Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Are cineva date actuale despre drumul Galati – Constanta prin Macin – Ciucurova – Mihail Kogalniceanu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

. deci nota..5-6 pana la km 30, dupa aia..sa zic 9... 9.50. :) drum bun.

ps: tot autostrada as alege-o. vechiul drum am inteles ca e bunicel, da rmai sunt camioane si sate..deci nu prea renteaza.

maine vreau sa merg catre Olanesti si nu stiam ce sa aleg mai bine si dpdv al calitatii soselei si dpdv al aglomeratiei. multumesc

Am fost ieri .... in loc de 40 min am facut 50 .... dar "tras tare"

Personal nu sunt adeptul rutelor necunoscute.

inseamna ca merge unsa!

multumesc

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Razvan: nu iti recomand drumul prin Galati -Macin deoarece prin muntii Dobrogei drumul e destul de rau pina la intrarea pe E87 . Mai bine mergi prin Braila-Viziru-podul Giurgieni-M.Kogalniceanu-Constanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutumesc Leo si Istef, m-am decis deci pentru traseul Iasi - Vaslui - Barlad - Tecuci - Sendreni - Braila – Viziru - Insuratei - Tandarei - Hirsova - Constanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Brasov-Bucuresti. de la brasov pana in ploiesti merita ocolit pe la munele rosu. se urca un pic mai mult, e cu cativa kilometri mai lung, dar nu e aglomerat si e asfalt nou noutz. dar pe acolo mai merg si camioane, da nu prea multe. macar nu se merge bara in bara ca pe la predeal....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bucuresti-Ramnicu Valcea: via A1 (nota 3 pana la km 44 si un 7.5 dupa) si Dealul Negru (nota 8).

Ramnicu Valcea-Sambata de Sus: via Talmaciu (nota 8.5) si apoi E68 (nota 5 pentru primii 4 km, apoi un 7). De pe E68 si pana la orasul Victoria, nota 5.

De la orasul Victoria pana in localitatea Sambata de Sus - nota 2.

Am ales drumul principal, care e plin de gropi imense (pacat ca nu am facut poze - mergeam numai in a I-a). Mai e un drum secundar (intr-o stare mult mai buna - nota 7): E68 apoi prin localitatea Sambata de Jos si pana la manastire. Oricum, merita vazuta, e foarte interesant.

Scuze daca am fost confuz in explicatii, sunt cam obosit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a dat drumu la circulatie pe Posada

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

M-ar interesa cum se prezinta urmatoarea ruta:

Sibiu - Brasov - Bacau - Suceava

Va trebiu sa-l fac pe la mijlocul lui septembrie si nu am fost nici o data mai departe de Brasov.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sibiu Brasov... cam de nota 7.

Brasov - Bacau... cam de nota 8.

mai departe nu stiu. cauta pe paginile anterioare ca eu am facut un Bv-Bc acum cateva luni :beer:

si drum bun!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A2 - Iesire Spre Calarasi - Drum in lucru absolut Varza. La fel si Calarasi Ostrov - trecere cu Bacul la Bulgari. DEZASTRU, evitati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un IDIOT de la ANDA sau din CJ Brasov a decis ca DN13 intre Brasov si Rupea este intr-o stare prea buna si nu mai apar gropi pe el. In consecinta, s-a apucat sa il distruga. De la sfarsitul lunii august au inceput sa toarne pietris pe un drum PERFECT, fara nici o groapa, marcat ca lumea. Acum, marcajele au disparut, poti merge cu 40 kmh maxim, ca altfel ti se sparge parbrizul, sare vopseaua de pe capota si masina - mai ales cu cauciucuri late - o ia in directii aiurea, fiindca rotile nu mai au aderenta.

Nu inteleg, de ce in Romania se aplica aceasta metoda imbecila de "prelungire a vietii covorului asfaltic"?! Este pur si simplu un atentat la siguranta omului care plateste taxe ca se circule pe drumurile nationale. Ce sa mai pui, ca dupa ce a supravietuit cu brio la 5 ierni, sunt ferm convins, ca in primavara DN13 va da semne de oboseala si vor aparea gropi si crapaturi. Poate ajunge asa si firma care toarna acum pietris sa isi mai traga un contract gras de reabilitare.

Asadar, cei ce circulati pe acolo, atentie la parbrize si daca vedeti pe cei ce distrug drumul aruncati in ei cu pietrele pe care le intind, sa vada ce placut e! :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi trebuie sa stiu cum e drumul Cluj - Gherla- DEJ . S-a reparat sau nu ? Tot acolo Cluj - Baia Mare. Cluj - Satu Mare stiu ca e bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum s-a exprimat si Hubertus, pe ruta Pitesti - Curtea de Arges un alt idiot a decis sa toarne cu griblura peste un asfalt acceptabil si marcat binisor. Aceleasi probleme cu pietrele aruncate de cei din fata... :hainoroc:

Transfagarasanul:

Ruta Cartisoara - Balea Cascada - Balea Lac (SB) = drum f bun !

Balea Lac - Valea cu Pesti - Vidraru = acceptabil, insa atentie, sunt ~ 20km unde NU AI ce sa ocolesti, doar sa mergi incet prin transee !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Imi trebuie sa stiu cum e drumul Cluj - Gherla- DEJ . S-a reparat sau nu ? Tot acolo Cluj - Baia Mare. Cluj - Satu Mare stiu ca e bun."

Sectorul de drum Cluj-Gherla se lucreaza pe el, am fost acum aproximativ o luna si de atunci trebuie sa mai fi facut, spaniolii progreseaza destul de bine(erau progrese mari intre acum doua luni si acum o luna). EU il consider aproape bun, insa in cursul zilei poti sa faci destul de mult din cauza semafoarelor pe portiunile unde se circula pe o singura banda.

Gherla-Dej nu s-a prea facut mare lucru de cand ai fost tu pe acolo (am vazut posturile tale anterioare).

Dej - Baia Mare are ceva denivelari pe el dar e acceptabil, nu se compara cu E60 dar nici asa rau parca ca si Gherla-Dej nu e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun deci voi alege atunci Cluj - Gherla (Unde am treaba) apoi revin la Cluj si o iau spre Satu Mare( unde iar am treaba) si ma duc apoi la Baia Mare dupa care revin la Satu Mare - Cluj - Alba - Sibiu - Pitesti - Bucuresti.

Cat despre colegii clujeni nu-i mai convoc la nici o intalnire pentru ca data trecuta s-au dat loviti.... :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa mergi in timpul zilei nu stiu daca e chiar o idee buna sa faci Cluj-Gherla in aceeasi zi, tu stii mai bine, nu e de speriat GHerla-Dej, plus ca daca faci Cluj-Gherla inapoi in Cluj si apoi Cluj-Satu Mare sunt ca multi km si mult de stat pe sectorul Cluj-Gherla, dar inca odata tu stii mai bine.

Mai incearca odata o convocare, mai ales daca mai stai la Meridian, eu lucrez langa. Data trecuta am vazut prea tarziu postul tau, daca sunt liber poate ne vedem la o bere.

Modificat de manfred
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine cum e drumul Buzau - Brasov (Intorsura Buzaului). Intentionez sa ajung la Sighisoara pe aceasta ruta, pentru a nu mai interactiona cu DN1. Daca e rau, am sa merg pe Ploiesti-Brasov.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum s-a exprimat si Hubertus, pe ruta Pitesti - Curtea de Arges un alt idiot a decis sa toarne cu griblura peste un asfalt acceptabil si marcat binisor. Aceleasi probleme cu pietrele aruncate de cei din fata... :lol:

Am vazut si pe cateva strazi din Iasi criblura aruncata pe carosabil. Oare ce au patit primarii nostri? Fac simulari pentru la iarna? Ma tem ca tot pe nepregatite o sa-i prinda. :)

Deci, atentie la parbrize!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine cum e drumul Buzau - Brasov (Intorsura Buzaului). Intentionez sa ajung la Sighisoara pe aceasta ruta, pentru a nu mai interactiona cu DN1. Daca e rau, am sa merg pe Ploiesti-Brasov.

am fost nu de mult, in drum spre mare.

o portiune relativ mare din el e in lucru, poate au mai avansat nitel.

in general, e un drum de nota 6-7, cu 2 exceptii

1.partea proaspat reabilitata, care merge spre 9

2.partea la care doar s-a inceput reabilitarea, unde e de 4, fiind doar 'defrisat' asfaltul.

in zona vulcanilor noroiosi drumul e destul de denivelat.

o buna parte din drum e virajat, asa ca atentie la cei cu rau de miscare.

dar, una peste alta, e practicabil, zic eu.

daca au mai inaintat cu reabilitarea, e o alternativa de preferat vizavi de DN1.

vad ca e o diferenta de 70-80 km, in acest caz zic eu ca ar cam merita deplasarea prin intorsura Buzaului.

in cel mai rau caz, daca nu-ti convine te poti intoarce pe DN1.

Modificat de oaspetele
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, eu chiar am de gand sa merg pe intorsura, pentru ca sunt satul de dn1, iar intorsura nu a fost palma niciodata dpdv al calitatii drumului. Nu aveam informatii recente despre cum se mai prezinta, si asta ma determina sa ezit, deoarece primavara e dezastru... Multumesc inca odata, si sper sa fie mai bine decit ai prezentat :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee in ce stare mai este drumul Sinaia - Cota 1400 ? Trebuie sa ajung sambata acolo si vreau sa stiu la ce sa ma astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 6 august era practicabil fara probleme insurmontabile.

Cea mai mare parte note de 5-7, plus portiuni foarte scurte cu sosea prabusita unde trebuia mers foarte incet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!