Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

@CiprianPaun81: te rog sa'mi dai si mie datele de contact ale firmei respective.

Orice ajutor imi este binevenit acum, tinand cont de faptul ca ma grabesc sa achizitionez masina, inainte sa vina frigul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt conte

S.C. AUTOLAND S.R.L.

Sos. Pacurari, nr. 151, etaj1

Iasi , Jud. Iasi , Romania

Tel.: +40 332 887 698

Fax: +40 332 816 713

C.U.I. RO 21834696

www.AutolandRomania.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, CiprianPaun81!

Si revin cu intrebarea: de unde pot sa aflu codul motorului (BMP, BKV, CBAB etc)? Se poate afla din VIN, sau scrie pe Brief (si daca da, unde)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pe brief, peste tot....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, poate BKC sau BXE - 1.9TDI si BKP - 2.0TDI.

BKE-ul-1.9TDI se afla pe Audi B6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bate gandul la un DSG pe un B6 2010. Va fi foarte greu sa gasesc ce vreau, sunt curios ce iese.

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, CiprianPaun81!

Si revin cu intrebarea: de unde pot sa aflu codul motorului (BMP, BKV, CBAB etc)? Se poate afla din VIN, sau scrie pe Brief (si daca da, unde)?

Ce intrebare tare... Deschizi portiera de la sofer si privesti in jos, pe partea dezgolita a stalpului. Acolo vei gasi o eticheta din tabla (cred). Citeste cu atentie ce scrie acolo. Mai scrie si pe eticheta aia cu optiunile din portbagaj, din cartea service, etc

Daca nu esti langa masina, poti din acte, din VIN etc

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sarcasmul tau ma depaseste... si cred ca si pe tine.

am pus o intrebare de "necunoscator in ale passatului", ceea ce am recunoscut de la prima mea postare pe acest forum.

oricum, multumesc pt raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai simplu te uiti in cartea de identitate a masinii, la rubrica "motor" scrie codul acestuia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sarcasmul tau ma depaseste... si cred ca si pe tine.

am pus o intrebare de "necunoscator in ale passatului", ceea ce am recunoscut de la prima mea postare pe acest forum.

oricum, multumesc pt raspuns!

Nu-i suficient s-o recunosti de la prima postare, ar trebui sa incerci sa-ti depasesti putin conditia si prin ceva munca individuala. aka search and read pe forum.

Oricum... cu placere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am achizitionat recent un passat b6 2.0 tdi motor bkp km 102000 (reali garantat) an fabricatie 2007(dupa seria sasiu angrenaj pompa ulei ar fi pe pinioane).Are toate 4 injectoarele schimbate si pompa de motorina.Mai exista si alte probleme des intalnite strict la acest motor-bkp

Thks

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum nu e interesant cat a dat pe un BKP , asa ca poate fi secret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil interesul acesta aratat pentru cat am dat pe masina are legatura cu faptul ca vreti sa vedeti la cat va mai puteti vinde masinile sau cat mai valoreaza ele la momentul actual.foarte putin tinand cont ca orice client nu va da doi bani ca masina dvs are km reali si se va raporta tot timpul la pretul pietii adica cel facut de bisnitari unde in 99,99% din cazuri masina are 120000 km pe bord si 250000 km reali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acelasi registru in care raspunzi, tot asa iti va fi raspuns...

Probabil ca si tu ai postat aici sa aflii, daca masina vanduta ţiplă, cu km reali si fara probleme, poate sa mai aiba totusi ceva vicii ascunse despre care sa nu stii...

Anyways, ai grija la volant, e o problema destul de des intalnita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect am dorit sa aflu informatii tehnice legate de masina.nu am dorit sa aflu daca pretul platit pe ea este cel corect sau nu.consider ca raspunsul dat de mine nu a fost unul impertinent si mersi pentru primul raspuns pe subiect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind vorba despre un topic legat de achizitia unui B6, a discuta despre preturile platite pe acest model sunt cat se poate de on topic. Cei care vor sa achizitioneze o masina sunt interesati de problemele caracteristice dar si de pretul pietei la acel moment de timp...

Pentru probleme caracteristice, exista topic dedicat...

Spre exemplu, un alt user care cauta o masina din 2007, un bkp de exemplu, in treaba lui, cu km reali stie ca pretul ar fi pe undeva pe la (xxxxxxx euro, cat ai dat tu pe ea si nu vrei sa dezvalui) in luna noiembrie 2012. Desigur ca peste 3-6 luni pretul va fi altul...

Fiind vorba de un forum vw, stim sa apreciem pretul unei masini cu istoric verificabil, fata de cele vandute de samsari in targ, ca fiind impecabile, prim proprietar sau conduse de o babuţă in germania.

Enjoy your car!

Modificat de alexandru_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai de asta celui direct interesat dupa cum se observa mai sus i-am raspuns in privat.doar am considerat ca nu este necesar sa fac public pretul de achizitie al masinii.in sfarsit temerile mele erau legate sa zic mai mult daca cu banii (respectiv 9000 eur fara taxele ce vor presupune transcrierea masinii pe numele meu si micile investitii facute in prima faza gen folie si niste consumabile) am facut o alegere buna!am oscilat f mult intre un bmw 320 d modelul cu 166 cp cu km reali 125000 an 2006 un bmw 525d-aici fara pretentii la km dar masina intretinuta ,honda accord 2.2d-135000 km reali si masina achizitionata pana la urma vw passat.contul pe acest forum l-am facut ulterior si am observat un mare nivel de plangeri legate de calitatea masinii comparativ cu rivalele(studiu facut pe forumurile in cauza).pana la urma sper ca masina sa nu dezamageasca ..timpul va zice daca a fost ok alegerea sau nu.

cheers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o masina curata are mereu un pret pe masura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!