la porshe: 2.100 roni + tva. si mai vedem maine cat o sa fie manopera. o sa pun poze sa vedeti cum a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tiesto, te rog dupa ce termini operatiunea pune niste poze si spune-ne si noua mai exact ce ai achizitionat, pret, si manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aviasol Ai putea sa te uiti aici. Sunt niste poze cu masina lui liviuxp2000 care si-a schimbat spoilerul cu unul de GTI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

operatie nereusitaaa.

au venit toate piesele: 18 piese (intre care grile,bandouri, suporti prindere, alti suporti prindere si tot asa).

am scos vechea bara si...cand am pus-o pe cea noua de gti..stupoare... nu s-a potivit de nici un fel nu pica nicaeri cum trebuie .. parca era de la alta masina.

am sunat la porshe... si au zis ca ..da.. se asteptau oarecum la asa ceva..ca soft-ul lor zice ca mai trebuie schimbate si inca o gramada de piese (de pe la punte, aripi, suportul de radiatoare, radiatoarele chiar, toate insumand aproape 2-3 mii euro!!!!), piese care er fi dus bara mai in fatadecat cum sta cea normala, dar ei sperau sa mearga si asa.

au primit piesle inapoi si gata. inapoi la botul de golf 5.

mentionez ca eu am golf cu motor pe benzina de 14, si deci e posibil la altii cu motoare mai mari sa mearga, ei posibil avand deja piesele puse pentru bara montata cativa centimetri mai in fata.

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi pare sincer rau pt ce ai patit

stiam ca merge relativ cu mici modificari, pe 2.0 tdi cel putin am vazut multe modificari de genu asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cititi postul meu de mai sus. liviuxp2000 si-a pus bara de GTI fara nici o complicatie. Nu a schimbat aproape nimic, in afara de bara si aparatorile de noroi, parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atiunci ce sa intelegem ca la motorul 1.4 panoul frontal e mai altfel ca la 1.9 ??? dimensiunea exterioara a masinii e aceiasi, bara orogonala aceiasi deci.... mie imi da cu , (virgula) :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Detaliile le-am dat mai sus.Nu am o poza cum am taiat o bucatica mica din bara, de pe interior, 2 margini mici(colutrile care ating in radiatorul de clima).Perfect nu vine, pentru ca e alta motorizare, dar suportii de prindere sunt aceiasi, si pe aripi, si pe radiator, si pe spoiler, si pe scut.Grila frontala vine si ea bine, in locurile fostei grile.Cine nu crede sa vina la gradiste sa vada : o desfac si va arat unde si cum am taiat.

Spor la schimbat bare!

post-4489-1172345807_thumb.jpg

post-4489-1172345839_thumb.jpg

post-4489-1172345845_thumb.jpg

post-4489-1172345852_thumb.jpg

post-4489-1172345857_thumb.jpg

post-4489-1172345864_thumb.jpg

post-4489-1172345883_thumb.jpg

post-4489-1172345888_thumb.jpg

post-4489-1172345894_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!