Jump to content

Montare bara fata OE Golf GTI pe Golf non-GTI


Andrei AXN
 Share

Postare recomandată

din cate mi-au explicat mie diferenta majora este la trager, care trebuie modificat sau schimbat.

ca sa il modifici iti trebuie cineva priceput, ca sa il schimbi te costa ceva+ trebuie mai mult ca sigur schimbate si radiatoarele. deci costa si mai mult.

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    16

  • Alexis491

    16

  • sol1

    9

  • lile

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este sigur o diferenta la prindere la bara fata de Golf V GTI fata de cea de Golf V normal. De exemplu tunerii din afara vad ca au in oferta lor : bara pt Golf V GTI si bara pt Golf V normal. (cel putin la Zender asa este)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca postez in modul invizibil......istef.....tu vezi posturile mele de pe prima pagina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut dar unu zice asa altul invers... in plus, daca era doar de modificat un pic cezi ca cei care au incercat sa monteze la Tiesto nu se prindeau de smecherie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aviasol - nu...nu se prindeau.Iti spun si de ce:bara aia este o caruta de bani, si ei(cei din service) se cam incalta pe dos, sau cel putin asa sunt cei la care am montat-o eu.Daca nu eram de fata cand s-au apucat de treaba, ar fi trimis-o inapoi la furnizor, pe acelasi motiv : ca nu se potriveste.EU fiind de fata, m-am uitat, am potrivit, probat, calculat(fara pix si hartie) si am taiat exact ce trebuia.Va spun, nu trebuie sa fiti nici ingineri nici mari priceputi de tinichigerie ca sa faceti treaba asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am facut inginerie aerospatiala, crezi ca ma descurc :lol: ?

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am facut inginerie aerospatiala, crezi ca ma descurc :D ?

:lol: un pic....macar la indicatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am facut inginerie aerospatiala, crezi ca ma descurc :D ?

Nu cred.....ca-si va lua zborul din cauza look-ului :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am reusit si eu sa o montez ... dupa cateva mici modificari: adica decupat putin din partea din fata a spoilerului pe interior, putin din suportul de zapada artificiala si din 2 suporti fata ... foarte slabi ca duritate. uite ce a iesit.

post-8412-1172920709_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !

Pt. lile : Superb ! Cat a costat toata afacerea ? Numai de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pana la urma se poate cu un efort mic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mr.Plate salut, nu pot sa iti spun decat cu aprox ... undeva pana in 3000ron, am facut mai multe modificari la masina si au costat mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am reusit si eu sa o montez ... dupa cateva mici modificari: adica decupat putin din partea din fata a spoilerului pe interior, putin din suportul de zapada artificiala si din 2 suporti fata ... foarte slabi ca duritate. uite ce a iesit.

Ma omule ai casco si tu dai banii pe bari d`astea cand le faceai cu patentu` si cu ciocanu` cu tot cu faruri.

Ce naibi itzi e greu sa le spui ... asa am gasit`o in parcare ... m`am certat cu vecinii ca dau muzica tare ... se joaca copilasii pe langa ea ...

E suficient sa rupi o clama la far sa rupi o bucatzica din bara din grila portfar(daca nu gresesc) si ti le schimba casco imediat.(daca ai leasingul prin Generali, chiar nici o problema)

Parerea mea ... schimba si farurile ... pune`ti de GTI(care sunt negre) ca dau bine de tot pe culoarea ta.

Numai bine ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cam cat costa bara fata ca piesa de schimb? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara - adica plasticul efectiv fara bandouri fara nimic este vreo 700 ron fara tva cam peste tot.

post-8412-1173614626_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@jsd: si cum ii convingi sa iti puna de GTI cand tu nu ai GTI ci TL/CL/SL...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asigurarea iti da banii pe bara stock , dar tu poti pune diferenta de bani si iti iei bara de gti.

Lucrez in domeniu asigurarilor :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...deci la mica intelegere...stii cumva cat ar fi diferenta intre bara stock si cea de GTI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de unde le comnazi.Intereseaza-te la augsburg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferenta este destul de mare ... chiar foarte mare . nu intra toate grilele si bandourile pe casco, iar grilele sunt destul de scumpe aproape 700ron toate 4 (inclusiv cea dintre faruri) + 2 proiectoare 500 ron (difera de cele standard) + buza inferioara 200 ron + 100 ron bandouri .... iar daca nu ai avut proiectoare te mai costa relee, butoane ... etc ...

poti intria in vanzari ... iar userul wow are totul detaliat legat de bara de GTI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa mai pun un brat de lemne pe foc... oare a incercat cineva sa monteze bara de jetta pe golf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine m-ar tenta grila de la polo gti. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara - adica plasticul efectiv fara bandouri fara nimic este vreo 700 ron fara tva cam peste tot.

asa putin? :D tu de la porsche ai luat bara cu 700 fara tva?

doar grila centrala era 400 si ceva ron ultima oara cand am intrebat... cineva zicea ca pe altcineva la ajuns toata operatiunea pe la 6000 ron...

dubios daca e 700 bara la porsche... in conditiile in care un rcd300 ca piesa e 3000 ron...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plasticul de bara stiu ce vorbesc, poti sa vezi si in poza, bara fara nici un fel de grila. cat despre grila centrala atat a fost si la mine 400ron. operatiunea am facut-o la un service in tg-jiu, cu piesa luata de la augsburg. factura pentru piese era undeva pe la 2300-2400ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!