Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

@dany pe la vidraru drumul este infernal, eu i-as da nota -1(minus 1)

eu n-as mai luao p acolo niciodata.noroc ca n-am fost cu masina mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se confirma si de catre mine - eu am fost cu un Megane I, cu anvelope "inalte"si tot a fost extenuant (ca sofer, mai ales). Cu Golful meu care are jantele din semnatura, nu m-as duce. :D

Pacat... Mai ales ca partea din jud. Sibiu e chiar buna... Ma rog, pana la DN Brasov-Sibiu care-i in lucru acum.

Oricum, mai vorbim despre Transfagarasan pe la sfarsitul lui aprilie 2007!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da dar au pus astia bariere sa nu mai urci sau urci pe propria raspundere?azi am vazut la protv niste imagini de la balea si in spatele reporteritei erau cateva masini....cica telecabina nu mai merge din cauza vantului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da dar au pus astia bariere sa nu mai urci sau urci pe propria raspundere?azi am vazut la protv niste imagini de la balea si in spatele reporteritei erau cateva masini....cica telecabina nu mai merge din cauza vantului...

Era vorba de Balea Cascada. Pana acolo se poate ajunge. Mai sus de Balea Cascada... se pare ca nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de autostrada Buc-Pitesti ce se mai stie? tot asa se repara primii 30-40 km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuresti - Dragasani (in graba!)

Cum e mai bine de la Pitesti? Direct spre Dragasani, sau Dragasani via Slatina? Mentionez ca trebuie sa ajung repede la Dragasani, sa-mi rezolv treaba si sa ajung la fel de repede inapoi la Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de autostrada Buc-Pitesti ce se mai stie? tot asa se repara primii 30-40 km?

Intre km 22 si km 46 se circula pe 1 fir spre Pitesti si 2 fire spre buc

Recomand din nou

www.andnet.ro

sectiunea informatii utile>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci asarban, dar nu stiam cat de noi sunt informatiile de acolo.

de ex, anul trecut cand au fost prob la drumul catre Rm Valcea am sunat acolo de 3 ori, in 3 zile si mi-au zis ca s ecircula normal. si cand am ajuns acolo, era si coada foarte mare, masinile de peste 3.5t nu circulau pe aoclo, ci pe Curtea de Arges. eu eram cu masina mica, dar ca durata era mai scurt pe curtea de Arges. de asta am intrebat aici :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la roman spre tusnad pe unde e cel mai bine de mers ? (calitatea drumurilor inainte de distanta in plus)

am ales la dus: iasi - roman - bacau - onesti - tg secuiesc - balvanyos - tusnad

la intors, am mers pe traseul: tusnad - miercurea ciuc - comanesti - bacau - roman - iasi

iasi - roman - bacau - onesti = f bun = 9,5

onesti - tg secuiesc = bun = 8,5

tg secuiesc - balvanyos (lacul sf ana) - tusnad = bunicel = 7,5 (se poate merge fara sa-ti chinui masina pe el, dar e lent, ingust si f virajat; ca si peisaj intr-o zi e de toamna e de 10+)

brasov - sf gheorghe - miercurea ciuc = bun = 9

miercurea ciuc - comanesti = asa s-asa = 7 (nu-ti rupi masina)

comanesti - bacau = bun = 8

Modificat de julye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evitati Aradul. Drumuri ca in orasul asta n-am mai vazut de mult. Care aveti drum spre vest, folsiti cu incredere centura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Astazi am mers pe A1 Bucuresti-Pitesti si retur. Drumul este ok spre pitesti, nu mai sunt lucrari sau ingustari, nici gropi nu am intalnit. La intoarcere pe la km 43 se circula pe o singura banda, dar fara dublu sens, pe o portiune de aproximativ 1 km. Era un utilaj acolo care n-am observat prea bine ce facea. Nu sunt gropi dar mi s-a parut mai ondulat asfaltul pe unele portiuni de drum la intoarcere. Deci puteti circula fara grija pe A1, nu mai este de evitat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

drumul pana la balea lac dinspre sud este deschis pana la cabana capra..mai sus de caba capra nu este dezapezit drumul si e o zapada inghetata...oricum e suerb cum se vede si de la cab capra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa ajung din Suceava la Gyula (Ungaria). Punctul de trecere al frontierei poate fi oricare. Important este sa evit drumurile proaste din tara. Varianta Vatra Dornei - Bistrita - Cluj e exclusa din start. De aceea ma intereseaza daca stie cineva care este starea drumurilor pe ruta Targu Neamt - Borsec - Toplita - Reghin - Cluj. Sau o sugestie pentru o ruta alternativa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la bistrita - vatra dornei s-a mai lucrat. la fel, si la dej - cluj.

in schimb toplita - deda era anu asta acum 2 luni dezastru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerea mea cel mai bun compromis e sa mergi prin Praid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pentru informatii si sugestii. Deci pica si varianta Toplita. Am sa iau in calcul optiunea cu Praidul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anul trecut, in vara, Praid-Sovata-Balauseri se prezenta foarte prost... am inteles ca s-ar mai fi lucrat intre timp in zona.. dar nu stiu nimic sigur...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Praid-Sovata-Balauseri: a fost refacut si e chiar bun, anul acesta in vara am fost pe-acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buc-Tm pe unde?

Precizez ca ma intereseaza exclusiv starea asfaltului..ca o sa plec pe 26 decembrie cand sper sa nu gasesc pe drum multe tir-uri sau masini..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mergi cel mai bine pe valea oltului - sibiu - deva si apoi de la arad spre timisoara

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buc-Tm pe unde?

Precizez ca ma intereseaza exclusiv starea asfaltului..ca o sa plec pe 26 decembrie cand sper sa nu gasesc pe drum multe tir-uri sau masini..

Pot sa iti zic din experienta anilor 2002-2004 cand faceam destul de des acest drum.

Eu am ales la inceput din considerente personale sa merg pe Tg-Jiu - Petrosani - Hateg....

Si in paralel am ales sa merg si pe Craiova-Severin-Caransebes sau pe Valcea-Sibiu-Deva....

Argumente pro via Tg-Jiu:

-mai putin aglomerat decat oricare alta ruta

-asfaltul de la Bucuresti la Tg-Jiu e destul de bun (sau era) iar de la Petrosani la Caransebes iar e foarte bun. Nici pe defileul Jiului nu e f.rau...

-distanta cred ca e egala cu cea pe Sibiu sau f.f mica diferenta (undeva sub 600km)

Din ce am vazut in ultimul timp defileul Oltului e mult prea aglomerat decat suporta drumul. Si cred ca si de la Sibiu la Deva e la fel

Iar pe Craiova-Severin... dupa Herculane o sa ai parte de un drum sub orice critica pana la Caransebes.

Deci, te sfatuiesc sa mergi pe ruta asta:

Bucuresti-Pitesti-Rm.Valcea-Tg-Jiu-Petrosani-Hateg-Caransebes-Lugoj-Timisoara.

Intre Lugoj si Timisoara drumul e iar prost si chiar daca alegi sa mergi pe Buzias(unde drumul e putin mai liber) sau pe Recas(se reface drumul dar sunt unele portiuni cu cratere... si nu glumesc! Chiar sunt niste gropi imense!!!) o sa ai 60km de drum unde ar fi bine sa nu o calci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm, Rm.Valcea-Tg-Jiu este bun drumul (cu mici exceptii, la intrarea si iesirea din Horezu) - si nu este aglomerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu m-am facut bine inteles...

Ma intereseaza pe unde e drumul cat mai BUN!

pe 26 decembrie dimineata o sa fie drumul PUSTIU!

Ok..am inteles ca mai bine e Buc-Pitesti-RmValcea-sibiu-sebes-deva-arad-tm!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sibiu-sebes.. hmmm... utlima data era bun, dar mai erau cateva hopuri si urma de camioane care au mai inmuiat asfaltul. :)

dar cred ca merge.

oricum, drum bun, si detector deschis :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!