Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Tocmai m-am intors de la Deva la Bucuresti ieri, facand drumul dus alaltaieri.

Daca e vorba strict de suprafata drumului, cel mai bun e Buc-Pitesti-Rm.Valcea-Sibiu-Sebes-Deva-Arad-Timisoara (prin Arad pentru ca ultima parte din Deva-Timisoara e cam rea).

Zic si eu ca Bogdan_wrc: atentie la radare, ca sunt destule zone "preferate"... Eu (impreuna cu detectorul) n-am "vazut" decat 2 in actiune, dar mai erau 3 in stand-by. Si mai sunt cele fixe din Pitesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am de facut un drum pana in Reghin, si de la Iasi ar fi cel mai scurta ruta de la Poiana Largului. Cum e starea drumului pe acolo in perioada asta, a fost cineva de curand?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la borsec e bun.. mai incolo nu stiu, dar tind sa cred ca ea nasol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-au petecit in toamna asta (atunci am fost ultima data). Dar atunci totusi mai existau gropi pe raza mun. Toplita, caci "saracul" primar (care are la bani...) nu avea fonduri sa-l repare - ma rog fara comentarii. Poate acuma totusi au facut si portiunea aceea (de vreo 5-10km) dar sa stii ca nu e magnific - acuma nu mai e denivelat din cauza gropilor ci are bolfe din cauza plombarilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cind a plecat sora-mea a mers pe la Toplita. Si acum injura. Cind s-a intors (cu avionul :) ) conversatia a inceput ceva de genul:

Salut ! Ce mai faceti ? Mamaaa ce drum pe la Toplita :) Mi-a spus ca vreo 2 ani nu mai calca pe acolo ca era jale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

as avea si eu nevoie de o harta a RO cu drumurile (cel putin alea mai importante sau macar DN) si km trecuti pe cele principale. in format de poze, jpeg, gif, bmp. are cineva? merci mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu. Harta rutiera a Romaniei. Are 77 MB. Propune un mod de ajunge la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, merci. mai mica se poate face? ce format e? adica nu vreau speciale pt navigatie.

incearca www.rapidshare.com

merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt harti de navigatie. Este "poza" unei harti rutiere normale. Are extensia TIF si e imagine cinstita.

Nu am reusit sa uploadez la www.rapidshare.com (mi-am creat folder dar nu stiu cum sa uploadez).

Modificat de Cristian_F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai uploadezi acolo si pui link de download aici.

merci mult

daca tot nu reusesti, vedem noi cum facem. eventual gasim alt site.

vezi ca spune si la inceput:

1. Select your file and press upload

2. Receive download-link and share it

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte buna. multumesc mult. raman dator :vaidecapulmeu:

tre doar sa o fac mai mica sa poate fi deschisa si de pe telef. la vreo 20-30 de mb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze :vaidecapulmeu: Ce soft folosesti pe tel ca sa poti vizualiza tif-uri? ceva aplicatie symbian? ce tel folosesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry de OT. am windows mobile. motorola mpx220. si ca aplicatie de vazut poze, ori a lui preinstalata, ori daca vreau zoom marit (cam 200-250%) resco viewer. intentionez sa trec la Moto A780 pt GSM incorporat, linux, si dimensiuni reduse, dar nu se aduce in RO. :)

pt alte intrebari, pls use PM.

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

drumul dintre afumati si otopeni prin tunari (e un drum secundar-vreau sa evit centura,am treaba la aeroport),cum e?

Ajung cu masina intreaga la aeroport?

Se poate cicula pe drumul asta?

Multam,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru bucuresti-craiova ce recomandati? Pe A1 sau prin Alexandria?

Tocmai am aflat ca trebuie sa dau o fuga pana la Craiova maine ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Bucuresti- Vatra Dornei ce traseu sa aleg?

Cum mai sunt drumurile in zona ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca nu prin Bistrita.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Drumul Gheorgheni-Praid-Tg Mures-Turda-Cluj Napoca a fost refacut si este foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In caz ca sunt doritori sa mearga la BV de la Sibiu, prin Fagaras, sa se razgandeasca. Drumul e praf si plin de semaforizari, cu circulatie pe o singura banda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca nu prin Bistrita.

:D

@oaspetele: Pai baga ceva detalii si pentru noi ! Ca si eu am in plan Vatra Dornei... :lol:

Iar ca supliment, as intreba ce stiti despre drumurile din nord ? Adica din Vatra Dornei spre Borsa - Baia Mare - Satu Mare - Oradea... :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@istef Cu exceptia loc Gheorghieni care arata ca dupa bombardament (drumurile). Cel putin asa aratau toamna trecuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!