Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Am venit de la TM si am venit prin Lugoj. Un dobitoc (scuzati limbajul mi-a spus ca e ok). :(

Dupa Lugos am luat-o spre CS. La fel. :D

Intre CS si Hateg, parfum.

Hateg-TG Jiu, nota 8,5.

Tg-Jiu-Rm Valcea, parfum.

Rm Valcea -Buc, banuiesc ca stiti cu totii, f f aglomearat.

Am luat-o pe acest drum deoarece venind de la Budapesta mi-a fost frica de clasicul Arad-Deva-Sibiu-Rm Valcea.

La dus am fost pe Bv-Cluj-Oradea. Concluzia: mers f f greu.

In concluzie NOI PE UNDE MAI IESIM DIN TARA SPRE VEST?

Modificat de OvidiuV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In concluzie NOI PE UNDE MAI IESIM DIN TARA SPRE VEST?

1. Otopeni

2. urci masina pe tren, somn la schlafwagen iar dimineata iesi din tara (CFR se lauda ca in curind vor atasa ceva vagoane pentru masini la trenurile de Oradea, Arad, Timisoara)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

drajna fetesti cernavoda - autostrada

dupa cernavoda e DN

deci sa inteleg ca este autostrada de la Drajna pana la Cernavoda este autostrada ? Scuze dar nu sunt la curent cu nenumaratii kilometri de autostrada ale patriei noastre :icon_thumright:

Dar nu este mai aglomerata partea de dupa Cernavoda pana la Constanta, fata de varianta mea: Tandarei - Harsova - Constanta ?

Deci recomandati 100 % ruta pe autostrada ?

Varianta prin Harsova este de 144 km, iar varianta prin Cernavoda e de 135 km (si mergi si pe autostrada)

Ok se pare ca traseul dat de voi e mai avantajos !

Acum in Constanta, recomandati sa o iau pe centura ? Sau sa o iau prin oras ? Ajung vineri dupa ora 21 in Constanta !

Multumesc,

Modificat de andrein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

centura e o mare porcarie ,iar prin oras e o porcarie.

depinde ce alegi.

la timpul tau de sosire s-ar putea sa ai norocul sa fie mai lejer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum e drumul de la Miercurea Ciuc la Sfantu Gheorghe?

Multumesc anticipat :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In concluzie NOI PE UNDE MAI IESIM DIN TARA SPRE VEST?

DAR din Buc cum mai iesim!?!? am facut 2h din Vitan pana la otopeni...si prin pipera am incercat,...2h30... o iau pe A1 si dupa aia pe BZ ca sa ajung la PL??

din tara..cum sa iesi..prin IS....Rep Moldova..Ucraina... ocolind...ROMANIA>..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hateg-TG Jiu, nota 8,5.

Sincer nu stiu cum ai mers tu cu GTI-ul pe drumul asta de i-ai dat 8.5 ca eu peste 60km/h nu am putut merge din cauza denivelarilor in asfalt. Sunt portiuni de drum cu asfalt nou si portiuni cu asfalt vechi iar diferentele de nivel sunt infioratoare, ca sa nu mai punem la socoteala denivelarile care pentru suspensia sport (stock) sunt foarte nasoale. Eu mai mult de 6 nu put sa-i dau drumului. Am fost in weekendul ce tocmai a trecut.

Despre Tg-Jiu-Rm Valcea am numai cuvinte de lauda. Cu toate ca este doar DN (nu european ca Hateg-Tg Jiu) este de o mie de ori mai bun. Si peisajul este frumos, deci cum spuneai, parfum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2. urci masina pe tren, somn la schlafwagen iar dimineata iesi din tara (CFR se lauda ca in curind vor atasa ceva vagoane pentru masini la trenurile de Oradea, Arad, Timisoara)

dadada...AU FOST si s-au scos....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Peste vre`o 2 sapt ma pregatesc de un drum Bucuresti/Petrosani

Si as alege Bucuresti-Pitesti-Rm. Valcea-Tg. Jiu-Petrosani( mai mult pt. micii de pe Dealu Negru:)))

L-am mai facut acum 2 luni dar invers.. Arad-deva-petrosani-tg.jiu-valcea-pitesti.buc si a fost destul de ok.. ceva schimbari ?

Sau e mai bine sa aleg varianta pe Sibiu?

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu as recomanda valea oltului pentru ca se lucreaza si e plin de semafoare. Imbatranesti acolo. Eu am plecat de la sibiu la c de arges pe transfagarasan si am regretat ca nu am ales acelasi drum inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexx_22, cred ca varianta propusa de tine e cea mai buna. De fapt drumul cu probleme este intre Sibiu si Petrosani sau Targu Jiu-Petrosani. Aceste doua portiuni sunt cu probleme. In rest drumurile sunt bune.

Sop, cand ai fost pe Valea Oltului si erau semafoare? Eu am fost acum 2 saptamani si drumul era foarte bun. Era un singur semafor pentru ca au cazut niste pietre si se lucra la evacuarea lor. Si nu cred ca dureaza o luna sa se evacueze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu cred ca dureaza o luna sa se evacueze.

Lasa-ma sa rad ... te-ai intors recent din concediu sau de ce esti asa optimist!?

Duminica inca mai era semafor la 2-3 km dupa Brezoi (parca) spre valcea. Santierul are vreo 300 de m lungime si este de cel putin doua luni. Duminica pe la 3pm nu prinzi coloana in nici un sens. Stai maxim 5 minute la semafor. Insa vineri se fac coloane de ceva km in ambele sensuri.

numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexx_22, cred ca varianta propusa de tine e cea mai buna. De fapt drumul cu probleme este intre Sibiu si Petrosani sau Targu Jiu-Petrosani. Aceste doua portiuni sunt cu probleme.

DA stiu de Tg.jiu petrosani, erau ceva lucrari si cateva semfare , ma gadeam ca a mai fost cineva acum recent si poate au terminat aia pe acolo... Oricum ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe targu jiu perosani deabia au inceput sa refaca drumu asa ca va dura cred pana prin vara viitoare(cel putin)

dar se poate circula destul de bine fiind o varianta buna pentru turnu severin-caransebes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA stiu de Tg.jiu petrosani, erau ceva lucrari si cateva semfare , ma gadeam ca a mai fost cineva acum recent si poate au terminat aia pe acolo... Oricum ms

Am fost pe-acolo acum 2 saptamani si mi s-a parut drumul infernal. Dar ti-am spus, ca sa ajungi la Petrosani, ori prin Sibiu, ori prin Tg Jiu e aceeasi branza. Tot drumul Sibiu-Tg Jiu e la fel de stricat. Sunt bucati asfaltate iar trecerile dintre bucatile asfaltate si cele neasfaltate sunt foarte dure. Sunt si vreo 2 semafoare dar nu mai stiu exact pe ce portiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-o vreme mergeam din Cluj in bucuresti pe Valea Oltului,acum se sta la semafoare mult si bine, pe Valea Prahovei e plin de camere si pe DN1 mori incet la ce aglomeratie e. Astea sunt drumurile din Romania, si apropo de drumuri si de starea lor, de 4 ani lucra la drumul Cluj Dej, inca nici in ziua de azi nu l-au terminat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Dealu negru avem semafor la "mititei". Nu cred ca termina prea curand lucrarea acolo. Este de cateva luni bune.

Modificat de AUTOBOOM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AUTOBOOM cand ai fost ultimadata pe acolo? Eu am fost acum 3 saptamani si au teminat baietii lucrarile pe acolo, si se circula bine, achiar au si largit drumul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Peste vre`o 2 sapt ma pregatesc de un drum Bucuresti/Petrosani

Si as alege Bucuresti-Pitesti-Rm. Valcea-Tg. Jiu-Petrosani( mai mult pt. micii de pe Dealu Negru:)))

L-am mai facut acum 2 luni dar invers.. Arad-deva-petrosani-tg.jiu-valcea-pitesti.buc si a fost destul de ok.. ceva schimbari ?

Sau e mai bine sa aleg varianta pe Sibiu?

Ocolesti prea mult prin Sibiu.

Si , te incurajez sa o iei prin Tg Jiu. Nu s-a schimbat mare lucru la drum, din vara pana acum. Deci, e exact cum stii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Dealu negru avem semafor la "mititei". Nu cred ca termina prea curand lucrarea acolo. Este de cateva luni bune.

au terminat la dedulesti, se cirula normal, inca au largit curba .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de la BV catre Buc puteti veni pe Cheia, o luati pe centura de EST a orasului Ploiesti si pe langa manastirea Ghighiu iesiti direct in DN1 la Luk Oil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe cheia este o varianta doar daca nu este aglomerat. Sunt vreo 4-5 treceri de nivel cf care sunt praf. Daca este aglomerat se formeaza coloana la fiecare trecere pentru ca nu poti traversa decat in treapta 1.

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum mai este drumul intre Sibiu si Brasov.Vreau sa merg pana la Bucuresti si sa stiu cu cat timp plec mai repede din cauza drumului?Radare fixe si camere pe unde sunt dupa Brasov?mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trecut pe Sibiu Brasov in august, era cam dezastru, asta daca nu au mai facut ceva intre timp, oricum era mai bine decat anul trecut in august :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!